01 Ekim 2014, 19:39 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İlçe Tarım Müdürü Kurban Pazarı?nda inceleme yaptı

İlçe Tarım Müdürü Kurban Pazarı?nda inceleme yaptı

İlçe Tarım Müdürlüğü, kurban pazarında da denetlemelerde bulundu...


İlçe Tarım Müdürlüğü, kurban pazarında da denetlemelerde bulundu. Denetlemelerle ilgili yazılı açıklamada şöyle denildi:

Kurban Bayramı?nın yaklaşmasıyla birlikte Müdürlüğümüz de çalışmalara hız verdi. Bu çalışmalar kapsamında Şap aşılaması ve güncelleme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Komisyonu kararları alındı ve hayvan kesim yerleri belirlendi. Kesim yerleri arasında eski pazar yeri, yeni pazar, yeri, toki ve uygun evlerin bahçelerinde kesimlerin gerçekleştirileceği belirtildi.

Nöbetçi Veteriner Hekimler ve ilgili kurumların görev alanları belirlendi. Kurbanlık hayvan pazarının kurulmasıyla birlikte pazar denetimleri başladı.

Ayrıca kesim fiyatları arttığı için il dışı sevk sayılarının azaldığını belirten İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, Ankara içerisinde sevkin daha fazla olduğunu belirtti.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polatile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleriyle birlikte kurban pazarına ziyarette bulundu.

Hayvan Pazarında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların pasaportları kontrol edildi ve il dışından gelen hayvanların Veteriner Sağlık Raporlarının olup olmadığı, hayvanların barınma ve refahıyla ilgili koşullar denetlendi.


                  2 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2508 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu