02 Ekim 2013, 15:58 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Sendika Temsilcileri: Maaş ve sosyal haklarımızı alamamıştık

Sendika Temsilcileri: Maaş ve sosyal haklarımızı alamamıştık

Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'un birvesile ile; "maaş ödeyemeyen belediye devraldık"...


Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'un birvesile ile; "maaş ödeyemeyen belediye devraldık" açıklamasına karşı, önceki dönem belediye Başkanı Ramazan Ceylan'ın; "isbat edemezsen müfterisin" şeklindeki cevabı üzerine siyasi çevrelerde ve kamuoyunda farklı değerlendirmeler yapılırken, bu kez tartışmalara belediyedeki sendika temsilcileri de katıldı.

Kamuoyuna Duyurulur, başlığıyla Belediye İşçi Sendikası Eski Temsilcisi Dünyamin Kılıçaslan'ın açıklamasında şöyle denildi:
Şereflikoçhisar Belediyesinde 4857 sayılı yasaya tabi çalışanların kayıtlı bulunduğu Belediye İş Sendikası temsilcisi olrak 2009 yılı Şubat ve Mart ayında bir kısım arkadaşımız hariç diğerlerinin iki maaş alacağı, geçmiş 5 yıla ait tedavi ve görev yolluğu ile ikramiyelerimizi alamadık, mağdur olduk.

Bu mağduriyetimizi yeni seçilen sayın Belediye Başkanımız Hakverdi Altuğ'a bildirdik. Kendisi de Allah razı olsun kredi çekerek bizim maaş ve diğer alacaklarımızı ödedi. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Tüm Bel Sen Temsilcisi Leyla Doğan, Kamu Sen Temsilcisi Mehmet Doğan ve Bem Bir Sen Temsilcisi Bahattin Yeşilöz imzasıyla yapılan açıklamada ise şöyle denildi:
Şereflikoçhisar Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi çalışanların mensubu olduğu sendika temsilcileri olarak 2009 yılı şubat ayında bazı personellerin tam, bir kısmının yarım maaş ile Mart ayında ise tamamının alınamamış birbuçuk ile iki maaşımızı alamadık.

Bunun yanında geçmiş yıllara ait tedavi ve görev yolluğumuzu da alamadık, çok zor durumda idik. Yeni seçilen Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'a durumumuzu bildirdik O da kredi çekerek çalışanların maaşını bir kısmının ise yolluk ve KEY alacaklarını ödemiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.
               3 Ekim 2013Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3272 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


yes be annem
bu ülkenin çivisi çıkmış. Çıkan çiviyi boş bırakmamak ihtiyacı olana teslim etmek gerekir. bilmem anlata bildim mi?
bunyamin kilicaslan
Kochisarli rumuzuyla yazan sahis,senin boyun çok kısa ve aklında çok galiba?keşke avukat olsaymisin
bunyamin kilicaslan
Ramazan başkanın sözlerine katilmiyorum ve çok üzüldüm.ben açıklamada yalan söylemedim.ise girdiğim günden bu yana başta basbakanimiz snRECEP TAYYIP ERDOĞAN olmak üzere,bld başkanı RAMAZAN CEYLANA ve tüm emegi gecenlere her zaman dua ediyorum.2004 yılında 11 aday adayı içerisinden 3 tanesi koy lum (karan dere )köylülerin içerisinden MEHMET GÜZEL
Akrabamiz olmasına rağmen aday olamadılar diye almış olduğumuz siyasi terbiye gereği küs meyip ,adaylığı açıklanan sn Rramazan ceylana ailemle birlikte kendine destek olduk.bld ye ise girdiğim günden itibaren Ramazan ceylan ve üzerimde emegi olanların yüzünü kara çıkarmamak için,bld 'nin bir çok biriminde görev aldım ve elimden geldiği kadar özveri ile çalıştım.5 yıla yakın bir süre Rramazan ceylan ile, 2.5 yıl Hakverdı altuğ ile çalıştım.her iki baskandanda ozverili calismadan dolayı sözlü olarak bir çok kez takdir ve teşekkürlerini aldım.her iki başkanada maaş zamlarinda ve ışçiler lehine atılan her türlü adimda sendikayı temsilen,isyeri temsilcisi olarak çiçek takdim ederek tesekkurde bulundum.(ama yere yatmadim ) çünkü magrifet iltifata tabidir.Rramazan başkan beni oğlu kürşat kadar sev mesine rağmen,başkanlık görevinden ayrildigi günden itibaren neden telefonla arayıp halhatir sormamış,cenazelerimizde dahi arayıp taziyade bulunmamıştır.hep diyoruzya siyasi partide bir aile gibidir.aile içerisinde herşey konuşulabilir,bu konusmalarda aile sırrı olarak adlandirilir.aile sırları ise dışarıya ifsa edilmez .ben bir AKPARTI üyesi olarak bu açıklamalardan rahatsız olmaktayim .umuyorum bu tür partimize zarar verecek geriye dönük bld ile ilgili açıklamalar,partimiz ilçe,il ve genel merkez tarafından dikkate alinir ve hoş olmadığı kendilerinde ifade edilir.çünkü basbakanimiz ve bu parti sayesinde kişiler bld başkanlığı,meclis üyeliği,il genel meclis üyeliği gibi makamlara gelmiştir,bunları unutmamak gerekir ,teskilatcilik bunu gerektirir.bu vesile ile Rramazan başkana hurmetlerimi sunarim.
Ramazan CEYLAN
Koçhisarlı hemşehrime, Ahmet beye, Recep beye ve Alper beye yazılarından dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Özellikle Koçhisarlı hemşehrim doğruları yazdığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Koçhisarlı hemşehrim seçim çalışmasında vatandaşa söz vermiştim. İşçi almayacağım diye, Alsam da gerçekten mağdur olan kişileri alacağım diye gel görki evdeki hesap çarşıya uymadı. Eski parti yöneticileri ve Meclis üyelerinin baskılarına boyun eğmek zorunda kaldım. Bende dahil (Barat, Dalyan ve Muhammet benim kontenjan) diğerleri meclis üyelerinin ve parti yönetiminin kontenjanından belediye ye işe aldım. Bu nedenle sen ve senin gibi gerçek işe, ekmeğe ihtiyacı olanları işe almadığım için çok pişmanım. Sizlerden özür diliyorum. İşe aldığım ve ekmek verdiğim birkaç kişi hariç hepsinden darbe yedim. Yemeyede devem ediyorum. O kişileri Allaha havale ediyorum. Özellikle oğlum Kurşat kadar sevdiğim Bünyamin Kılıçaslanın yaptığı açıklamaya çok üzüldüm. Yinede Canı sağolsun.Bir gün mutlaka pişman olacaktır. Cenabu Allah insanları çift yüzlü yaratmış. Bir yüzü iyilik meleği olarak, diğer yüzü ise kötü (şeytani) olarak. Bünyamin, Başkanlığım döneminde Sendika başkanıydı. Kendisini ve diğerlerini İşe aldığımda, geçici işçilere kadro verdiğimde, maaşlara zam yaptığımda piyasada yağ ve çiçek bırakmamıştı. Başkanım Allah senden razı olsun. Allah seni başımızdan eksik etmesin diye yerlere yatıyordu. Koçhisarlı hemşehrim insan ? ya göründüğü gibi olmalı, yada olduğu gibi görünmeli.? Şuan yanında kaç kişi var kaç kişi arayıp hatırını sordu diye haklı olarak soruyosun. Yanımda hiçbir partili ve meclis üyesi yok. Telefon açıp da verdiğin kararda yazdığın yazında hatalıda olsan yanındayız diyen olmadı. Sadece ailem ve çayırönü köyünden birkaç kişi destek oluyor. Donkişotun yel değirmeniyle yalnız başına mücadele ettiği bende mücadelemi yapmaya çalışıyorum. Destek olandan da olmayandan da Allah razı olsun. Başka bir konuda diğer sendika temsilcilerinin düşüncelerini saygıyla karşılıyorum.Çünkü onlar Belediyede memur. Başkan şöyle şöyle yazacaksınız diye emir vermiştir, onlarda haklı olarak başkanın dediğini yazdılar. Alınmadım vede gücenmedim. Yollukları bazı işçi ve memur arkadaşlar yan gelir elde etmek için kasıtlı yaptıkları için ödemedim. KEY paraları Başkanlığım döneminin sonuna geldiği için işin içinden çıkamadığımız için, işçi ikramiyelerinin birazını Bayramlarda ve gerçek ihtiyacı olanlara ödedim. Yalnız çoğunu imkansızlık yüzünden ödeyemedim. Maaş olarak ise Erdoğan MUTLU beni aradı Başkanım 1.5 maaş veremedik diye. Yarım maaşın parasını TEK elektriğimizi kesecekti. İşçilere maaş vermedim elektrik parasını yatırdım. Elektrik kesilince sular akmayacaktı. Buda seçim arefesinde partinize kötü bit puan yazacaktı diye. O nedenle yarım maaş toplamda 1,5 maaş ödenmemiş Bu nedenle Maaşını ve sosyal haklarını alamayan işçi ve memur arkadaşlarımdan özür diliyorum. Siyasete kurban gittim. Maaşı ödetmeyenleri Allaha havele ediyorum. Saygılarımla Ramazan CEYLAN


koçhisarlı
Ramazan başkanım sendika temsilcilerinin yazısını okudum. ne diyeceğimi bilemiyorum. Bünyaminin demecini hayretle karşıladım. Benim bildiğim bünyamini oğlun gib severdin. Üzerine toz kondurmazdın. İşten çıkanları yada çıkardığın işçileri geri işe almazken bünyamin almanyaya gitti geldi sadece onu işe aldın. Ve en önce seni bünyamin sattı. Benim gibi işsiz boşta gezen gerçekten işe ihtiyacı olan kişileri işe almadın . eski parti yönetiminin ve meclis üyelerinin yakınını işe aldın. Soruyorum hangisi sana sahip çıktı. Hangisi sana destek veriyor. Nasırmı, Dalyanmı, Baratmı, osmanmı hangisini sayayım. Aldığın işçilerden bir kaçtanesi belki seni savunuyordur. Diğerlerinin hepsi Hakverdinin yalakası olmuş ona tapıyorlar.Hepsi ekmeksiz. Buğün seni satanlar yarında Hakverdiyi satacaklar Adım gibi biliyorum Benim gibi gerçek işe ihtiyacı olanı alsaydın ömür boyu sana dua eder ölünceye kadar seni savunur ,hakkında da kimseye laf söyletmezdik. Bünyamıne allah boy vermişte akıl vermemiş. Nankör insanımış Yazıklar olsun. Öbür sendikacıların yazısı beklenen bir yazı çünkü onlara iyilik yapmadın. Yazdıklarında haklı olabilirler. Sadece Mehmet hocayı kınıyorum. Sen bir imamsın. Sırf Ramazan başkan seni mezar hocalığından aldığı için bu kini kusuyorsun. Ne güzel orada para kazanıyordun. Milleti acısına yakmıyordun. Bir yandan dua ediyordun bir yandanda kaç para verecekler diye onu düşünüyordun. Din adamlığı bu mudur. Allah aşkına sen belediyeden maaş almımıyordun. Kaynın dede hoca da müslümanların parasını topladı endüstri holdingle birlikte yediler. Bu insanlar kime güvenecek. Mehmet hoca bu kadar yalakalıktan sonra tahminim hakverdi seni tekrar mezara hoca olarak verir. Kaldığın yerden keseyi doldurmaya devam edersin.
ahmet
Ramazan Başkanım sendika temsilcilerinin yazını okudum normal karşıladım çünkü sen başkanken onlara yetki vermedigin için kuyruk acılarından dolayı aleyhinde konuşuyorlar üzülme seni seviyoruz leyla hanımı kapı kapı gezdirdin mehmet hocayı mezar hocalıgından aldın rantı kesildi bahattın ise kapında yıllarca bekledi müdür olmak için ama sen üçünede yetki vermedin şimdiyse leyla hanım özel kalem müdürü bahattin itfaiye müdürü oldu mehmet hocada bu yazıdan sonra tekrar mezara döner kaldıgı yerden rantına devam eder parasıyla dua eder meftalara vın vın yani ey yalakalar RAMAZAN CEYLAN başkan olsaydı aynı yazıyı yazarmıydınız çünkü koltugumuz gider diye ısmarlama bir yazı yazdınız normal karşılıyorum çünkü hakverdi başkanın baskısıyla yazdıgınıza inanıyorum RAMAZAN CEYLAN adam gibi adamdır mert insandır bazı vatandaşlar gibi namert degildir yalaka degildir elbet bunların hesabı sorulur ramazan başkanım seviliyosun bunların koltugu kaybetmesine az bir zaman kaldı arkalarına teneke baglayacaktır Ş.KOÇHİSAR halkı.
ahmet
Besle kargayi oysun gözünü bunyamini babası bile adam yerine koymuyordu sen adam yerine koydun belediyeye ise aldın iş ve as verdin senin Hakkinda en son bunyaminin konusmasi gerekirken en önce o konustu insan bu kadar nankör olmaz yazıklar olsun hemde çok yazıklar olsun.
Recep gürses
Bu açıklamalar vıcık vıcık yağ kokuyor madem öyleydi de 5 yıldır ve Ramazan bey döneminde hemde seçim öncesi neden bu kadar cesur olupta açıklama yapmadınız? Doğru bile söyleseniz inandırıcı değil. Mevcut başkan "ben cevap vermeyin siz verin mi" dedi
Alper
Bu açılamalar şu an Belediyede sendika temsilcisi olan arkadaşların baskı altında yaptıkları açık esas olan seçim öncesi vatandaşa gönderilen ödeme emirlerinden sonra şimdiki başkan ve eski başkan arasında yapılan pazarlığa şahit olan arkadaşların açıklama yapması çünkü bu pazarlık sonucu personel mağdur edilmiş vatandaşa şirin görünülmüştür tabiki yeni gelen başkan ödemele r yapılınca şirin başkan
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat otomatik garaj kapısı replika saat