10 Eylül 2014, 13:43 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Başkan Fatih Ünsal; İlçemiz Yatırım Merkezi Olacak

Başkan Fatih Ünsal; İlçemiz Yatırım Merkezi Olacak

Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, ?ilçemizde jeotermal suyun bulunması ile...


Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, ?ilçemizde jeotermal suyun bulunması ile bölgesinde yatırımlarla cazibe merkezi olacaktır? söyledi.

Sarıyahşi ilçesi ile Bektik köyü arasında bulunan jeotermal suyun bulunması ile ilk yatırımı,Tutku Tarım işletmesinin kurduğunu belirten Ünsal, ?İlçemiz ile Bektik köyü arasında Rum kuşu  mevkiinde, 40 dekarlık tarım arazisinde yüksek sera domates serası  kuruluyor. Nisan ayında başlandı. Serada domates üretilecek. Buraya kurulmasının en önemli nedeni jeotermal suyun olması ve seranın  termal su ile ısınacak olmasıdır? dedi. Ünsal, kendilerini bir çok yatırımcının turistik otel ve termal tesisi için aradıklarını, kendilerine her konuda yardımcı olacaklarını ifade etti.

Ünsal ?İlçemizi Kırşehir iline bağlayacak olan yolun Hirfanlı Barajı üzerinde bulunan yaklaşık 1650 metrelik köprü inşaatı tamamlanmak üzere. İlçemiz ile köprü arasında yoğun bir şekilde yol çalışması devam ediyor. Önümüzdeki eylül ayında köprü inşaatı tamamlanacak. İlçemiz ile Kırşehir arası 35 km?ye düşecek, her türlü sosyal ve ekonomik bir hareketlilik olacak? dedi.

Belediyenin hazırladığı dere ıslah projesi kapsamında, ilçe merkezinde yapımına başlanan Belkıran Dere Islah Projesinde tamamı 2 km olan alanın tamamlandığını, ilçe merkezi yollarının da  kilitli taşlarla döşendiğini söyleyen Başkan Ünsal; ?göç veren bir ilçe değil, göç alan bir ilçe olacağız. Önümüzdeki yıllar ilçemizde bulunan jeotermal su ile bir çok alanda yatırım gelecek. Yatırımcıya her türlü desteği vereceğiz. Bin aile gurbetçimiz var. Gurbetçilerimizin ilçemizde yerleşmesi, yatırım yapması için, yaşanılır bir ilçe olması için var gücümüz ile çalışıyoruz.Önümüzdeki yıllar ilçemiz yatırım merkezi olacaktır? şeklinde konuştu.
 
                   11 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4556 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sarıyahşili06
Maalesef hiç kimseden ses seda yok.
Tekrar eskisi gibi Gossar bağlanacakmıyız?
Olsun biz Şereflikoçhisarlıyız hemide gonülden
Gossara , Sarıyahşine cani gonülden selamlar
Allah’a emanet olun
Sariyahsili06
Merhaba Dilek,
Size yüzde yüz katılıyorum.
Ama bu durum ile ilgilenen yok herhalde.
Aksaray’a saygımız sonsuz, ama olmadı olmayacak, biz Ankara Şereflikoçhisarlıyız.
Bu konuda AKPden destek bekliyoruz.
Sayın Başkan lütfen ilgilenin artık.
dilek
sayın başkan gelin artık şereflikoçhisara ilçenin bağlanması için çalışmalar başlasın yakında 4000 nüfusun altındaki belediyelerde kapatılırsa şaşmayın önce gurbetteki sariyahşililerin ilçe ile barışarak ilçeye dönmesi sağlansın onlara tarım hayvancılık seracılık balcılık çiçekçilik kuru meyve sebze yapımı vs hibe krediler alınarak onların ayakları üzerinde durması sağlansın ilçenin bazı kesimleri ormanlaştırılarak alabalık yetiştiriciliği yapılsın ilçe tanıtımı yapılsın ilgi tşk
sayın başkan bu yazının üzerinden 4 yıl geçmiş hangi yatırım gelmiş 3 bin nüfüslu kasaba nufusuna sahip ilçenize ? zübük siyaseti bu memlekette bitmez ise hiç bir iş düzelmez
Sarıyahşili06
Sayın Fatih Ünsal bey, artık zamanı geldi geçti bile tekrar ne zaman Şereflikoçhisara bağlanacağız ait olduğumuz yere?
Üvey evlat muamelesi bitsin gayrı.
Sarıyahşililer tekrar özüne dönmek istiyor.
Saygılar
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para