03 Eylül 2014, 16:29 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Eğitim Çalışanları: AKP zihniyetinde olmayan müdürlerin kıyımı gerçekleşiyor

Eğitim Çalışanları: AKP zihniyetinde  olmayan müdürlerin kıyımı gerçekleşiyor

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim kurumları yöneticilerinin değerlendirme sonucu...


Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim kurumları yöneticilerinin değerlendirme sonucu 75 ve üzeri puan alan okul müdürlerinin listesini 23.08.2013 tarihinde (http://ankara.meb.gov.tr) resmi internet sitesinde yayımladı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara genelinde 2351 resmi okul/kurum ve buna bağlı müdür kadrosu bulunmaktadır. Buna göre Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü son yapılan kanun ve yönetmelik değişikliği gereğince 75 puan ve üzeri alan müdürler isterse kendi görevli olduğu okulda kalabilecek, isterse farklı eğitim kurumu müdürlüğünü isteyebilecek 406 müdürü belirledi.

En büyük kıyım başkent Ankara?da yaşandı. Kıyım oranı %83 olurken koltuğunu koruyanların oranı ise %17?de kaldı. Eğitimciler ise bu yaşananları bir kıyım hareketi olarak yorumladılar.

Ankara genelinde yaşanan bu yönetici kıyımından ilçemizde nasibini almış ve Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplam 39 (bazı okullar ilkokul ve ortaokulu bünyesinde barındırmaktadır) okul ve kurumda bugüne kadar kadrolu müdürlük yapan eğitimciler arasından sadece 7 kişi tekrar müdürlük görevlendirmesi için başvurusu yapma hakkını elde etmiştir.
 
Eğitim çalışanları; ?AKP zihniyetinde olmayan müdürlerin kıyımını gerçekleştiğini, hukuksuz uygulamalara bir yenisini daha eklendiğini, binlerce yöneticinin görevinden alınması ile birlikte okullarda kargaşa yaşanmasına neden olacağını, kariyer ve liyakat gözetmeksizin yapılacak görevlendirmelerin okullarda iş barışını bozarak, eğitimin niteliğini daha da düşüreceği? şeklinde yorumlamaktalar.

Bu noktadan sonra eğitim sendikalarının nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu. İlçemizde yönetici değerlendirmesinde 75 puan altı alan müdürlerin büyük çoğunluğunun Türk Eğitim Sen üyesi olması ise dikkat çekici bir durum olarak, birçok kişi tarafından manidar görülmekte. Yine iktidara yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir Sen üyelerinden birçok kişinin de 75 puan altında kalması ise Şereflikoçhisar Eğitim Bir Sen üyeleri arasında, şaşkınlık ve panik havasına neden olduğu söylenmektedir.

Yönetici değerlendirmelerinde nerdeyse tamamına yakın üyesi ilçemizde yeterli puanı alamayan Şereflikoçhisar Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliğinin nasıl bir yol izleyeceği ise üyeleri arasında merak konusu oldu. 
 

              4 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2621 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu