19 Kasım 2014, 16:26 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Paraşütle uçuyorduk(1) - Yasin Yıldız

Paraşütle uçuyorduk(1) - Yasin Yıldız

Yapımı hususunda uzun bir mazisi olmamasına rağmen ilçemiz Peçenek Barajı yolunda birtakım hasarlar meydana gelmiş olup...


Yapımı hususunda uzun bir mazisi olmamasına rağmen ilçemiz Peçenek Barajı yolunda birtakım hasarlar meydana gelmiş olup, oluşan bu hasarların olası bir olumsuzluğa kapı aralayabileceği ve söz konusu hasarların ?tamamının değil- bazı kısımlarının da yamanarak yeni sayılabilecek bir yolun, adeta yamalı bir bohçaya dönüştürüldüğü bilgisini dikkatlerinize arz ederek demek isterim ki:

Ulaşımı sağlamak açısından yol yapmak, elbette devletin asli görevleri arasındadır ve dolayısıyla bu görev, devleti idare etme yetkisini üstlenmiş olan siyasi iktidarın ya da iktidarlarındır.

İster A partisi ister B partisi isterse C partisi iktidarda olsun kısacası hangi parti iktidarda olursa olsun, yol yapılıyor diye asli görevini yapan bir iktidarı genel anlamda değerlendirmek açısından, yol kesinlikle ve kesinlikle bir ölçüt olmaz ve olamaz ki zaten hiçbir iktidar mensubu da kendi cebinden yol yaptırmaz. Yapılanlar zaten bizim paralarımızla yapılmaktadır ve bu da bizim en doğal hakkımızdır.

Ancak baktığımız zaman görülmektedir ki günümüzde, ?yav yol yapıldı ya? şeklinde sarf edilen bu ve buna benzer adeta klişeleşmiş ve bir o kadar da bayatlamış ifadeler, fotoğrafın tamamını görmeksizin sırf birilerini aklamak ve sütten çıkmış ak kaşığına büründürmek açısından AKP savunuculuğu hususunda bir malzeme haline gelmiştir.

Yani öyle bir imaj çizilmeye çalışılmaktadır ki sanki AKP yokken bu ülkenin hiçbir yerinde 1 metre dahi yol yoktu(!) ve yol olmadığı için de şehirlerarası ulaşım 3 Kasım 2002 tarihine kadar atlarla, develerle, ekonomik durumu iyi olanlar açısından helikopterlerle sağlanıyordu(!) Hatta havalar güzel olduğunda çok uzak olmayan yerler arasındaki ulaşım, paraşütlerle uçarak sağlanıyordu(!)

Şaka maka bir tarafa elbette 3 Kasım 2002 tarihinden öncesinde de ülkemizde şehirlerarası ulaşımı sağlamak açısından yollar vardı ve şuanda da artan nüfus itibariyle ve doğan ihtiyaçlar nedeniyle ulaşımı kolaylaştırmak adına yeni yollar inşa etmek, hatta daha öncesinde yapılmış olup şuanda aşınmış olan yolları restore etmek, kesinlikle ve kesinlikle devlet hizmetlerini yerine getirmekle yükümlü siyasi iktidarın ya da iktidarların asli görevleri arasındadır.

Ve asli görevlerden birisi yapılıyor diye bu da bizim hiç kimseyi göklere çıkarmamıza sebep olmamalıdır.

Saygı ve sevgilerimle efendim.
                  20 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2934 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]