01 Ekim 2014, 19:44 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Yeni binalar internet ve sabit telefondan yararlanamıyor

Yeni binalar internet ve sabit telefondan yararlanamıyor

İlçemiz 29 Mart yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediyesine bağlanmamızın...


İlçemiz 29 Mart yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediyesine bağlanmamızın getirdiği yararlar yanında, karşılaşılan bir dizi sıkıntıdan İlçemiz müteahhitleri de nasibi aldı.

Edinilen bilgilere göre; Büyükşehir Belediyesine bağlandıktan sonra ilçemize yapılan yeni binalara Türk Telekom tarafından telefon hattı bağlanamıyor dolaysıyla binalar telefonsuz ve internetsiz.
Akça İnşaat sahibi müteahhit Enes Akça konuyla ilgili mağdur olduklarını belirterek; ?İlçemizin Büyükşehir Belediyesi?ne bağlanmasından sonra Türk Telekom tarafından yeni yaptığım binalara teflon hattı ve internet alamamaktayız.
Günümüzde cep telefonu yaygın olarak kullanılsa da yaşlı ya da akrabaları yurt dışında olan vatandaşlarımız, sabit telefonlarla görüşmeyi tercih etmektedir. Keza bir çok öğrencimiz eğitim amaçlı kullandıkları internetten mahrum kalmıştır.
Vatandaş olarak ilçemizde bu hizmetin çözüme kavuşmasını istiyoruz. En kısa zamanda yetkili kişilerin konuya el atıp sıkıntının giderilmesini bekliyoruz? şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak vatandaşlardan ve müteahhitlerden gelen yakınmayı aktardığımız ve bilgilerine başvurduğumuz Türk Telekom yetkilileri; ?talepleri karşılayabilmemiz için çoğu yerde şebekenin artırılması, bunun için de hattın geçtiği yollarda kazı yapmamız gerekiyor ancak Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kazı yapmamazına izin vermiyor. Bununla ilgili belediye ve telekom yetkililerinden oluşan AYKOM isimli bir komite, gerekli görüşmeleri ve anlaşma yapabilmek için şartları tartışıyor. Belediyenin engeli kalktığı anda bir şebekeyi büyütme ve talepleri yerine getirme çalışmasını başlatırız? dediler ancak görüşmelerden ne zaman olumlu sonuç alınabileceği konusunda ise bir tahminde bulunmadılar.
 
              2 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3332 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım