08 Ekim 2014, 17:17 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Bu bina kaderine mi terkedildi?

Bu bina kaderine mi terkedildi?

Yeşilova mahallesi E-90 karayolu kenarındaki bu bina, hayırsever bir vatandaş tarafından...


Yeşilova mahallesi E-90 karayolu kenarındaki bu bina, hayırsever bir vatandaş tarafından ?Yaşlılar Yurdu? yapılması amacıyla Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı?na bağışlandı.

Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Şube Başkanı ve dönemin İlçemiz Kaymakamı Cengiz Gökçe binanın restorasyonunu yaptırdı. Vatandaşlardan toplanan bağışlarla ve çoğu zaman şahsi kefaletini kullanarak mefruşatını, mutfak gereçlerini aldırdı. ?İçinde yaşanılabilir? bir konuma getirdikten sonra da Ankara Valiliğinin katılımıyla açılışını yaptı.

Ne var ki; yurtta barınmak için başvuru yapılmadı. Bina bir dönem Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerine lojman, bir dönem yüksekokul öğrencilerine yurt olarak değerlendirildi.

Bu arada bağışı yapan şahıs; ?amacı doğrultusunda kullanılmıyor? diyerek bağışın iptali için dava açtıysa da dava vakıf lehine sonuçlandı.

Bina; yaşlılar yurdu olarak kullanılmak üzere ?Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü??ne devredilmek istendiyse de orası da kabul etmedi.

Bina şu anda virane ve kendi kaderine terkedilmiş durumda.

Demirbaşları, yatak-yorgan, oturma gurubu gibi mefruşatları ne oldu? Bilinmiyor.

Camları kırılmış, boya ve sıvası yer yer dökülmüş bina, E-90 kenarında çok çirkin bir görüntü yansıtıyor.

İlçemiz Kaymakamı ve Vakıf Şube Başkanı Sayın Erol Karaömeroğlu?na soruyoruz:
Eğer sonradan her hangi bir gelişme değişim olmadı ve bina halen Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı?nın uhdesindeyse, virane olmaktan kurtarıp, herhangi bir hizmet veya hayır işi için değerlendirilmek üzere bir proje geliştirilemez mi?
 
                9 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3400 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


DİLAN
evet burası çok barideler atlattı ne hikmetse kimse burası nedir diye arayıp sormadı gelin burayı yaşlı bakım evi olarak açılsın çevresindeki bazı yerler alınarak çok güzel bir ilçemize yaraşır bir bakım evi açılsın aile ve sosyal politikalar bakanlığı ve ankara büyükşehir belediyesi bu işi yapar yoksa bir kaç yıl sonra bina binalıktan çıkar
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu