27 Ağustos 2014, 14:30 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Karandere?de tuvalet giderleri dereye bırakılıyor

Karandere?de tuvalet giderleri dereye bırakılıyor

Karandere mahallesinde yaşayan Mehmet Yiğit, hayvan besiciliği yapan köylülerinin...


Karandere mahallesinde  yaşayan Mehmet Yiğit,  hayvan besiciliği yapan köylülerinin hayvan gübrelerini Acersu  deresine dökmelerinden  şikayetçi olduğunu ifade etti.

Karandere mahallesinde çiftçilik ve hayvancılık yapan  Mehmet Yiğit, beslemiş olduğu hayvanlarının gübresini evininin yakınında boş bir araziye, çukura  döktüğünü ifade etti ve ?evimin üstünde  komşularımın  hayvan besi  çiftliği var. Hayvanlarının gübresini  Acersu  deresine döküyorlar. Hayvan gübrelerini dereye akıtmalarının yanında, tuvalet giderlerini de dereye veriyorlar. Dere yatağına akıtılan atıklardan çevreye çok kötü koku, mikrop yayılıyor. Evimizde kokulardan dolayı oturamıyoruz? dedi.

Bu durumu mahalle muhtarlığına, kaymakamlığa ve belediye başkanlığına dilekçe ile ilettiğini belirten Yiğit, bu sorurunun çözümü olmazsa sağlık bakanlığına dilekçe ile başvuracağını söyledi ve ?oğlum ve torunlarım Almanya?dan geldiler. Yılın on bir ayı torunlarımın özlemini yaşıyorum. Bu durumu oğluma anlatıyorum ama torunlarıma anlatamıyorum. Tatillerini yarıda kesip geri döndüler. Hiçbir şey yapamadım. Bu hoş olmayan kokuyu, görüntüyü  mahalleme yakıştıramıyorum, çevre kirliliğinin biran önce önlenmesini istiyorum? şeklinde konuştu.  

                28 Ağustos 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2751 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


mesut
yaa abi nasıl haber yapıyosunuz zaten haftada 10 tane haber görüyoruz. hayvanların tuvaletlerini haber yapmışssınız. oturucağınıza gidinde tuz gölü özellleştirmesinde firmalrımıza destek çıkın bütün farbrıklar özelleştirmeyi beklıyo
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu