06 Ağustos 2014, 16:43 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Şantiyede görevli kalmadı Müezzinden şikayetçi olan bayan memurlar başka ilçelere gönderildi

Şantiyede görevli kalmadı Müezzinden şikayetçi olan bayan  memurlar başka ilçelere gönderildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi?nin Devekovan Mahallesinde açtığı şantiyede memur olarak görev yapan ve...


Ankara Büyükşehir Belediyesi?nin Devekovan Mahallesinde açtığı şantiyede memur olarak görev yapan ve mahalle camiinde müezzin olarak görev yaptığını belirttikleri kişi tarafından hakarete uğradıklarını iddia eden iki bayan başka ilçelere görevlendirildi.

24 Nisan 2014 tarihinden itibaren Devekovan?daki şantiyede göreve başladıklarını belirten Halime S. ile Nilgün D. isimli bayan memurlar, görev yaptıkları şantiye ile caminin aynı avluda olduğunu belirterek, şikayetlerinde şu iddialara yer vermişlerdi:

İsminin A.Z. olduğunu ve camide müezzin olarak görev yaptığını öğrendiğimiz şahıs, görev yaptığımız binanın önüne avluya çıktığımızda; ?çocukların ahlakını bozuyorsunuz. ahali sizden rahatsız oluyor. Şu kılığınıza kıyafetinize, tipinize sıfatınıza bakın. Ramazan ayında sigara içiyorsunuz. Kapıyı kapatıp kadınlı erkekli içeride ne yapıyorsunuz. Buraya çocuklar geliyor, siz çocuklara kötü örnek oluyorsunuz. Ahlaksızsınız? Diyerek hakaret etmektedir.

Bayan memurların ifadelerinde; ?Bu şahıs bu tutum ve davranışları ile  bizim işimize, yaşam tarzımıza, kişiliğimize, özel hayatımıza, giyimimize, namusumuza müdahale etmekte, söz ve davranışları ile hakarette bulunmaktadır. Burada can güvenliğimiz bulunmamaktadır? dedikleri öğrenilmişti.

Bayan memurların olayı resmiyete intikal ettirmelerinin ardından yeni gelişmeler oldu ve Büyükşehir Belediyesinin Devekovan?daki şantiyesinin kapatıldığı ve görevlilerin başka İlçelere görevlendirildiği belirlendi.

Tüm Bel Sen Genel Hukuk ve Sözleşme Sekreteri M. Osman Şeheri gelişmelerle ilgili olarak gazetemize şu bilgileri aktardı:

Üyelerimizin maruz bırakıldıkları hoş olmayan olaylar nedeniyle yaptıkları şikayet sonucu olayın resmiyete intikalinden ve ifadelerinin alınmasının ardından Devekovan şantiyesinde görevli üyelerimizden Halime S. Haymana, Nilgün D. ise Elmadağ İlçelerine görevlendirilmişlerdir.

Diğer görevliler ise Evren İlçesine nakledilmiş olup, şu anda Devekovan şantiyesinde kimse kalmamıştır.

M. Osman Şeheri; ?Üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma açısından sendika olarak yasal süreci devam ettirmekteyiz? dedi ve bayan görevlilerin Cuma günü Savcılıkça ifadeye çağrıldıklarını belirtti.
 
            7 Ağustos 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2669 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu