02 Ekim 2013, 15:58 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Sendika Temsilcileri: Maaş ve sosyal haklarımızı alamamıştık

Sendika Temsilcileri: Maaş ve sosyal haklarımızı alamamıştık

Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'un birvesile ile; "maaş ödeyemeyen belediye devraldık"...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'un birvesile ile; "maaş ödeyemeyen belediye devraldık" açıklamasına karşı, önceki dönem belediye Başkanı Ramazan Ceylan'ın; "isbat edemezsen müfterisin" şeklindeki cevabı üzerine siyasi çevrelerde ve kamuoyunda farklı değerlendirmeler yapılırken, bu kez tartışmalara belediyedeki sendika temsilcileri de katıldı.

Kamuoyuna Duyurulur, başlığıyla Belediye İşçi Sendikası Eski Temsilcisi Dünyamin Kılıçaslan'ın açıklamasında şöyle denildi:
Şereflikoçhisar Belediyesinde 4857 sayılı yasaya tabi çalışanların kayıtlı bulunduğu Belediye İş Sendikası temsilcisi olrak 2009 yılı Şubat ve Mart ayında bir kısım arkadaşımız hariç diğerlerinin iki maaş alacağı, geçmiş 5 yıla ait tedavi ve görev yolluğu ile ikramiyelerimizi alamadık, mağdur olduk.

Bu mağduriyetimizi yeni seçilen sayın Belediye Başkanımız Hakverdi Altuğ'a bildirdik. Kendisi de Allah razı olsun kredi çekerek bizim maaş ve diğer alacaklarımızı ödedi. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Tüm Bel Sen Temsilcisi Leyla Doğan, Kamu Sen Temsilcisi Mehmet Doğan ve Bem Bir Sen Temsilcisi Bahattin Yeşilöz imzasıyla yapılan açıklamada ise şöyle denildi:
Şereflikoçhisar Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi çalışanların mensubu olduğu sendika temsilcileri olarak 2009 yılı şubat ayında bazı personellerin tam, bir kısmının yarım maaş ile Mart ayında ise tamamının alınamamış birbuçuk ile iki maaşımızı alamadık.

Bunun yanında geçmiş yıllara ait tedavi ve görev yolluğumuzu da alamadık, çok zor durumda idik. Yeni seçilen Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ'a durumumuzu bildirdik O da kredi çekerek çalışanların maaşını bir kısmının ise yolluk ve KEY alacaklarını ödemiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.
               3 Ekim 2013
Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1047 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]