22 Ekim 2014, 13:33 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Kemal Sezginer: Kömür asıl ihtiyaç sahiplerine verilmeli

Kemal Sezginer: Kömür asıl ihtiyaç sahiplerine verilmeli

Büyükşehir ve İlçe Belediyesi meclis üyesi Kemal Sezginer; Sosyay Dayanışma ve Yardım Vakfı ile...


Büyükşehir ve İlçe Belediyesi meclis üyesi Kemal Sezginer; Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı ile Büyükşehir Belediyesince yapılan kömür yardımına ilişkin açıklama yaptı ve şunları söyledi:

İlçemizde her sene olduğu gibi FON kömürü diye devletin vermiş olduğu 2500 ton Tunçbilek kömürü 70?er torba tespit edilen evlere dağıtılıyor. Bu kömür 1750 Kg yapar. Bir eve bir kış boyunca rahatlıkla yeter.

Bu dağıtımdan sonra da Ankara Büyükşehir Belko tarafından ilçemizde dağıtılmak üzere toplamda 1156 ton ithal kömür gönderiliyor.

Şereflikoçhisar?da daha önceden tespit edilen kişilere birer ton olarak dağıtımı yapılıyor. Bu dağıtımda çoğunlukla önceden 70 torba kömür alan kişilere (evlere) dağıtılıyor. Bu dağıtımla birlikte bu evlerin her birine toplamda 2750 Kg kömür verilmiş oluyor.

Şereflikoçhisar?da hiçbir ev bir kış sezonu boyuca soba da 2750 Kg kömür yakamaz. Bu şekilde adaletsizce dağıtılan kömür alıcılar tarafından satış ediliyor. Şuanda kömür yardımı isteyen, asıl ihtiyaç sahibi kişiler kömürcülerden rica minnet taksitli kömür almaya çalışıyor.

Bu şekilde bir eve 2750 kg verilen kömürün asıl ihtiyaç sahibi tespit edilerek orantılı bir şekilde dağıtılması gerekmez mi?

Burada bu kömürü bu şekilde adaletsizce dağıtan ve bu kömür dağıtılan kişileri tespit eden yetkililerin hiç mi vicdanları sızlamıyor?

Şereflikoçhisar halkı bizim halkımız, demokrasilerde eşitlik şarttır. Bu konularda Şereflikoçhisar halkına hizmet eşit olmalıdır. 

                   23 Ekim 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3182 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Şereflikochisar
Evet Kemal bey Haklı Bizde yazildik ihtiyacimiz var diye ama Her iki kömür yardımından da evimize gelmedi ne yapalım Şikayetçi mi Olalım yazık...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.145 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]