06 Ağustos 2014, 16:33 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İLÇEMİZDE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULUYOR / Santralde 1600 aileye yetecek kadar elektrik üretilecek

İLÇEMİZDE  GÜNEŞ ENERJİSİ  SANTRALİ KURULUYOR / Santralde 1600 aileye yetecek kadar elektrik üretilecek

İlçemizin coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli yüksek olan...


İlçemizin  coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli yüksek olan, Kadıncık mahallesi, Sadıklı Gediği mevkisine, Güneş Enerji Santrali  kuruluyor.

Kadıncık Mahallesi Sadıklı Gediği mevkisine yapılan Güneş Enerjisi Santrali,  Mavi Yeşil Enerjisi tarafından, 60 dekarlık alana kuruluyor. Çakma sistemi ile çelik konstrüksiyon üzerine panel monte  edilen, her biri 20 kg ağırlığında olan panellerden, alana 12.100 adet konulacak.

Güneş Enerjisi Santrali projesi toplam  bir milyon yüz bin Euro ya mal olacak ve bu proje ile, 1600 aileye yetecek kadar elektrik üretilecek. Proje Eylül ayının sonunda tamamlanacak.

Halk Enerji Firması tarafından yapılan Güneş Enerji Santrali, İşletme Mühendisi Deniz Ömer, Güneş Enerji Santrallerinin yenilenebilir bir enerji olduğunu ve  doğaya herhangi bir zararının olmadığın belirterek  ?Bu bölgenin en iyi güneş alan bölgesi olduğu için burası tercih edildi. Fotovaltaik paneller güneş ışığı paneller üzerine düştüğü anda güneş ışığını elektrik enerjisine çevireceğini?  söyledi.

Güneş enerjisi santralinin yapımı İki ay içerisinde tamamlanmış olacak. Projede çalışmaya şuan dört işçi ile  başlandı.  Önümüzdeki günlerde yirmi kişilik bir ekip ile devam edileceği ifade edildi.Esra ADANÇ

                7 Ağustos 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4805 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ahmet DOGAN
Cumhurbaskani adayim Deniz OMER.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu