15 Ekim 2014, 15:07 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Ferda Polat: Su abone ve tüketim ücreti yıl sonuna kadar eski fiyattan alınacak

Ferda Polat: Su abone ve tüketim ücreti  yıl sonuna kadar eski fiyattan alınacak

Belediye Başkanı Ferda Polat, ilçemiz yerel basın ile yaptığı toplantıda...
*
Yerel basın mensupları ile biraraya gelen Belediye Başkanı Polat, refüj çalışmaları hakkında bilgi verdi.

* İnşaat sektöründe sıkıntılar olduğunu söyleyen Ferda Polat, herkes inşaatını yasalar çerçevesinde yapacak, dedi.

*
Asfalt çalışmalarına ise yakında başlanacağı ve hava şartlarının müsade ettiği sürece devam edeceği belirtildi.

Belediye Başkanı Ferda Polat, ilçemiz yerel basın ile yaptığı toplantıda; ?İlçemizde su abone ve ücreti yıl sonuna kadar eski fiyatla alınacak? dedi.

GÖRÜNTÜ ÇİRKİNLİĞİ VARDI

Şereflikoçhisar?ın elele ve kol  kola değişeceğini belirten Belediye Başkanı Ferda Polat; ?Bugünlerde ilçede bir orta refüj çalışması var. 3 m boyunda 35 cm yüksekliğinde, öğrencilerin üzerinden atlamayacağı şekilde engeller konuldu. Yaya yolları yapılacak. Hem vatandaşın hem de öğrencilerimizin can güvenliği bizim için önemli. Hoş geldin?in oradan Garnizon Komutanlığı?na kadar orta refüj bir ihtiyaçtı. Görüntü çirkinliği vardı. Taşların bazıları eskiydi değişmesi lazımdı? dedi.

E-90?DA KALDIRIM YAYA YOLU VE ASFALT ÇALIŞMASI
Ferda Polat konuşmasının devamında; ?Önümüzdeki günlerde E-90 Karayolunda, 20 bin m2 kaldırım yaya yolu çalışması ile 40-50 bin ton asfalt çalışmasına başlayacağız. Hava şartları müsaade ettiği sürece biz çalışmamızı sürdüreceğiz.
Büyükşehir ile birlikte organize çalışmamızla 1156 ton kömürü 1156 kişiye dağıttık. İlçem ve şahsım adına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek?e teşekkür ederiz? dedi.

SU ABONE VE ÜCRETİ ESKİ FİYATTAN ALINACAK
Polat konuşmasında vatandaşların son zamanlarda su abone ve ücretleri konusundaki şikayetlerine de değinerek; ?Vatandaşlarımız serzenişte bulunuyorlardı su abone ve ücretleri konusunda. Taşra Belediyeleri olarak Aski için Meclise bir önerge verdik. Ve önergemiz kabul oldu. 30.12.2014 tarihine kadar su abone ve su ücreti ilçemizde eski fiyatla alınacak. Su abonesi 80 TL, su ücreti 1.60 liradan alınacak? şeklinde konuştu.

İlçede şu anda inşaat sektöründe çalışmaların durması konusuna da değinen Polat; ?Herkes inşaatını gerekli yasalar çerçevesinde yapacak. Evrak eksik olmayacak ve inşaatlarda çıkıntı olmayacak. Herkes gösterilen alanın içine inşaatlarını yapacak. İnşaatlar bu konularda şu sıralar sıkıntılı? dedi.
 

                  16 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2907 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım