10 Eylül 2014, 13:47 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Alt geçit kullanılmıyor

Alt geçit kullanılmıyor

Belediye tarafından temizlenen, yeniden ışıklandırılan ve kamera sistemi konulan alt geçit vatandaş tarafından tercih edilmiyor


Belediye tarafından temizlenen, yeniden ışıklandırılan ve kamera sistemi konulan alt geçit vatandaş tarafından tercih edilmiyor.

Mayıs Ayında ilçemiz Belediyesi tarafından temizlenip kullanıma açılan alt geçit, vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor.

Mayıs Ayında; Belediye Başkanı Ferda Polat, AKP İlçe Başkanı Memiş Çelik ve Meclis Üyeleriyle birlikte, Alt Geçitin faaliyete geçtiğini belirtmek için basına açıklama yapmıştı.

BİZ HALKIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ!
Ferda Polat açıklamasında; ?Şereflikoçhisar halkı her şeyin en iyisine layık. Meclis Üyelerimizle birlikte bu konuyu görüştük ve Cuma günü burayı iyice temizlettik. Şereflikoçhisar?ın hakettiği yere gelmesi için hep birlikte mücadele ediyoruz. Buranın kullanılması içinde vatandaşların büyük bir talebi vardı. Buraya 4 kamera koyduk. Cumartesi günleri 2 zabıta, diğer günlerde de nöbetçi olan zabıta buraya görevli olarak bakacak. Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için önemli. 24 saat burası gözlemlenecek. Hiçbir vatandaşımızın kılına zarar gelmesini istemiyoruz. Biz halkımızı düşünüyoruz? şeklinde konuşmuştu.

ZABITA YOKTU!
Mayıs ayından günümüze kadar yaklaşık 3 ay geçti. Cumartesi günü gazetemiz muhabiri Alt Geçit?i kontrol etmeye gittiğinde Zabıta?nın olmadığını fark etti.
Başkan Polat, Cumartesi günleri 2 zabıta görevlendirilecek demişti. Ancak o gün 2?yi bırakın 1 zabıtanın dahi alt geçitte görev yapmadığı gözlemlendi.

HERAN KAZA OLABİLİR!
Hizmete açılışından bu yana ve bu belediye döneminde de vatandaşın geçişlerde alt geçişi tercih etmemesiyle ilgili nedenlerin başında zorunluluk olmaması gösteriliyor. Bir başka neden ise; alt geçidi kullananların ve özellikle bayanların her an olumsuz bir olay ya da görüntüyle karşı karşıya kalması gösteriliyor.

Bu karşılık özellikle Cumartesi günleri gerek araç gerekse yaya trafiğinin çok yoğun olduğu terminal kavşağında heran vahim bir olayın meydana gelebileceği endişesi yaşanıyor ve terminal kavşağındaki yaya geçişleri için kalıcı bir yöntem bulunması gerekiyor.

LÜTFEN CEVAP VERİN!

?Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için önemli? diyen Ferda Polat?a soruyoruz; Zabıtalar artık Alt Geçitte görev yapmayacaklar mı?

Alt geçitin vatandaşlar tarafından kullanılması için farklı yöntemler uygulanamaz mı?

Araç ve yaya trafiğininin yoğun olduğu kavşakta kalıcı önlemler için vahim bir olayın yaşanması mı gerekiyor?

Bu soruların cevaplandırılmasını rica ediyor, kavşakla ilgili önlem alınmasını ve alt geçitin kullanılması içinde vatandaşa yönelik eğitici, uyarıcı ve zorlayıcı çalışma yapılmasını öneriyoruz.
 
 





                 11 Eylül 2014

 



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2647 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım