- Reklam -
- Reklam -
Çengel
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİTE ZİYARETCİ SAYACI

SGK'da personel sıkıntısı var

SGK'da personel sıkıntısı var

Tarih 13 Nisan 2011, 15:58 Editör Yönetici

İlçemizde Bağ-Kur irtibat bürosu olarak kurulan ve üç personel ile vatandaşlara hizmet vermeye devam eden kurum...

          İlçemizde Bağ-Kur irtibat bürosu olarak kurulan ve üç personel ile vatandaşlara hizmet vermeye devam eden kurum, 2008 yılında yapılan birleştirme kararı ile SSK, Bağ-kur ve emekli sandığının tek çatı altında toplanması ile SGK Şereflikoçhisar Müdürlüğü olarak statü değiştirmişti.
 
          Tek kurumun işlerine bakarken, üç kurum olan ve buna bağlı olarak yapılan işlerde gözlenen ciddi artışa rağmen personel ihtiyacı giderilmeyen kurumda yaklaşık son bir aydır yaşanan aşırı yoğunluk vatandaşların işlerini günlerce yaptıramamalarına neden olurken, sadece iki personel ve bir müdür ile işleri yapmak isteyen görevlilerinde yoğun ve uzun mesailer harcamalarına neden oluyor. Torba yasa ile çıkan aflar ile ilgili olarak her hangi bir uzatılma yapılmaz ise 2 Mayıs'a kadar sürmesi beklenen yoğunluk nedeni ile personel yetersizliği çeken SGK Müdürlüğünde mesai anlayışı kalktı.
 
          İki personel ile hafta sonları dahil gece geç saatlere kadar çalışılarak vatandaşın işlerinin bitmesi noktasında büyük fedakarlık gösteren Atilla Görgülü ve Cihan Ateş'in yaptıkları bu davranış olumlu tepkilere neden olurken, personel takviyesi yapılması gerekliliği vatandaşlar tarafından dillendiriliyor.
 
          Ortaköy SGK Müdürlüğünde 10'a yakın personelin olduğu belirtilirken, bu durumun ilçemizde neden ters yönde olduğu ve bu konuda ilçemize üvey evlat muamelesi yapıldığı vurgulanıyor. Güvenlik görevlileri ve stajer öğrencilerin bazı noktalarda yardımı ile vatandaşın işlerini halletmeye çalışan SGK görevlileri, yapılacak en ufak bir hatanın kendilerini yargının önüne çıkaracağı bilinci ile çok dikkatli olmaya gayret gösterirken, aşırı yoğunluktan dolayı bu hatayı yapmaktan çekiniyorlar.
 
          2 Mayıs'a kadar sürecek olan yoğunluk nedeni ile ek personel talebinde bulunup bulunmadığını sorduğumuz Şereflikoçhisar Merkez Müdürü Ferhat Şimşek, Türkiye'nin her yerinde bu yoğunluğun yaşandığını dile getirdi.
 
          Yaşanan bu yoğunluk sonucunda giderilmesi gerekli bir eksiklik gündeme geldi. SGK Şereflikoçhisar Merkez Müdürlüğü?nde eksik olan kadrolu personel ihtiyacının biran önce giderilmesi için siyasi iradenin ağırlığını koyarak bu duruma çözüm bulması vatandaşlar tarafından bekleniyor.
 
          14 Nisan 2011

Bu haber 1046 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sponsor Reklam    
 

ARŞİV

Okurlarımızın Dikkatine:

Okurlarımızın Dikkatine: Okurlarımızın dikkatine...

Atamıza duyulan özlem bir kez daha dile geldi

Atamıza duyulan özlem bir kez daha dile geldi Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 10 Kasım Atatürk’ün ebediyetinin intikalinin....
MUSTAFA YÜCEL MUSTAFA YÜCEL
Bunlar güzel şeyler ama yeterli mi?
KONUK YAZAR KONUK YAZAR
Yine Aynı Oyun - Muharrem Yücel (Öğretmen)

Bağlantılar

Su Kaçağı Tespiti Antalya rent a car olimpos


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

TASARIM Sinan KAYMAK

İDARE VE BASKI YERİ
::Çengel Gazetecilik ::
Matbacılık Ofset Tesisleri
Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel
0-312-6871544-6863038
Fax
0-312-6871544
Cep
0-532-5457357
E-mail
cengelmy@mynet.com
ÇENGEL GAZETECİLİK
SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
MUSTAFA YÜCEL
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
ZEYNEP GÖRGÜLÜ
SAYFA EDİTÖRÜ
DİLEK KARACAN