22 Aralık 2010, 14:12 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Özel İdare ve İl Genel Meclisi yetkilileri Cumartesi günü İlçemizdeydi

Özel İdare ve İl Genel Meclisi yetkilileri Cumartesi günü İlçemizdeydi

Ahmet Aslanoğlu: Görev sürem bitmeden soğuk hava deposunu kazandıracağım


       

 
 
         Geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemize gelen İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Ceylan, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Aslanoğlu, İl Genel Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Ekrem Çiftçi, İl Özel İdaresi Alt Yapı Daire Başkanı Salih Tekin, İl Özel İdaresi Emlak Yapı Daire Başkanı Yakup Yaman, İl Özel İdare Üst Yapı Daire Başkanı Mustafa Saat, bazı ilçelerin AKP İl Genel Meclis üyeleri ve Özel İdare bürokratları, Aşır Yüksel'in Hacıdan gelmesi sebebi ile ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek Kaymakam Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ?u makamında ziyaret edip, sıkıntılı olan yolları yerinde incelediler.
 
        İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Aslanoğlu Altuğ'un makam odasında yapılan sohbette soğuk hava deposunun yapımının kendi görev süresi içerisinde tamamlanacağını belirtti. Siyasiler ve bürokratlar ile birlikte gerçekleşen ziyarette partinin ön plana çıkmamasına özel ilgi gösterildi.
 
        Aşır Yüksel'in işyerinde ziyaret edilmesinin ardından Kaymakam Hasan Kürklü'nün makamına geçen heyete AKP İlçe Başkanı Ferda Polat, Kacarlı Belediye Başkanı Dursun Çağdaş, Gülhüyük Belediye Başkanı İhsan Özcan, Çalören Belediye Başkanı İshak Ünver, Devekovan Belediye Başkanı Memiş Çelik, AKP İl Genel Meclis Üyeleri Aşır Yüksel ve İbrahim Gündoğdu eşlik etti.
 
        Programa sonradan katılan MHP İl Genel Meclis Üyesi Recep Gürses ise ziyaretten son dakika haberinin olması sebebi ile serzenişte bulundu. İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Aslanoğlu ise programın ani bir şekilde organize edildiğini dile getirerek, Aşır Yüksel?in Hac'dan dönüşü için gerçekleştiğini ve gelmişken de sorunların yerinde incelenmesinin daha verimli olacağını dile getirdi.
 
        Haftasonu olmasına rağmen davetlileri kaymakamlığın kapısında karşılayan ve makamında ağırlayan Kürklü, sohbet ortamında geçen ziyarette köylerin tamamına yakınında alt yapı sorunun olmadığını belirterek, birkaç köy dışında da yol sorunun olmadığına dikkat çekti ve yapılan köy konaklarından bahsetti.
 
        Hasan Kürklü, Değirmenyolu (Parlasan) Köyü'nde yapılan antik şehir kazı çalışmaları ile ilgili de Özel İdare Genel Sekreteri ve İl Genel Meclis Başkanına bilgi aktardı. Kazının Anadolu Medeniyet Müzesi tarafından yapıldığını dile getiren Kürklü, köyde bulunan okulun onarımından geçirilerek hem kazı ekibinin konaklaması hem de çıkan tarihi eserlerin sergilenebileceği bir şekilde düzenlenmesi ve kazı alanının üstünün kapatılması için ödenek gerekli olduğunu söyledi ve konu ile ilgili hazırlanan ayrıntılı dosyayı Ahmet Aslanoğlu'na sundu.  
 
        Kürklü ayrıca su depolarında otomatik klorlama cihazlarına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Özel İdare Genel Sekreteri Adem Ceylan ise kırsala son yıllarda ciddi yatırımların yapıldığını ve çok kötü olan alt yapı sorunlarına önem verildiğini ve güzel işler yapıldığını dile getirdi.
 
        Yapılan bu işlerin yeterli olmadığını da vurgulayan Ceylan, kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek için hizmetlere devam edileceğini ve köylerden yapılan göçün önüne geçilmesinin planlandığını belirtti ve ?sizlerin görüş ve önerileri bizim için önemli? dedi. Ahmet Aslanoğlu ise yollarda yapılan kumlama çalışmalarında kamyon kiralanmasının yapılabileceğini söyledi ve ödeneğin çıkmasında sorun yaşanmayacağını ifade etti.
 
        Eğitimde güzel gelişmelerin olduğunu da sohbet arasında ifade eden Kürklü, ciddi bir yurt ihtiyacının olduğunu söyledi ve 150 kişi kapasiteli bir yurdun projesinin tamamlandığını ve ihale safhasına çıkmaya hazır olduğu cevabını aldı. İlçemizin Ankara?ya uzak olmasına rağmen çok iyi hizmet aldığını da sözlerine ekleyen Kürklü, Özel İdare Bürokratlarına ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür etti.
 
        İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Aslanoğlu ise hizmetin Şereflikoçhisar'a gelmesi konusunda ilçedeki uyum ve birliğin çok etkili olduğunu söyledi. Hasan Kürklü'nün makamında gerçekleşen ziyaretin ardından Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ziyaret edildi.
 
        İl Genel Meclis Üyelerini ve Özel İdare Bürokratlarını makamında ağırlayan Altuğ, misafirlere belediye binasının tarihi eser kapsamına alındığını ve bu aşamada yaşanan gelişmeleri anlatarak ilçede bulunan diğer tarihi binalardan bahsetti. Tuz Gölü'nün ilçe turizmine kazandırılması için planlarının olduğunu da vurgulayan Altuğ, Özel İdare kanalı ile alınan bütüm ile yollarda büyük oranda yama çalışması yapıldığını söyledi ve teşekkürlerini sundu.
 
        AKP İlçe Başkanı Ferda Polat ise, İl Özel İdarenin yapılması çok zor olan birçok yatırımı ilçemize kazandırdığını belirterek başladığı konuşmasında; alt yapı, su ve yol yapımı gibi hizmetlerin gerekli olduğunu ancak eğitim konusunun çok hassas olduğunu söyledi ve ilçenin eğitim yuvasına dönüştürülmesi için yaptırılacak yurdun çok önemli olacağı vurgusunu yaptı.
 
        Meyvecilik ve süt ürünlerinin muhafaza edilmesi ve böylelikle hem ekonomiye hem de istihdama katkı sağlanması için soğuk hava deposunun önemine de vurgu yapan Polat, sözü belde belediye başkanlarına bıraktı.
 
        Bu sırada Altuğ'a ve Polat'a hitaben soğuk hava deposu ile ilgili görüşlerini belirten Ahmet Aslanoğlu, "görev sürem bitmeden soğuk hava deposunu buraya kazandırılması için çalışacağım" dedi. Devekovan Belediye Başkanı Memiş Çelik, beldeler olarak grup yollarda belde içerisinden geçen yollarında yapılmasını isteyerek kumlamalarda Köylere Hizmet Götürme Birliğinden destek istedi ve araç parklarında bulunan kamyonların bu işler için kullanılabileceğini söyledi.
 
        Heyet daha sonra Karamollauşağı yolunu incelediler ve yolun çok kötü durumda olduğu için Şubat ayı içerisinde ağır yama ve Haziran ayında asfalt atımı yapılacağı sözünü verdiler. Büyükdamlacık Köyü'nde ve çevresindeki bazı köylerin yolunu da inceleyen heyet, daha sonra Ankara'ya döndü.
 
        23 Aralık 2010Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1462 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Tekin İnşaat

Çotanak Unlu Mamülleri

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat