23 Ocak 2013, 11:45 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Otogaz satıcıları: Biz tüp dolumu yapmıyoruz

Otogaz satıcıları: Biz tüp dolumu yapmıyoruz

17 Ocak 2013 tarihli gazetemizde yayınlanan, "Tüp Bayileri Şikayetçi; Otogaz satıcıları mutfak tüpü dolduruyor" başlıklı...


      
                     Özcan Petrol'ün sorumlu Müdürü Rıfat Yürük

      
                                     Süleyman Saygılı

      
                                    Şereflikoçhisarlı vatandaşlarımız

      
                                Bora Yurdaer

       17 Ocak 2013 tarihli gazetemizde yayınlanan, "Tüp Bayileri Şikayetçi; Otogaz satıcıları mutfak tüpü dolduruyor" başlıklı haberimizde, ilçemizdeki 11 tüpçünün Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin ve bazı oda yöneticileriyle biraraya geldiklerini, öncelikli sorunlarının vatandaşların otogaz istasyonlarından tüplerini doldurdukları ve bazı vatandaşların da tüplerini Kulu'dan aldıkları" doğrultusundaki haberimizin ardından konunun muhatapları otogaz satıcıları ve bazı tüketicilerle konuştuk ve iddialar üzerine ne düşündüklerini sorduk.
       Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü'nün, hem otogaz satan istasyonları yöneticilerini hem de bazı vatandaşları ziyaret edip görüşlerini aldı.
       Bazı istasyon sahipleri ve vatandaşlar konuşmaktan ve görüş beyan etmekten kaçınırken, Zeynep Görgülü, Otogaz satıcılarına; "Tüpçülerin otogazcılar mutfak tüpü dolduruyor" iddiasına karşı ne diyorsunuz? Gerçeklik payı var mı?, Vatandaşlardan size böyle bir talep geliyor mu? Ve Vatandaşın tüp fiyatlarının çevreye göre çok pahalı olduğuna yönelik yakınmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorularını yöneltti.
       Otogaz satıcılarının cevapları şöyle:
       Avni Yıldırım; "Otogaz istasyonlarının tüp doldurduklarına yönelik duyumlar alıyorum. Fakat bizim iş yerinde kesinlikle tüp dolumu yapılmıyor. Bizden habersiz personelin tüp dolumu yaptığı zaman bu personelin işten atılması söz konusudur. Vatandaşlardan talep var fakat biz talepleri kabul etmiyoruz. Tüp doldurmanın cezası da 350 bin lira'dır."
       Özcan Petrol'de sorumlu Müdür Rıfat Yürük; "Petrol istasyonlarında tüp dolumu yapıldığı konusunda duyumlar var. Bizim istasyonumuzda tüp dolumu söz konusu değildir. Vatandaşlardan tüp doldurma konusunda talep geliyor ama müsaade etmiyoruz. Biz istasyonlarda tüp doldurmaya karşıyız. Kimsede doldurmasın. Dolduranlara da gereken ceza ne ise verilsin. Ayrıca biz, bazı tüpçülerin de kendi tüplerini otogaz istasyonlarında doldurup sattıklarını duyuyoruz. Tüpçüler önce kendilerine çeki düzen versin. Tüpçüler bunu yaparsa vatandaşta yapar."
       Süleyman Saygılı; "Otogaz istasyonlarında tüp doldurulduğuna yönelik duyumlar var. Bizim istasyonda tüp dolumu yapılmıyor. Vatandaşlardan da talep geliyor ama biz doldurmuyoruz. İnsanlar haklı. Fiyatlar pahalı. Vatandaşlar da tüp fiyatlarının pahalılığı nedeniyle de istasyonlara akın ediyorlar."
       Vatandaşlara yöneltilen; Otogaz satan istasyonların tüp doldurduğunu düşünüyor musunuz?, Sizin de böyle bir talebiniz oluyor mu?, Tüp fiyatlarının çok pahalı olduğu konusunda ne düşünüyorsunuz? Ve Sizce komşu ilçe Kulu'da neden tüp fiyatları ucuz olabilir? Sorularına verilen yanıtlar ise şöyle:
       Bora Yurdaer; Otogaz istasyonlarında tüp doldurulduğunu duydum. Ama sağlık ve güvenlik açısından tavsiye etmiyorum. Evet, Kulu'daki fiyatlara nazaran ilçemizdeki tüp fiyatları yüksek.  Kulu'daki tüplerin neden ucuz olduğu konusunda hiçbir bilgim yok. Ama Kulu'daki tüp esnafı, ya kendi aralarındaki rekabetten ya da bağlı olduğu firmalarından kaynaklanarak fiyatları aşağı çekip vatandaşlara ucuz tüp hizmeti verebiliyorsa, bir esnaf ve tüketici olarak aynı indirimi ilçedeki esnaflarımızın da yapmalarını istiyorum" dedi.
       Dede Sargın, Servet Açıkel, Vahdi Yavuz, Selahattin Alıcı, Mustafa Kaçar ve Ramazan Koçak isimli hemşehrilerimiz ise görüşlerini şöyle dile getirdiler; "Otogaz istasyonlarında tüp doldurulduğunu duyduk. Ama bizler, tüplerimizi tüpçüden dolduruyoruz. Tüpler çok pahalı. Biz burdan kimimiz 75 TL'ye kimimiz 85 TL'ye alıyoruz. Normali 50 TL olması lazım. Bizim burdaki tüp esnafımız da 5 krş zam geliyorsa 25 krş zam yapıyor. Kulu'daki fiyatların neden ucuz olduğunu bilemiyoruz ama Kulu'da tüplerin 40-45 TL, bizim burda 85 TL. Fiyatlar yarı yarıya. Tüketiciler bununla ilgili kontrol mekanızmasının da gereği gibi çalıştırılmadığını öne sürdüler.              24 Ocak 2013Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2854 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Tekin İnşaat

Çotanak Unlu Mamülleri

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.055 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat