03 Eylül 2014, 16:08 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Ayıkla pirincin taşını - Yasin Yıldız

Ayıkla pirincin taşını - Yasin Yıldız

Malumunuzdur ki ana muhalefet partisi demek, parlamentoda...


Malumunuzdur ki ana muhalefet partisi demek, parlamentoda iktidar partisi ya da partileri dışında en çok milletvekili sayısına sahip olan parti demektir. Ve bilindiği üzere ülkemizde bu görev şuanda Cumhuriyet Halk Partisinindir.

Süleyman Sencer Ayata, Mehmet Emrehan Halıcı, Emine Ülker Tarhan, Aylin Nazlıaka, Bülent Kuşoğlu ve Levent Gök de ana muhalefet partisinin şuanda bölgemiz milletvekilleridirler. 

En son genel seçim ne zaman olmuştu? 12 Haziran 2011 tarihinde olmuştu. Baktığımız zaman o günden bugüne kadar 3 yıl gibi bir zaman geçmiş mi, geçmiş.

İsimlerini zikretmeye de gerek yok, bu üç yıllık zaman zarfında söz konusu bu milletvekillerinden Levent Gök bey haricinde değil 20-30-40-50 defa gelmek, ilçemize seçildikten sonra 3 defa gelmemiş olan milletvekilleri var. Ne kadar güzel bir şey (!) ve ne kadar halkla iç içe sürdürülen (!) bir politika anlayışı değil mi?

Yani kardeşim şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, tamam AKP?yi anladık da ama AKP?nin karşısında deyim yerindeyse canavar gibi olması ve halkıyla sürekli olarak iç içe olması ve kaynaşması gereken bir ana muhalefet partisi de böyle yaparsa ve istisnalar haricinde halktan kopuk bir siyaset anlayışı sergilerse e o zaman bu millet ne yapsın? Hadi gel sen ayıkla pirincin taşını!

Muhalefet, Ankara?dan çıkmamakla ve sadece meclis kürsüsünde iki nutuk atmakla olmaz. Muhalefet, seçim zamanı gelip çarşıda birkaç esnafı gezip iki broşür dağıtmakla da olmaz. Seçmenle ve yurttaşla sık sık bir araya gelmeden, seçmenle ve yurttaşla karşılıklı diz çöküp bir yemek yemeden veya bir çay-kahve içmeden seçmenin sorunu ne derece öğrenilebilir? Ve öğrenilmeyen sorunlarla muhalefet görevi ne derece başarılı bir şekilde yerine getirilebilir?

Şahsi düşüncem o yöndedir ki, başta ana muhalefet partisi olmak üzere muhalefet güçlü olmalıdır ve birtakım sakatlıklardan sıyrılarak halkıyla, yurttaşıyla ve seçmeniyle sadece seçime yakın değil, sık sık bir araya gelmelidir.

Muhalefet, siyasetle hiç ilgisi olmayan insanlarında anlayacakları bir dille ve bir üslupla ülkemiz için çok büyük bir sorun haline gelmiş olan işsizlik sorununun nasıl çözüleceğine, ekonomik sorunların ve geçim sıkıntılarının nasıl giderileceğine, yozlaşmış olan ahlaki değerlerimizin nasıl tamir edileceğine ve manevi problemlerin nasıl aşılacağına dair samimi ve ele avuca sığar nitelikte çözüm önerisinde bulunmalıdır ve bulunabilmelidir.

?Efendim TRT en çok AKP?ye yer verirmiş de muhalefete fazla yer vermezmiş de bilmem neymiş de.? Hoppalaaa!

   E vermezse cehennemin dibine versin canım, vermiyorsa muhalefet milletvekillerinin yapması gereken nedir? Sık sık ev ziyaretleri yapmaktır ve halkla buluşmaktır. Ve gerçekleri halka yüz yüze birebir anlatmaktır.

                         4 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2347 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Ne oldu? Ne oldu?
Her ne kadar son bir kaç yıldır pek duymasam ve karşılaşmasam da bir zamanlar...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu