15 Ekim 2014, 15:06 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Sayın müftü; konuşmanızı kamuoyu önünde tekrarlar mısınız?

Sayın müftü; konuşmanızı kamuoyu önünde tekrarlar mısınız?

Kurban Bayramı Bayram Namazı öncesi verdiğiniz vaazla ilgili...


* İlçemiz müftüsü Turan Arslaoğlu?nun, Bayram Namazı öncesi vaazında alışılmadık bir üslupla ve alışılmadık konulara değindiği öğrenildi.

* Vaazının bir bölümünü kendi özel konusuna ayıran Arslanoğlu?nun bazı kişileri ve yerel basını hedef aldığı öne sürüldü.  

İlçemiz Müftüsü Sayın Turan Arslanoğlu;
Kurban Bayramı Bayram Namazı öncesi verdiğiniz vaazla ilgili, yerel gazetemizin birinde bir haber yayınlandı, köşe yazısında değerlendirme yapıldı.

Vaazınızda ne konuşuldu, tam olarak kimler ya da hangi kuruluşlar hedef alındı? Bunu tam olarak tesbit etmemiz mümkün olmadı ancak; gazete haberinden ve bazı vatandaşlarımızın anlatımından öğrenebildiğimiz kadarıyla, vaazınızın bir bölümünü sizinle ilgili bir habere ve dolayısıyla yerel basına ayırmışsınız.

Yine duyumlarımıza göre sizinle ilgili haberlere atıfta bulunarak hiçte etik olmayan ifadeler kullanmışsınız.

İddialarınızla ilgili olarak, duyumlara dayalı bilgilerle sizinle polemiğe girmek istemiyoruz.
Dini açıdan çok önemli bir günde, bayram namazında vaazınızın bir bölümünü özel konulara, özel kişi ve kurumlara ayırdığınıza göre iddia ve isnatlarınız çok önemli olmalı.

Bu nedenle iddia ve isnatlarınızın tam olarak ne olduğunu, öncelikle muhataplarının öğrenebilmesi için basın yoluyla kamuoyuna açıklamanızı,

Açıklamaktan kaçınmanız halinde, sizin; ?makam ve yetkinizi kötüye kullanarak ve dini vecibeleri şahsi meseleniz için istismar ederek, toplumu fitne ve fesada (!) yönlendirmek istediğinizi? düşüneceğiz.
                16 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2984 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


YUSUF ÇELİK
Neden bi müftünün üstüne bu kadar gidiyorsunuz. Her hafta adamı haber yapıp yerden yere vuruyorsunuz. Ramazan ayında Sefa Akça'nın babasıyla tartıştığı için mi......
niyazi
yeni atandığında belki de ilk vaazında üst kattaki çocukları azarladığında nasıl bir insan olduğunu anlamıştım. kibir tedavisi çok zor olan bir hastalıktır.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım