10 Eylül 2014, 14:04 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Kim ne kadar maaş alıyor? Oda başkanlarına maaşlarını sorduk, Mihtat Eraslan açıklamadı

Kim ne kadar maaş alıyor? Oda başkanlarına maaşlarını sorduk, Mihtat Eraslan açıklamadı

Son yıllarda hem ülke genelinde, hem de İlçemiz özelinde meslek kuruluşlarının ve...


Son yıllarda hem ülke genelinde, hem de İlçemiz özelinde meslek kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin, kuruluş amaçları doğrultusunda işlev görmedikleri, üyelerinin hak ve menfaatlerini korumada yeterli çabayı ve duyarlılığı göstermedilkeri vurgulanır.

Aynı şekilde, kuruluş amaçları doğrultusunda işlev görmeyen, eylemlerden kaçınan, mücadelede yetersiz kalan meslek kuruluşlarının yöneticilerinin, sıra kendilerine ve yakın çevreye, yönetim kademesine geldiğinde gücü ve yetkiyi kullanmaktan çekinmedikleri iddia edilir, onların aldıkları maaş. yolluk ve huzur hakkı gibi ücretler tartışılır, yöneticiler; ?sendika ağası, çiftlik ağası v.b.? gibi yakıştırmalarla itham edilir.

İlçemizdeki meslek kuruluşlarının da, ortakların hak ve menfaatlerinin korunmasında gerekli çaba ve çalışmayı göstermedikleri değişik platformlarda dile getirilir, yöneticilerin maaşları sık sık eleştiri konusu olur.

Bu noktadan hareketle biz de meslek odaları başkanrlarına aldıkları maaşı sorduk. İşte cevaplar:
Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin: Başkanlığa seçilmesinden itibaren şimdiye kadar maaş almadığını ve bundan sonra da almayacağını söyledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin: Yasal olarak 2 bin 200 TL. alması gerekirken bin 500 lira aldığını belirtti.

Şoförler Odası Başkanı Mustafa Alıcı: Asgari ücret kadar maaş aldığını söyledi.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mithat Şen de 850 TL. aylık aldığını ifade etti.

Odalar içinde en fazla maaşı aldığı ifade edilen ve eleştiri konusu yapılan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Mihtat Eraslan ise ?ben kimseye hesap vermek zorunda değilim? diyerek aldığı maaşı açıklamadı.

ÇENGEL?İN NOTU:
Birilerinden hesap sormak gibi bir düşüncemiz yok. Kamuoyunun merak ettiği, kurum ve kuruluşlar arasında kıyas yaptığı bir konuda açıklama istedik. Bundan rahatsız olunmasına, rakamın gizlenmesine de bir anlam veremedik.

Değerlendirmeyi kooperatif ortaklarına ve okurlarımıza bırakıyoruz.

               11 Eylül 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 27152 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ADNAN
hhsapta srarım adat ödemeyınce senn bana sorduğun gıbı
Enveryamanarda
Esnafın derdini dinlemek ve ihtiyaçlarını giderilmesine hiç bir şekilde ayrıcalık yapmadan çalışan başkan olmak lazım ihtiyaçları iyi dinlemek esnaf ziyaretleri yapmak gibi ümraniye esnaf odası başkanı mehmet özdil kısa zamanda çok başarıl işler yaptığı söylenmektedir.maaşa gelince güzel bir espiriyle bitirmek istiyorum bayanın yaşı erkeğin maaşı sorulmaz derler.
Ömür
Arkadaşlar mithat bey oda başkanların üstünde olup tüm odaların 1 asırda topladığı aidatı 1 senede esnafa dağıtıyor bırakında isterse 10 bin alsın yeterki krediler kesilmesin bu arada kefalet oda değil finansal kurumdur yasal olarak istedikleri kadar maaş alırlar mithat beyin maaşı emin olun 5 bin tl yi geçmiyordur adamın daha makam arabası bile yok mütevazi adam
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu