30 Eylül 2020, 16:36 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçe Yöneticileri sahip çıkmıyor mu?

İlçe Yöneticileri sahip çıkmıyor mu?

İlçe Yöneticileri sahip çıkmıyor mu?...






Hirfanlı Baraj Gölü Turizm Projesi Niçin Onaylanmıyor?
İLÇE YÖNETİCİLERİ SAHİP ÇIKMIYOR MU?

Hirfanlı Baraj Gölü’nü turizme kazandırılması için YİKOB tarafından hazırlanan proje uzunca bir süredir onay bekliyor.

Bilindiği üzere 1954 yılında yapımı tamamlanan ve enerji üretimi ömrünü 2004 yılında tamamlayan Hirfanlı Baraj Gölünün etrafı 2007 yılında Turizm Bakanlığınca turizm alanı ilan edilmişti. Turizm Bakanlığının talebi ile Ankara Valiliği tarafından 2018 yılında planlama çalışmaları başlatılan ve harita altlığı hazırlanan projenin tamamlanması için 17 kurumun görüşüne başvurulmuş ve 16 kurumun olumlu görüşüne karşılık İl Orman ve Tarım Müdürlüğünün projeye uzun bir süredir onay vermemesi zihinleri kurcalarken ilçe siyasetinin konuyla ilgili sessizliğini koruması projeye sahip çıkılmadığı fikrini öne çıkarıyor.

2017 YILINDA İLK ÇALIŞMALARI YAPILDI
Hatırlanacağı gibi 2017 yılının Ekim Ayında ilçe eski Kaymakamı Sedat Yıldırım ve İlçe Belediyesi’nin koordinatörlüğünde Hirfanlı Baraj Gölü’nün çevresinde 250 bin dönüm/dekarlık alana turizm merkezi yapılması için kollar sıvanmıştı.

Söz konusu tarihte Ankara Valiliği, YİKOB’tan gelen ekiple birlikte Hirfanlı Barajı Gölü kenarındaki alan gezilmiş ve gerekli ön çalışmaların ardından ihalenin YİKOP tarafından gerçekleştirileceği belirtilmişti.

Bölgede daha evvel de birkaç kez turizm planı yapımı çalışması yapılmış fakat söz konusu projelere gereken ilgi ve desteğin sağlanamaması sebebiyle projeler hayata geçirilememişti.

PROJENİN TAMAMLANMASI İÇİN İLÇE YÖNETİMİNİN GİRİŞİMİ VE TAKİBİ ÖNEM ARZ EDİYOR!
Projenin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün onayını bekliyor olması özellikle Belediye Başkanlığı nezdinde yürütülecek girişimlerin ve konunun sıkı bir şekilde takip edilmesinin gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Geçen süre zarfında büyük mesafe katedilen ancak bir kısım bürokratik engellin aşılması beklenen projeyle ilgili olarak ilçe siyasetinin vurdumduymazlığı ve gereken ilgiyi göstermeyişi baraj gölünün diğer kısmını çevreleyen Kırşehir’i ise ileride cazibe merkezi haline getirebilir.

Hirfanlı baraj gölünün karşı kıyısında ki Kırşehir Bölgesinde de planlı turizm çalışmalarının yapılması ve Kooperatif usulüyle yapılan bir kısım tesislerin inşası ise bu durumun bir göstergesi gibi!

KIRŞEHİR SİYASETİ'NİN ETKİSİ Mİ?
Diğer yandan bölgeler arasında yaşandığı belirtilen gizli rekabetin projenin bir türlü onaylanmamasında ki diğer bir faktör olduğu iddia ediliyor.

YİKOB’un bölgemiz için planladığı projenin hayata geçirilmesi halinde Kırşehir’in bu durumdan olumsuz etkileneceği ve Kırşehir Projesinin önemini yitireceği öngörülürken Kırşehir Siyasetinin bu işte parmağı olabilir mi? sorusunu da  akıllara getiriyor.


    1 Ekim 2020



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1622 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


İlçemizde birlik beraberlik olsa idi şimdi çoktan il olmuştu. Yöneticilerimiz sağ olsunlar kendi çıkarları doğrultusunda rotayı kaybetmiş durumda. Kendi ekseni etraflarında dönüp durmaktalar. Kılavuzumuz karga olduktan sonra.....
Memleket için çalışın biraz beyler. İlçemizin İleri gelenlerinin bilgilerine SAYGIYLA arz olunur.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri