03 Eylül 2014, 16:25 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Meme Kanseri hakkında kadınlara seminer verildi

Meme Kanseri hakkında  kadınlara seminer verildi

Lokman Hekim Hastanesi ve Şereflikoçhisar Belediyesi işbirliği ile...


Lokman Hekim Hastanesi ve Şereflikoçhisar Belediyesi işbirliği ile Cuma günü Meme Kanseri hakkında seminer verildi.

Kanser hakkında Doç. Dr. Mahmut Can  Yağmurdur bilgi verdi.

Meme Kanserinin Kadın sağlığının önemli bir parçası olduğunu belirten Doç. Dr. Mahmut Can Yağmurdur; ?Meme kanseri, en sık görülen kanser türüdür. Tedavisi mümkün olan bir kanser türüdür? dedi.

Her banyodan sonra adetin 7. ila 10. gününde meme muayenesinin yapılmasını öneren Doç. Dr. Mahmut Can Yağmurdur, meme kanserinin teşhisi için birincisi kendi kendine muayene etmeli, doktora muayene ettirmeli, görüntüleme (radyasyon. Fakat radyasyon 40 yaşın öncesi için geçerli) yöntemiyle tesbit ettirilmelidir.

Meme Kanserinin; ?memede; bir çekilme, renk değişikliği, cilt değişikliği, deride kalınlaşma, şişlikler, deride tahriş ya da bozulmalar gibi belirtilerinin olduğunu söyleyen Yağmurdur, erken teşhisin %100 tedavisinin olduğunu? belirtti.

Gecikilmiş meme kanseri oranının %15-20 olduğunu belirten Doç. Dr. Mahmut Can Yağmurdur, erken erginliğin meme kanseri için risk oluşturduğunu vurguladı.

Son zamanlarda erkeklerde de meme kanserinin çok olduğunu belirten Yağmurdur; meme kanserinin olup olmadığına bakmak için tarama için kullanılan meik isimli cihazın; ABD, Kanada, İsrail, İtalya? gibi bir çok ülkede kullanılmasının yanı sıra Türkiye?de de Lokman Hekim Hastanesinde kullanıldığına dikkat çekerek,  cihazın; Radyasyon yaymadan 16 yaştan itibaren her kadına sınırsız kere uygulanabildiğini söyledi.

Doç. Dr. Yağmurdur, kısa bir bilgi vermesinden sonra bayanları muayene ederek, meme kanseri belirtisi olanları da tedavi için yönlendirdi.

Seminere kadınlar tarafından yeterli ilgi gösterilmediği gözlendi.

 
             4 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2303 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım