06 Haziran 2018, 15:55 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Eyy partiler, eyy adaylar!

Eyy partiler, eyy adaylar!

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 948 kez okunmuştur

Edirne’den Ardahan’a, Antalya’dan Artvin’e kadar Türkiye’nin her köşesinden gelen seslere kulak verirseniz, işlerin hiç de iyi gitmediğini,insanların mutlu ve huzurlu olmadığını anlarsınız.


Çay üreticileri, fındık üreticileri feryat figan halindeyse..

Tarlada bahçede hiç bir değeri olmayan sebze ve meyveler, pazar market tezgahına konduğunda yanına yaklaşılmıyorsa..

Hayvancılığımız SOS verip, samanı dahi ithal etmek zorunda kalıyorsak..

Dünya’da en pahalı benzini motorini kullanan ülke olarak aracımızın kontağını açmaktan korkuyorsak..

Küçük esnafımız kepeng kapatmakla karşı karşıya, sanatkarımız emeğinin karşılığını alamamanın ezikliğini yaşıyorsa..

Etrafı denizlerle çevrili bir ülke olmamıza karşın balığın tadını bilemiyor, ithal ete mecbur bırakılıyor, tavuk üretimindeki hijyenik olmayan uygulamaları dahi önleyemiyorsak..

Köyler boşalıyor, şehirler yaşanmaz hale getiriliyor, hazine arazileri ve meralar yağma ediliyor ve ülkeyi yönettiğini iddia edenler bunlara seyirci kalmak bir yana, yağmadan rant elde ediyorlarsa..

Açlık ve yoksulluk sınırının altında olan insanların sayısı milyonlarla ifade ediliyorsa..

Eğitimin rotasını bugün eğitimin başında olanlar dahi bilip, tarif edemiyorsa..

“Sağlık hizmetlerinde çağ atladık” martavalına karşın, parası olmayanların gerekli sağlık hizmetinden yararlanamadığını, en acil hastalıklarda dahi aylar sonrasına randevu verilmesinden dolayı ölüme terkedildiğinin sayısız örneklerini görüyorsak..

Ve bu olumsuzlukları yurdum insanı ile birlikte İlçemizde, başkentimizin bir ilçesinde bizler de tüm çıplaklığıyla hissediyorsak mutluyuz, huzurluyuz diyebilir miyiz?

Yaşamımızın her anında ve her alanında yüzyüze geldiğimiz bu olumsuzluklarla birlikte erkenden de öte, bir baskın seçime gidiyoruz.

Neden erken seçim? Neden baskın seçim? Bunun irdelenmesini üst katlarda siyaset yapan temsilcilerimize bırakalım ve bizi ilgilendiren soruyu gündeme taşıyalım:

Eyy AKP, CHP, HDP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi, Demokrat partililer, ittifak içinde ve dışında olanlar..

Eyy Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Selehattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek..

Bugünlerde, fırsat bulduğunuz her yer ve alanda televizyonlarda, gazete sütunlarında boy boy resimleriniz yayınlanıyor, ağdalı nutuklarınızdan özetler sunuluyor.

İlçe ilçe, il il konvoylar eşliğinde dolaşıyor, her yanı seçim afişleriyle, parti bayrakları ile donatıyor, seçim otobüslerinden, minübüslerinden yaptığınız anos ve müzik yayınları ile kafa ütülüyorsunuz.

Mutlaka hepiniz nutuk atmada, milletinin gönlünü okşayan ifadeler kullanmakta çok mahirsinizdir.

Örneğin Şereflikoçhisar’a gelipte; eyyy Şereflikoçhisar’ın şerefli insanları.. Sizlerle olmaktan, sizlere hitap etmekten mutluluk duyuyorum, onur duyuyorum.. Sorunlarınızı biliyorum, il olma isteğinizi ve bunun en doğal hakkınız olduğunu biliyorum.. Doğalgaz’ın biran önce döşenmesi isteğinizi biliyorum.. Siz desteğinizi esirgemediğiniz, bizi seçtiğiniz  takdirde tüm sorunlarınızı çözüme bağlama sözü veriyorum..

Gibi vaadlerle bizi avutacak mısınız? Veya ülkeyi, bağımsız yargıdan-demokratik hak ve özgürlüklere, içte ve dışta; yurtta barış cihanda barış ilkesiyle ülke menfaatlerini önemseyen bir dış politika uygulamaya, eğitimden-sağlığa, tarımdan-hayvancılığa üretimi teşvik eden bir yapıya, işçiyi, memuru, emekliyi, dar gelirliyi ezdirmeyecek bir ücret politikasını gerçekleştirmenin yollarını açmaya söz veriyor musunuz?

Dolar’a, Euro’ya dur deyip, benzini mazotu ucuzlatabilecek misiniz? Bunu nasıl yapacağınızın somut örneklerini verebilecek misiniz?

Toplumu huzura, kardeşliğe, barışa kavuşturmanın reçetesini sunacak mısınız?

Ya da; bundan önceki pek çok seçimde olduğu gibi; ‘benim oğlum bina okur, döner döner bir daha okur’ anlayışıyla bizlerin ağzına birer yalancı meme verip, bir dahaki seçime kadar eyvallah deyip, çekip gidecek misiniz?

Tavrınızın ne olacağını merak ediyorum.


    6 Haziran 2018


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para