- Reklam -
- Reklam -
Çengel
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİTE ZİYARETCİ SAYACI

Para ile saadet olurmuş!

Para ile saadet olurmuş!

Tarih 18 Aralık 2009, 08:43 Editör Site Editörü

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen okullar arası münazara yarışması dün oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.

         İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen okullar arası münazara yarışması dün oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.
 
         Ekonomik krizin insanımızı kasıp kavurduğu ve insanların iş bulabilmek için adeta yarış atı görevi üstlendiği günümüzde, meslek seçiminin kıyısında olan ilköğretim öğrencileri; "Meslek seçiminde maddiyat mı, yoksa maneviyat mı önemlidir?" sorusunun cevabını aradılar.
 
         Yarışmacı okulların öğrencilerinin seyirci olarak arkadaşlarına destek verdiği münazarada, Mustafacık İlköğretim Okulu öğrencileri Beyza Baran, Edanur Aksoy, Barbaros Yöndem ve Kardelen Keser ?Meslek seçiminde maddi doyum daha önemlidir? tezini savunurken, İbrahim Baltacı İlköğretim Okulu Öğrencileri Şevval Çetin, Beyza Nur Geçimli, Aybüke Tüzün ve Alim Aksoy ?Meslek seçiminde manevi doyum daha önemlidir? anti-tezini savundular.
 
         Meslek seçiminde manevi doyumun daha önemli olduğunu savunan İbrahim Baltacı İÖO öğrencileri iddialarına gerekçe olarak; zor şartlar altında mesailerini yürütmeye çalışan öğretmenlerini ve hekimleri örnek verirken, bu meslek gruplarına ait personellerin mevcut donanımları ile maddi getirisi daha fazla, farklı işler yapabileceklerini iddia ettiler.
 
         Meslek seçiminde maddi doyumun daha önemli olduğunu savunan Mustafacık Baltacı İÖO öğrencileri ise; ?işsizlik ve geçim sıkıntısı? kavramlarına ağırlık verdikleri konuşmalarında Memur grevleri, KPSS ve Halk Bankası personel alımı sınavları gibi birçok güncel olayı münazaraya taşıdılar.
 
         Genel olarak ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durgunluk içerisinde insanların idealist hedeflerden uzaklaşarak, yeme ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yöneldiklerini ifade eden Mustafacık İÖO öğrencileri "hobi" örneğini vererek, manevi doyumun gerçekleşmesinin ancak maddi doyumdan geçebileceğini iddia ettiler.
 
         Edebiyat ve Türkçe öğretmenleri Nevin Gülten, Şahabettin Ateş, Bekir Aslıyüce ve Muhammet Taştan?dan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu; ?Meslek seçiminde maddi doyum daha önemlidir? tezini savunan Mustafacık İÖO grubu üç puan farkla birinci oldu.
 
         Müsabaka sonrası birbirlerini tebrik eden öğrenciler, karşılıklı saygı çerçevesinde tartışmanın yapılabileceğini, siyaset sahnesinde karşılıklı kırıcı iddia ve ithamların yaşandığı şu günlerde, Şereflikoçhisar kamuoyuna gösterdiler.
 
         18 Aralık 2009

Bu haber 3940 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sponsor Reklam    
 

ARŞİV

Mezarlıkta “Hoca Parası” adıyla para mı toplanıyor?

Mezarlıkta “Hoca Parası” adıyla para mı toplanıyor? İlçemiz Şehir Mezarlığı’nda, cenaze defni sırasında, cenaze sahiplerinden...

Ferda Polat: Su abone ve tüketim ücreti yıl sonuna kadar eski fiyattan alınacak

Ferda Polat: Su abone ve tüketim ücreti  yıl sonuna kadar eski fiyattan alınacak Belediye Başkanı Ferda Polat, ilçemiz yerel basın ile yaptığı toplantıda...
MUSTAFA YÜCEL MUSTAFA YÜCEL
Mutlu ve müreffeh bir ülkede yaşıyor olmak
KONUK YAZAR KONUK YAZAR
Yine Aynı Oyun - Muharrem Yücel (Öğretmen)


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

TASARIM Sinan KAYMAK

İDARE VE BASKI YERİ
::Çengel Gazetecilik ::
Matbacılık Ofset Tesisleri
Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel
0-312-6871544-6863038
Fax
0-312-6871544
Cep
0-532-5457357
E-mail
cengelmy@mynet.com
ÇENGEL GAZETECİLİK
SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
MUSTAFA YÜCEL
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
ZEYNEP GÖRGÜLÜ
SAYFA EDİTÖRÜ
DİLEK KARACAN