13 Nisan 2011, 15:58 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

SGK'da personel sıkıntısı var

SGK'da personel sıkıntısı var

İlçemizde Bağ-Kur irtibat bürosu olarak kurulan ve üç personel ile vatandaşlara hizmet vermeye devam eden kurum...


          İlçemizde Bağ-Kur irtibat bürosu olarak kurulan ve üç personel ile vatandaşlara hizmet vermeye devam eden kurum, 2008 yılında yapılan birleştirme kararı ile SSK, Bağ-kur ve emekli sandığının tek çatı altında toplanması ile SGK Şereflikoçhisar Müdürlüğü olarak statü değiştirmişti.

 
          Tek kurumun işlerine bakarken, üç kurum olan ve buna bağlı olarak yapılan işlerde gözlenen ciddi artışa rağmen personel ihtiyacı giderilmeyen kurumda yaklaşık son bir aydır yaşanan aşırı yoğunluk vatandaşların işlerini günlerce yaptıramamalarına neden olurken, sadece iki personel ve bir müdür ile işleri yapmak isteyen görevlilerinde yoğun ve uzun mesailer harcamalarına neden oluyor. Torba yasa ile çıkan aflar ile ilgili olarak her hangi bir uzatılma yapılmaz ise 2 Mayıs'a kadar sürmesi beklenen yoğunluk nedeni ile personel yetersizliği çeken SGK Müdürlüğünde mesai anlayışı kalktı.
 
          İki personel ile hafta sonları dahil gece geç saatlere kadar çalışılarak vatandaşın işlerinin bitmesi noktasında büyük fedakarlık gösteren Atilla Görgülü ve Cihan Ateş'in yaptıkları bu davranış olumlu tepkilere neden olurken, personel takviyesi yapılması gerekliliği vatandaşlar tarafından dillendiriliyor.
 
          Ortaköy SGK Müdürlüğünde 10'a yakın personelin olduğu belirtilirken, bu durumun ilçemizde neden ters yönde olduğu ve bu konuda ilçemize üvey evlat muamelesi yapıldığı vurgulanıyor. Güvenlik görevlileri ve stajer öğrencilerin bazı noktalarda yardımı ile vatandaşın işlerini halletmeye çalışan SGK görevlileri, yapılacak en ufak bir hatanın kendilerini yargının önüne çıkaracağı bilinci ile çok dikkatli olmaya gayret gösterirken, aşırı yoğunluktan dolayı bu hatayı yapmaktan çekiniyorlar.
 
          2 Mayıs'a kadar sürecek olan yoğunluk nedeni ile ek personel talebinde bulunup bulunmadığını sorduğumuz Şereflikoçhisar Merkez Müdürü Ferhat Şimşek, Türkiye'nin her yerinde bu yoğunluğun yaşandığını dile getirdi.
 
          Yaşanan bu yoğunluk sonucunda giderilmesi gerekli bir eksiklik gündeme geldi. SGK Şereflikoçhisar Merkez Müdürlüğü?nde eksik olan kadrolu personel ihtiyacının biran önce giderilmesi için siyasi iradenin ağırlığını koyarak bu duruma çözüm bulması vatandaşlar tarafından bekleniyor.
 
          14 Nisan 2011Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1938 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Tekin İnşaat

Çotanak Unlu Mamülleri

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat