08 Ekim 2014, 17:12 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Şoförler Odası Başkanı Alıcı aidat borcunun yapılandırılmasıyla ilgili üyelerini uyardı

Şoförler Odası Başkanı Alıcı aidat borcunun  yapılandırılmasıyla ilgili üyelerini uyardı

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, aidat borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili...


Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, aidat borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili üyelerine yönelik uyarıcı açıklama yaptı.

Başkan Mustafa Alıcı imzasıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

Sayın Üyemiz;
Odamıza olan aidat borçlarınızı 6552 sayılı torba Kanundaki hükümlere göre ödemek istemeniz durumunda, 30.11.2014 tarihine kadar Odamıza (peşin veya taksitlendirme) dilekçesi ile başvurmanız koşuluyla aşağıda belirtilen kolaylıklar sağlanmıştır.

1. Borcunuzu pesin olarak ödemek istemeniz ve pesin ödemeyi en geç 31.12.2014 tarihine kadar yapmanız şartıyla, Bakanlık veri tabanı ESBIS? in otomatik olarak hesaplayacağı toplam borcunuza %10? luk indirim uygulanacaktır.

2. Torba Yasa? nin getirdiği diğer bir kolaylık olarak, yine Bakanlık veri tabanı ESBIS? in otomatik hesaplayacağı toplam miktar üzerinden aidat borcunuzu pesinat+8 taksitle yeniden yapılandırılmış ve taksitlendirilmiş şekilde ödeyebileceksiniz.

3. Aidat borcu yeniden yapılandırıldıktan sonra, gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde Kanun hükminden yararlanılması sona ermektedir.

Torba Kânuna getirilen üyelik aidat borcunun ödeme kolaylığından ve borç yapılandırılmasından yararlanmak üzere, mutlaka 30.11.2014 tarihine kadar Odamıza başvurmanız gerektiğini, aidat borçlarının 5362 sayılı Kanun gereği  Bakanlık veri tabanı ESBIS tarafından elektronik ortamda tahakkuk, tahsil ve takip edildiğini, bundan böyle Odamızın buna müdahalesinin Yasal olarak mümkün bulunmadığını bildiriyor, işlerinizde hayırlı kazançlar dilerim.
 
                9 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2632 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu