26 Kasım 2014, 13:16 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Psikolojik harp - Yasin Yıldız

Psikolojik harp - Yasin Yıldız

Milli ve insani esaslar doğrultusunda şekillenmiş olan ahlaki ve kültürel değerlerimiz...


Milli ve insani esaslar doğrultusunda şekillenmiş olan ahlaki ve kültürel değerlerimiz, toplumumuzu bir arada tutan etmenlerdir. Ve dikkatli olarak incelendiğinde söz konusu bu değerlerimize yıllardan beri -günümüzde dozajının daha da artırılarak- basın-yayın kuruluşları vasıtasıyla sistemli bir saldırının yapıldığı gerçeğini görmek mümkündür.

Emperyalist güçler tarafından kültür emperyalizminin ve psikolojik harp yöntemlerinin açık bir şekilde uygulandığı ülkemizde, söz konusu bu saldırılarla amaçlanan; ahlaki değerlerini kaybetmiş ve milli duygularını yitirmiş kişilerin çoğalmasını sağlamaktır.

Çünkü emperyalist güçlerce bilinmektedir ki ahlaki ve kültürel değerini yitirmiş ve milli duygudan yoksun bir kişilik yapısının hâkimiyeti, (Allah muhafaza buyursun) Türkiye?mizin daha kolay bir şekilde ele geçirilmesini sağlayacaktır.

Bu bağlamda Rabi Baştürk?e ait ?Kültür Emperyalizmi ve Soykırımlar? adlı kitapta yer alan sayfa -161, 162): ?Erotik kıyafetli ve erotik davranışlı mankenler, sunucular, şarkıcılar, oyuncular, bilerek ya da bilmeden kullanılarak, aile varlığımızın yıkılmasında dış güçlere alet olmaktadırlar! Bu tür medya kuruluşları dış güçlerin güdümündedir? şeklinde bir ifade dikkat çekicidir.

Ve anılan kitabın 173.sayfasında yer alan: ?Dış güçler hedef ülkelerde ahlak bilincini yok etmek için güdümlerindeki medyayı kullanarak hiç durmadan ahlaksızlık ve suç fillerinin yayınlanmasına ahlak bilincine aykırı etkinlikler yapılmasına çalışırlar. Bu faaliyetlerin ilk neticesi utanma duygusunun yok edilmesidir. Bu sonuca ulaştıktan sonra dış güçlerin hedef ülkelerde istedikleri tahribatı yapmalarına önemli bir engel kalmaz? şeklinde bir ifade de oldukça kayda değer niteliktedir.

                   27 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3270 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım