27 Ağustos 2014, 14:37 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

ATASEN: Okul Müdürlerinin Görevden Alınması Yanlışından Vazgeçilmelidir

ATASEN: Okul Müdürlerinin Görevden Alınması Yanlışından Vazgeçilmelidir

ATASEN İlçe Temsilcisi Vural Gündüz, okul müdürlerinin görevden alınmalarıyla...


ATASEN İlçe Temsilcisi Vural Gündüz, okul müdürlerinin görevden alınmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı ve uygulamayı yanlış bulduklarını ifade etti.

Vural Gündüz?ün ?Okul Müdürlerinin Görevden Alınması Yanlışından Vazgeçilmelidir? başlığıyla yaptığı açıklamada şöyle denildi:

Bizler mücadele verirken ?Biz koltuğumuzu koruruz nasıl olsa.? diye düşünerek mücadeleyi dudak bükerek seyredenlerin bir kısmı okul müdürlüğü görevinden alındı.

Büyük tartışmalara neden olan ve ATASEN olarak konuşulmaya başlandığı ilk günden beri karşı durduğumuz ilgili yönetmelikle görevden alınanların sayısı ülke genelinde 7.000?i aştı. En büyük müdür kıyımı ise başkent Ankara?da ve ilçemizde yaşandı.

ATASEN (Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası) olarak bu duruma karşı da eğitim camiasını ve okul idarecilerini özellikle uyarmıştık. Yine de tekrar ediyoruz ki; yanlıştan dönmek erdemliliktir.

Biz ilkelerimiz doğrultusundaki mücadelemize aynı inanç ve kararlılıkla devam ediyoruz. Bizim gibi olanları da aramıza bekliyoruz.

 
                   28 Ağustos 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2851 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Cabbar
Son bir kaç ayda hatta son günlerde sendika değiştirenlerle yapılacak idareci atamaları birlikte değerlendirilirse işin iç yüzü daha iyi anlaşılacaktır.
gaffur
Pak-eğitim-sen ilçe temsilcisi olarak ilçemizde yapilan yenileşme çalışmalarını destekliyoruz bu olayı eğitimde modernizasyon ve genç beyinlere fırsat vererek yeni bir sinerji yaratacağını umut ediyoruz
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım