19 Kasım 2014, 17:02 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Müftü Aslanoğlu, bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulundu

Müftü Aslanoğlu, bazı  gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulundu

İlçemiz Müftüsü Turan Aslanoğlu, gazetemizde ve bazı yerel gazetelerde yer alan bir kısım haber ve...
İlçemiz Müftüsü Turan Aslanoğlu, gazetemizde ve bazı yerel gazetelerde yer alan bir kısım haber ve yorumla ilgili olarak ?kişisel haklarına saldırı? iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Turan Aslanoğlu?nun, Kurban Bayramı?nda Şerefiye Camiinde verdiği bayram vaazında, şahsıyla ilgili konulara değindiği ve yerel gazeteleri ve gazetecileri itham ve refüze edici üslup kullandığıyla ilgili olarak, gazetemizde de bir yazı yayınlanmıştı.

Yazıda; Müftü Aslanoğlu duyumlarla ilgili olarak, söz ve iddialarının ne olduğuna ilişkin kamuoyuna açıklama yapması ve yanlış anlamaların önüne geçilmesi isteniyordu.

Turan Aslanoğlu yazıya cevap vermek ve kamuoyuna açıklama yapmak yerine suç duyurusunda bulunmayı tercih etti.

İlçe Müftüsünün başvurusu üzerine Gazetemiz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yücel ile diğer yerel gazetelerden bazı sorumluların şüpheli olarak ifadesine başvuruldu.

16.10.2014 tarihli Çengel gazetesinde yayınlanan yazıyı yayınlamaktaki amacı vurgulayan Mustafa Yücel ifadesinde, müftüyle özel bir tanışıklığının ya da husumetinin bulunmadığını, yazının suç unsuru içermediğini, haber kaynaklarını açıklamak zorunda olmadığını belirterek şunları söyledi:

Devam eden hukuki süreçle ilgili İlçe Müftüsünün kişisel haklarına yönelik bir saldırıda bulunmadım. Yürüttüğü görevin ifasıyla ilgili de yeterliliği ya da yetersizliğine yönelik herhangi bir tesbitte de bulunmadım. Gazete haberi içeriğinde , müftünün vermiş olduğu vaaz esnasında kimlerin kastedildiğinin tam olarak anlaşılamadığı, belirtmiş olduğu iddia ve isnatlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirmesinin uygun olacağını, açıklamada bulunmaması halinde vaaz içerisinde belirttiği iddialar kapsamında makam ve yetkilerini kullanarak ve dini vecibeleri şahsi meseleniz için istismar ederek toplumu fitne ve fesada yönlendirmek istediğinizi düşüneceğiz, şeklinde bir tesbitte bulundum.

Mustafa Yücel ifadesinin son bölümünde şöyle dedi:
Gerek Çengel gazetesi vasıtasıyla gerekse fiziki ortamda İlçe Müftüsü Turan Aslanoğlu?na yönelik olarak kişisel haklarını rencide edici herhangi bir söz ve eylemde bulunmadım. Bu durum yazı içeriğinin incelenmesiyle de görülecektir. Hakkımdaki hiçbir isnadı kabul etmiyorum. Tarafıma işlenmediği halde suç isnadı yapan, onur, şeref ve saygınlığımızı rencide edecek açıklama yaparak tarafıma hakaret eden İlçe Müftülüğü görevini yürüten Turan Aslanoğlu?ndan şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum.
 
           20 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3441 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım