26 Kasım 2014, 13:37 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Eğitim Bir Sen üyelerine yemek düzenledi

Eğitim Bir Sen üyelerine yemek düzenledi

Eğitim Bir-Sen ilçe temsilciliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle...


Eğitim Bir-Sen ilçe temsilciliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yemek proğramı düzenlendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Üzeyir Çetin yaptı. Çetin konuşmasında; ?Her yıl olduğu gibi bu yıl da rutin hale gelen öğretmenler günü ile ilgili basında, medyada, törenlerde süslü birkaç söz sanki parantez içinde ?aman canım sende? der gibi jest ve mimiklerle savuşturmalar. Artık yıllardır buna alıştık.

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen olarak, Türkiye?nin en büyük sendikası, en büyük sivil toplum örgütü ve yetkili sendikası olarak çalışanlarımıza ve tüm topluma kazandırdığımız bir çok hizmetler vardır.

Öğretmenlerimize ek ödemeden, 4/C?li personelin aile yardımlarından ve yıl boyu çalışmalarından, meslek liseleri ve İmam Hatiplilerin kat sayı adaletsizliğinden, İmam Hatip Orta okullarının açılmasından, Kur?an kursu yaş sınırlamasından diye uzar gider. Ancak Türkiyemize, sendikamızın önderliğinde öyle bir hizmette bulunduk ki neredeyse yazının icadı bile bunun yanında basit kalır; tahmin edebileceğiniz gibi başörtüsü zulmü. Sizler iyi biliyorsunuz çünkü sizinle beraber, sizin desteğinizle, sizlerin dualarıyla başarıldı. Gözünüz aydın hanım kardeşlerim, gözünüz aydın hanım kızlarımız, gözün aydın Türkiyem? dedi ve Öğretmenler Gününü kutladı.

Öğretmen Nihal Ceylan Aslan tarafından ?bana çiçekleri getirin? isimli şiirin okunmasından sonra Eğitim Bir-Sen Ankara 1 nolu Şube Başkanı Yüksel Haşlak bir konuşma yaptı. Haşlak konuşmasında; ?Yeni seçilmiş bir arkadaşınız olarak sizlerin menfaatleriniz için yola çıktık. Hiç kimse mükemmel değildir. Sizlerin emrinde, sizler için her şeyi yapacağız. Doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz? dedi ve Öğretmenler gününü kutladı.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kırık da; ?Biz kuru bir divan, makam hevesli insanlar değiliz, hak anlayışı, dava anlayışını üstünde tutan, haklılığı ön plana çıkaran bir sendikanın mensuplarıyız. Doğrunun yanında, yanlışın karşısında duran bir sendikanın mensuplarıyız? dedi ve öğretmenler gününü kutladı.

Son olarakta Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin konuştu. ?eğitimcilerin en az 5 bin lira kazanacağı günlerin olacağını, nöbet ücreti meselesi olduğunu, ek derslerden vergi dilimi meselesinin olduğunu, karma eğitim zorunluluğunun kalkması gerektiğini? belirten Bilgin, son zamanlarda müdür kadrolarındaki görevlendirilmeleri konusunda da; ?80 yıldır siz bizi yönetiyordunuz artık bırakında bundan sonra biz yönetelim? şeklinde konuştu ve öğretmenler gününü kutladı.

Yemeğe Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer ile Eğitim İş ve ATASEN İlçe temsilcileri de katıldı.
            27 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3428 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]