19 Kasım 2014, 17:04 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Ferda Polat çalışmaları değerlendirdi

Ferda Polat çalışmaları değerlendirdi

Belediye Başkanı Ferda Polat, yerel basınla bir toplantı yaparak hem ilçede yapılan projeler hakkında...


* Asfalt çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

* Eski Pazar yerini, köylü pazarı da olacak şekilde ve kapalı olarak düzenleyeceğiz.

* TIR parkı aydınlatıldı, kamera sistemi kuruldu. Gece servisi çalıştırılacak. Günlük 10 TL ücret alınacak.

Belediye Başkanı Ferda Polat, yerel basınla bir toplantı yaparak hem ilçede yapılan projeler hakkında bilgi verdi, hem de eski Pazar yerinin kapalı Pazar yeri olması için projeyi başlattıklarını belirtti.

?Kaldırım ve asfalt çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor? diyen Başkan Polat; Pazar yerine giden Aziz Mahmut Hüdai Caddesinde şuan yoğun bir çalışmamız var. Vatandaşlarımızdan ricamız orada bulunan kanalizasyon çukuru ile Telekom çukurları var. Vatandaşlarımız o çukurlara dikkat etsinler ve orada bulunan uyarı levhalarına uysunlar. Şeklinde konuştu.

Emek mahallesindeki asfalt çalışmasının bu hafta biteceğini belirten Ferda Polat, tır parkını da kullanılır hale getirdiklerini söyledi.

Tır parkında; aydınlatma, kamera sisteminin yapıldığını, güvenlikli ve gece servisin olduğunu belirten Ferda Polat; ?İlçemizin %70?i nakliye sektörü ile geçimini sağlıyor. Bundan sonra nakliyecilerimizin araçlarını tır parkına çekmeleri konusunda duyarlı olmalarını istiyorum. Nakliyeciler bizim baş tacımız.? Dedi.

Tır parkını yapmaktaki amacının, yeni yapılan yolların bozulmaması olduğunu belirten Ferda Polat, tır parkının günlük 10 TL olduğunu da vurguladı.

Bütün Meclis üyeleriyle bir toplantı düzenlediklerini ve bu toplantıda eski Pazar yerinin ?kapalı Pazar yeri? olması için bir proje üzerinde çalışıldığını da belirten Başkan Polat; ?Kapalı Pazar projesi için enine boyuna çalışma yaptık ve hepimiz bir proje üzerinde hemfikir olduk. Pazar yerinin bir kısmını köylü Pazar yeri olarak yapmayı, diğer bölümlerine de; 12 tane dükkan, 1 bölüme çocuk alanı, lokanta, kafeterya  ve yöresel ürünlerin satılabileceği yerin olmasına kararlaştırdık? dedi.

Polat; ?kapalı Pazar yeri ile ilgili projemiz tamamlandı. Orayı kendi imkanlarımızla önümüzdeki günlerde yapmaya başlayacağız? şeklinde konuştu.

Doğalgaz hakkında da bilgi veren Polat; ?Şuanda istimlak çalışması yapılıyor. Veri toplanılıyor ve 10-20 yılı hesap edilerek bir çalışma yapılıyor. Doğalgaz hazine ve mera altından gelecek. Büyük ihtimal bu yıl istimlak çalışması biter, önümüzdeki yıl  ana hat çalışmasının ihalesi yapılır? şeklinde konuştu.

Bazı mahallelerin parklarının tamamlandığını da belirten Başkan Polat, E-90 Karayolunda aydınlatma için müteahhite yer teslimi yapıldığını, alanın 11 km olduğunu, 80 işgünü içinde yapılacağını ve çift taraflı olmak üzere 375 tane armatür konulacağını ifade etti.
                  20 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3451 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ramazan
yani anlaşılacagı gimi bizler uyumaya sizler yutmaya mahkumsunuz yol aydınlatmayı daha erken deyilmi şöle beş onkişi ölsün acele etmeyin dogal gazda 2 3 yıldediniz öbür seçime yetişirmi asfalt dediniz buralar bitmeden yolculuk nereye evrenemi peşkeş ya kardeşim bırakın tantanayı kömür ve yardımı gerçek yoksula vermiyorsunuz 68 torba fon veriyor 40 tarba ankara dagıtıyor yani belko melih belko
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.074 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]