17 Mayıs 2017, 21:32 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Atatürk ve Manevi Kızı Afet

Atatürk ve Manevi Kızı Afet

Bir düşünceyi veya kişiyi eleştirmekle hakaret etmek aynı şey değildir...


Bir düşünceyi veya kişiyi eleştirmekle hakaret etmek aynı şey değildir. Bunu bir türlü anlayamadı,  bazıları. Bir TV kanalında ‘’derin tarih’’ isimli programın çakma tarihçileri önce Atatürk’ün eşi Latife Hanım’la başladı; ardından manevi kızı Afet İnan’a sapıkça iftiraları gündeme getirdiler. Atatürk ve manevi kızı Afet İnan üzerine söyledikleri ile iftira dozunu artıran bu kişiler, insanın sinir sistemini bozuyor. Kerameti kendinden menkul bu ‘’çukur tarihçiler’’ (isimlerini bile buraya yazmaya değer bulmuyorum) Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkında kin kustular.

Afet Hanım Cumhuriyetin ilk tarih profesörlerindendi. Profesör Pittard’ın yanında doktora yapmış, yazdığı teziyle, Türkerin ikinci ve geri bir ırk olmadığını dünyanın yüzüne haykırmıştı. Bir kadın tarih profesörü, bu konuları yabancı bilim adamlarıyla tartışıyor ve bilimsel kanıtlar ortaya koyabiliyor! Aynı zamanda ‘’Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Devrimi Tarihi Kürsüsü”nü kurmuş... En kısa anlatımla Afet Hanım böyle nitelikli bir insan.

Ne olduğu belirsiz bir takım adamlar çıkmış, Atatürk’le Afet İnan arasında kimi gayri ahlaki şeyler yaşandığını ima ederek, bir de sinsi sinsi gülüşleriyle televizyon ekranlarında sırıtıyorlar. Bel altı vuruşları çok iyi kullandılar. Bu konuda çok ustalar hem de çok.

Afet İnan’ın aile geçmişinden ve babasının mesleğinden yola çıkarak, nasıl olmuş da kızını Atatürk’e manevi evlat olarak vermiş? Şiraze kaymış ya bir kere; ahlak yoksunluğu diz boyu. Kafaları nelere odaklanıyorsa, o gözle bakıyorlar hayata. Bu tiplerin ruh durumuna ruh hekimleri bir tanı koymalı. Çünkü kendi ruh bozukluklarını bütün topluma aşılamaya çalışıyorlar.

Nasıl iş bu, anlamak gerçekten zor! Akıllarda bir şey kalması için bir durum tespiti yapmalıyız:

Atatürk’ün çok sayıda manevi kızı ve oğlu vardı. Kızlarından bazıları şunlar:

Afet, Sabiha, Ülkü, Zehra, Rukiye ve erkek çocuklar da vardı elbette. Bu erkek çocuklardan bazıları ise şunlar: Abdurrahim Tuncak, Çoban Mustafa, İhsan’dır. Atatürk, bu çocukları tanıdığında her biri gelecek vaat eden küçüklerdi. Afet İnan’ı tanıdığında, Afet hanım henüz ilkokulda okuyordu. Bu kızları hayata hazırlamak, onları okutmak, meslek sahibi yapmak; yuva kurmalarına ön ayak olmak... Bu Türk ve İslam geleneğine uygun bir şeydi ve çok da yaygındı.

Son derece zeki, gelecek vaat eden gençleri, çocukları himayesine alarak onları yurt içinde ve dışında okutmak, hayata hazırlamak; sonra ülkenin geleceğinde önemli isimler olarak yetiştirmek... Atatürk’ün ülkesi için hedefi buydu. O’nun desteğiyle manevi çocuklarının yanı sıra çok sayıda zeki gencin de yurt dışına eğitim için gönderilmesini sağlamıştı. Bu gençler, dönemin en çağdaş ve ilerici fikirlerini taşıyan, aydın bireyler olarak yetiştirildi. Ülkelerine faydalı bireyler oldular.

Ne diyelim şimdi? Nasıl karşılık verelim? Bu kendini bilmezlerin çukur seviyesine düşmeyi mi deneyelim? Elbette hayır! Tarih belgelere dayanarak yazılır. Bu en basit tarih ilkesinden bihaber çakma tarihçiler; Atatürk’e saldırmayı kahramanlık olarak görmeyin. Çok yanılırsınız.

Mesnetsiz açıklamalar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Atatürk’ü karalamaya çalışan sizin gibi tipler ‘’çukur tarihçi’’ olarak adlandırılmaktan kurtulamayacaklar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun…     18 Mayıs 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1534 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat