26 Kasım 2014, 13:44 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Ali Afşar: Günde 24-36 ton asfalt kullanılarak yama yapılıyor

Ali Afşar: Günde 24-36 ton asfalt kullanılarak yama  yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yolları bozuk olan mahallelerin...
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yolları bozuk olan mahallelerin,12 ton kapasiteli yama aracıyla yollarda yama çalışması yapıyor.

Ankara ilçeleri arasında sadece Şereflikoçhisar?da bulunduğu belirtilen 12 tonluk yama aracı ile günlük 24-36 tonluk yama yapıldığı öğrenildi.

Ankara Fen İşleri Daire Başkan Vekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, geçtiğimiz ay ilçemize gelmiş, yollardaki mevcut çalışmaları yerinde incelemiş ve; ?ilçedeki asfalt plenti sayesinde önce merkez, sonra Evren ilçesi son olarakta mahalleler asfaltlanacak? demişti. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde yolu bozuk olan mahallelerin yollarının yama yapılmaya başlandığı öğrenilirken daha sonra yolların asfalt yapılacağı ifade edildi.

KIŞA HAZIRLIKLAR BAŞLANDI
Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Şereflikoçhisar yol ve asfalt Şubesi?nin Şereflikoçhisar-Evren Bölge Şefi Ali Afşar, kış ayına girdiğimiz bu günlerde kışa hazırlıkların başladığını belirtti.

Çevreyolu ve Aziz Mahmud Hüdai caddelerindeki çalışmanın kar düşmeden bu hafta içinde bitirilmeye çalışılacağını da belirten Ali Afşar, ilçe merkezinde Kasım ayının başında başlanan çalışmada bugüne kadar atılan asfaltın toplam 15 bin ton olduğu ifade etti.

Şereflikoçhisarlılara bir uyarıda bulunun Afşar; ?Çalışma yerlerinde bulunan levhaları gören sürücülerimiz araçlarının hızlarını düşürsünler? dedi.

Ali Afşar; 2 greyder, 1 ön kürekli man kamyon, 1 ısuzu kamyonet ve elle tuzlama araçları ile kışa ön hazırlıklarına başladıklarını da belirterek; ?Kışın elimizden geldiğince Şereflikoçhisar ve Evren halkına en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz? şeklinde konuştu.

KANALİZASYONSUZ VE SUSUZ MAHALLEMİZ KALMAYACAK
Kanalizasyonsuz ve susuz mahallemizin kalmayacağını belirten İlçemiz Aski Bölge Şefi Öztekin Kacar da; ?elimizde bulunan yeterli sayıdaki araçlarımızla Şereflikoçhisar ve Evren halkına hizmet etmeye gayret ediyoruz. Mahallelerimizin muhtarlarıyla bire bir görüşüyoruz, sıkıntılarını dinliyoruz. Kış ayının geçmesinin hemen akabinde kanalizasyonsuz ve susuz hiçbir mahallemiz kalmayacak? şeklinde konuştu.

 


               27 Kasım 2014Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4979 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım