16 Mayıs 2018, 13:52 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Sayın Erdoğan haklı!

Sayın Erdoğan haklı!

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 860 kez okunmuştur

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm konuşmalarında, eleştirilerinde, açıklamalarında hedef tahtasına CHP’yi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu koyup, en ağır sözcüklerle hakaretlerde bulunup, birçok suç isnadıyla suçladıkça, Kılıçdaroğlu da aynı sertlikte cevap veriyor ve meydan okuyordu:


“Sen benden korkuyorsun, korkmuyorsan senin seçtiğin bir TV’de, senin seçtiğin gazetecilerle, yanına kimi alırsan al, ben tek geleceğim çık karşıma kamuoyu önünde tartışalım, hesaplaşalım.

Erdoğan bu çağrıya hiçbir zaman olumlu yanıt vermedi.

Erdoğan; Başbakanlığı ve Cumurbaşkanlığı dönemlerinde de muhaliflerle TV’lerde karşı karşıya gelmedi. (Bir kez Deniz Baykal ile çıkmış, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması sözünü vermişlerdi. O söz yerine getirilmedi.)

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi adaylar ve medya temsilcileri benzer çağrıyı tekrarlıyor ve adayların birlikte TV’de karşı karşıya gelmelerini istiyor.

Kendisine iletilen bu talebe karşı Erdoğan şöyle dedi:

- Özellikle televizyondaki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum. Çünkü üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyoruz.

Erdoğan yerden göğe haklı.

Eğer diğer adaylarla TV’de tartışmaya çıkarlarsa, rakipleri beklenmedik prim yapıp, Erdoğan’a yönelik desteğin azalmasına neden olabilirler.

Nasıl mı? Önce bugünkü duruma bir bakalım:
Partiler, adayları seçimlere yönelik proğramlarını, vaadlerini, mevcuda yönelik eleştirilerini ve buna karşın önerilerinin ne olduğunu açıklıyor. Kapalı salon toplantısı, açık hava bitingi, basın açıklamaları gibi etkinliklerle kendilerine destek istiyor.

Muhalif parti ve adayların bu açıklamalarına 3-5 gazetenin, 2-3 TV’nin dışında kim yer veriyor? Bazılarının da yasak savma anlayışıyla 5-10 saniyelik görüntülerle, 3-5 sütunluk özet haberlerle aktardığı muhalefetin sesini kim duyuyor?

Oysa Cumhurbaşkanının, başbakanın, bakanların her gezisi, her toplantısı, her mitingi, her basın açıklaması tüm gazete ve TV’lerle dakikalarca ve sabahtan akşama, ertesi gün de tekrar tekrar veriliyor, adeta zihinlere enjekte ediliyor.

Erdoğan, “ahdim olsun” diyerek şu vaadlerde bulunmuştu:
– Türkiye şahlanacak..
– Küresel güç olacak..
– Faiz, enflasyon ve cari açık düşecek..
– Dar gelirli vatandaşların hayat standartları artacak..
– Tüm fikirler özgürce ifade edilecek..
– Bireysel özgürlükler güvence altına alınacak..
– Büyük projeler hayata geçirilecek..
– Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla sonuna kadar mücadele edilecek..
– Yeni fabrikalar açılacak ve işsizlik düşecek..
– Vergi yükü azalacak..
– Kuvvetler ayrılığı gerçekleşecek..
– Yargı bağımsız olacak, adalet sağlanacak…v.b.

Tüm adaylar TV’de yüzyüze tartışsalar, muhalifler Erdoğan’a bu sözlerini hatırlatıp sormayacak mı, sormuyorlar mı?

- 16 yıldır iktidardasın. Meclis çoğunluğu elinde. aylardır ülkeyi ohal ile yönetiyorsun. Ne yaparsan yap, kimsenin gıkı çıkmıyor, çıkamıyor. Ülkeyi bu hale getiren sen değil misin?

Daha da ileri gidip, şu sorular yöneltilmiyor mu? FETO’nun bu kadar güçlenip, palazlanmasına, devlet kadrolarını ele geçirmesine sen zemin hazırlamadın mı? Yanyana kucak kucağa değil miydiniz? Neden zamanında gerekeni yapmadınız da 15 Temmuz’a giden yola zemin hazırladınız? Açılım süreci deyip, askeri kışlaya, polisi karakollara kapatarak, PKK’nın palazlanmasına, cadde ve sokakları silah deposu haline getirmesine siz olanak sağlamadınız mı? FETO’ya, Öcalan’a methiyeleri biz mi düzdük? Diye sormuyorlar mı?

Sayın Erdoğan bunlara ne cevap verecek, kendisini ve partisini nasıl savunacak? Eleştiri oklarından nasıl kurtulacak ve daha önemlisi; tüm televizyonlardan canlı olarak yayınlanacak, ertesi günkü gazetelerin manşetlerini süsleyecek bu haberleri dinleyip, okuyacak milyonların kanaatlarında bir değişim olmayacak mı?

Sayın Erdoğan o kadar safmı ki; elindeki silahı rakiplerine verip, onların prim yapmasına zemin hazırlasın.

Ben, rakiplerine prim yaptırmamak için Sayın Cumhurbaşkanının, diğer adaylarla birlikte TV proğramına çıkmak istememesine hak veriyorum!


   17 Mayıs 2018


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat