30 Eylül 2020, 16:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seyhan'dan Azerbaycan'a destek açıklaması

Seyhan'dan Azerbaycan'a destek açıklaması

x

Seyhan'dan Azerbaycan'a destek açıklaması...Erkan Seyhan; Senarist Ermenistan açık ve net “TERÖR DEVLETİDİR”

Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a savaş açması nedeniyle Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Seyhan’ın, “Bizler her zaman Hakk’ın, masumun, mazlumun ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz, palavracı terör devleti Ermenistan’ı esefle kınıyorum” dediği açıklamasının tamamı ise şöyle;

Ermenistan 28 Eylül’de yukarı Karabağ’da ateşkes ve uluslararası hukuku ihlal ederek şuursuzca kardeş devlet Azerbaycan’a saldırmış ve sivil yerleşim alanları ile askeri alanlara saldırıda bulunmuştur.
Kardeş ülke Azerbaycan kendi topraklarına yapılan bu hayasız saldırıları kısa sürede bertaraf ederek, topraklarından bu işgalci devleti ve yandaşlarını püskürtmüştür. Dün olduğu gibi, bugünde büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman Azeri kardeşlerinin yanında olmaya devam edecektir.
Tarihi karanlık eylemler, katliamlar ve tiyatrolarla dolu olan Ermenistan, işgalci olduğunu bir kez daha dünya kamuoyunun gözleri önüne sererek, tıpkı İsrail gibi bir terör devleti olduğunu göstermiştir.
Ateşle oynadığının farkına yeni yeni varmaya başlayan, terör devleti Ermenistan’a verilecek cevap, ağır bir şekilde olacaktır. Türkiye dün olduğu gibi bugünde coğrafyamızda huzur, barış ve güvenliğin sağlanmasında öncü bir rol alarak bu duruma kayıtsız kalmayarak, en ağır şekilde Ermenistan’a sert tavrını, dünya kamuoyunda açık ve net olarak ifade etmiştir ve edecektir.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov yaşananları en güzel şu sözleriyle özetlemiştir;
“Savaş filan yok, Azerbaycan kendi topraklarında tatbikat yapıyor. Eğer orada ölen Ermeni varsa, gidin onlara sorun, Azerbaycan topraklarında ne işleri varmış?” bu söz devşirme Ermeni ordusunun eşkıyalık yapmaya çalıştığının bir göstergesidir.
Bizler her zaman Hakk’ın, masumun, mazlumun ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz, palavracı terör devleti Ermenistan’ı esefle kınıyor, yapılan hain saldırılarda ebediyete irtihal eden Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Azerbaycan ordusu olsun daim muzaffer.

 

   1 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3693 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri