10 Eylül 2014, 14:02 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İktidar elini vatandaşın cebinden bir türlü çekmiyor

İktidar elini vatandaşın cebinden bir türlü çekmiyor

Kamu kaynaklarını zenginlere peşkeş çekmeyi alışkanlık haline getirmiş olan AKP iktidarın...


Kamu kaynaklarını zenginlere peşkeş çekmeyi alışkanlık haline getirmiş olan AKP iktidarının, çocuğunu özel okullara gönderenlere destek adıyla akıllara durgunluk veren bir uygulamaya daha imza attığı ve özel okulun parasının devlet okulunu tercih edenlerin cebinden ödeneceği belirtiliyor.

Değiştirilen Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği?ne dayandırılarak hazırlanan MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesi?ne göre;

-Anaokullarında Tam Gün uygulaması kaldırılarak, çalışan anne babalar ve çocukları mağdur ediliyor ve özel okullara yönlendiriliyor.

-Devlete bağlı Anaokulunda tam gün eğitim yapılabilmesi için yukarıda belirtilen yönerge çerçevesinde Çocuk Kulübü kurulması gerekiyor.

Çocuk Kulübü kurulması halinde, yönergeye göre çocuğun okulda bulunduğu her saat ücrete tabii tutuluyor ve ücretin tamamı veli tarafından ödeniyor.

Çocuk kulübünün öğretmen, yemek, personel (Personel Sigorta Ücretleri), % 15 gelir vergisi, muhasebe ve temizlik ihtiyaçlarının tamamının kulüp ücretlerinden ödenmesi gerektiği gibi velilerden alınacak olan ücretin %3?ünün İlçe Milli Eğitim ve İl Milli Eğitim müdürlük payı olarak ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü?ne aktarılması isteniyor.

Yapılan bu uygulama ile Milli Eğitimin özelleştirilmesinin ilk adımı atılmış olurken, Anaokulların yarım güne düşürülmesi ile yemek verilmeyerek, ek ders ücreti maliyetini ve personel giderlerini düşürerek tasarruf edilen para ile kulüp ücreti olarak velilerden alınan paralardan Milli Eğitim payı adı altında alınan para ile özel okullara aktarılan çocuk başı ücretlerin ödenmesi sağlanmış oluyor.

                11 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2936 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım