10 Eylül 2014, 13:27 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Yanlış yapılmıştır - Yasin Yıldız

Yanlış yapılmıştır - Yasin Yıldız

Mantıklı olarak düşünüldüğünde kadının direk kendi tercihine bırakılması gereken...


Mantıklı olarak düşünüldüğünde kadının direk kendi tercihine bırakılması gereken başörtüsü takma ve türban giyme gibi konuların, gerçek sorunlarında üzerini örtercesine vakti zamanında çok dillendirilmiş olması bağlamında son derece yanlış yapılmıştır.

Ve yapılan son derece gereksiz bir başörtüsü ve türban karşıtlığı, çok açık ve net bir ifade ile AKP?nin değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramamıştır.

Geçmişte birileri aracılığıyla başörtüsü ve türban, bir öcü olarak ilan edilmiş ve isteyenin kot pantolonla-taytla-etekle kısacası istediği kıyafetle girebildiği üniversitelere dahi, hiç gereği yokken başı kapalı olan bayanlar alınmamış ve bu yönde bir suni problem oluşturulmuş ve bilinçli olarak oluşturulan bu sorunu çözme yolunda birilerinin prim yapması sağlanmıştır.

Hâlbuki incir çekirdeğini dahi doldurmayacak nitelikte olan bu mesele o kadar çok büyütülmemiş olsaydı ve takıp takmama ya da giyip giymeme bağlamında hiçbir müdahalede bulunmayarak söz konusu bu mesele kadının direk kendi tercihine ve seçimine bırakılmış olsaydı, AKP üst düzey yöneticileri iktidara gelmiş oldukları günden beri bu konuyu miting meydanlarında dile getirip bu yönde bir istismar siyaseti yürütebilirler miydi?

Peki, şimdi iyi mi oldu? Mantıklı olarak düşünüldüğünde ve irdelendiğinde hiç sorun yapılmaması gereken bu konuyu bakınız ne oldu? AKP çözmüş oldu.

Zamanın CHP genel başkanı Deniz Baykal tarafından ?bizim parti olarak kimsenin giyimine kuşamına, başındaki örtüye en ufak bir sözümüz olamaz. Özelliklede isteyenin istediği kıyafetle girebildiği üniversitelere elbette başörtülü bayanlarda girebilirler ve biz parti olarak bunun sonuna kadar savunucusuyuz ve incir çekirdeğini dahi doldurmayacak konuları biz sorun haline getirmeyiz. Bizim esas derdimiz ülkenin bütünlüğüdür, yurttaşlarımızın sağlığı ve huzurudur. Ve ilgi alanımıza giren konular ülkemiz açısından çok büyük bir sorun haline gelmiş olan işsizliğin tez bir zamanda nasıl çözüleceği ve maddi-manevi problemlerin nasıl ve ne şekilde giderileceğidir? gibi bu ve buna benzer ifadelerde bulunulmuş olsaydı belki de AKP, en büyük istismar malzemelerinden birini ta en başından yitirmiş ve kaybetmiş olacaktı.

Ama şuan çok daha iyi anlaşılmaktadır ki malum partiye bilinçli olarak prim yaptırılmış ve insanlar dolaylı yollardan AKP?nin kucağına itilmiştir.

 


              11 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2760 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]