27 Şubat 2019, 14:49 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Ortaya karışık...! 2

Ortaya karışık...! 2

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1106 kez okunmuştur

31 Mart 2019’daki yerel seçimler gün gün yaklaşıyor.


Siz bu yazıyı okuduğunuz günden bir ay sonra sandık başına gidip, Büyükşehir, İlçe Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyelerini ve mahalle muhtarlarını seçeceğiz.

Geçmiş yıllardaki seçimlerle kıyaslarsanız bir seçim heyecanı coşkusu görüyormusunuz?

“Evet.. Seçim heyecanı da coşkusu da fazlasıyla var” dersek kendi kendimizi aldatmış oluruz.

Adaylar seçim çalışmasını; dar çerçeveye sıkıştırılmış esnaf ziyaretleri, dost ziyaretleri, ev ziyaretleri şeklinde yapıyor.

Geçmiş seçimlerin hilafına, partiler ve adaylar açık hava mitinglerinden, kapalı salon toplantılarından uzak duruyor.

“Projemiz” adı altında bir dizi vaadlerde bulunuyorlar ama vaadlerle ilgili fizibilite gibi, plan proje gibi, kaynaklar gibi detaylardan bahsetme gereği duymuyor.

Partilerin İlçe merkezlerince açıklanan kararlarda tabanın görüşünün alınmadığı gibi iddialar seslendiriliyor ve buna örnek olarak Milliyetçi Hareket Partisi gösteriliyor.

Hatırlarsınız, 14 Şubat 2019 tarihli sayımızda “MHP Meclis Seçimine girecek” başlığıyla MHP İlçe Başkanı Ayhan Çetin’ne atfen yayınlanan haber şöyleydi:

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına aday göstermeyen ve Cumhur İttifakı’nın adayını destekleyecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Belediye Meclisi seçimlerine parti olarak kendi listeleriyle gireceği belirtildi.

MHP İlçe Başkanı Ayhan Çetin, belediye meclisi seçimine MHP olarak katılacaklarını ve 19 Şubat’ta meclis aday listesini seçim kuruluna vereceklerini söyledi.

MHP Parti olarak belediye meclisine aday göstermedi, İlçe Seçim kuruluna liste sunmadı. Nedeni hakkında da kamuoyuna açıklama gereği duymadı.

Kamuoyunda MHP ile ilgili bir başka merak konusu ise; Cumhur ittifakının meclis adayları arasında, bu dönemin en faal ve üretken meclis üyesi olan Halil Şahan’ın neden aday gösterilmediği.

*        *        *

MİLLET İTTİFAK’IN DURUMU
Millet İttifakını oluşturan CHP ile İYİ Parti’nin İlçemizdeki durumu arap saçına döndü.

İttifak seçime İYİ Parti adayıyla hazırlanıyor ve Ercan Ertürk Alıcıoğlu tüm çalışma ve ilişkilerini Millet İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı olarak yürütüyor.

Buna karşılık CHP kanadının; “Alıcıoğlu İttifak’ın değil, İYİ Parti’nin adayıdır” söylemi defalarca sosyal medyada ve yerel basında yer aldı ama “Peki CHP başkanlığa aday göstermediğine göre İlçede başkanlık oyunu kim ya da hangi parti için kullanacak?” Sorusu henüz açıklığa kavuşmuş değil.

Öte yandan iki partinin yöneticilerinin sosyal medya üzerinden birbirlerini suçlayıcı yönde eleştirmeleri tabanda hiç de hoş karşılanmıyor ve partilerin il ya da genel merkezlerinin bu duruma el koymalarına yönelik beklentiler giderek artıyor.

*        *        *

YETER ARTIK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın haberlerine gelen olumlu ya da olumsuz yöndeki yorumların ardı arkası kesilmiyor.

Çoğu aynı ya da birbirine yakın kalemlerden çıktığı anlaşılan ve hazine arazisi sürme konusunda odaklanan yorumlar kabak tadı vermeye başladı.

“İddialara müdür beyin cevap vermeyeceği de anlaşılıyor” diyor, bu durumu isteyen; söz gümüşse sükut altındır, isteyen; sükut ikrardan gelir, şeklinde değerlendirsin, diyerek, bundan sonraki yorumlara onay vermeyeceğimizi hatırlatıyorum.

*        *        *

ŞİKAYET EDİN
Uzman doktor yetersizliği sorun olmaya devam ederken, geçici görevle gelenlerin hem buraya, hem de geldikleri yere bir faydaları olmadığı gibi aile düzenlerinin aksadığı da biliniyor. Ve bu doktorlardan birinin hastalarından rica ettiği ve “beni şikayet edin de buradan gideyim” talebinde bulunduğu ifade ediliyor.

*        *        *

GAZETECİLİK DERSİ
Gazetemizin geçen haftaki nüshasında yer alan BELKO ve Cafer Tayyar Altuğ’nun ceza aldığına ilişkin haber üzerine Altuğ basın toplantısı düzenledi.

Yerel gazetelerden biri toplantıyla ilgili olarak; “Cafer Altuğ Gazetecilik Dersi Verdi” diye başlık atıyor.

Ancak bu başlığı atan zat, “gazetecilik adına ne dersi verildiğini ve kendilerinin nasıl bir ders aldıklarını” ifade etmiyor. Aldıkları dersi açıklasalar da biz de öğrensek!


     28 Şubat 2019


YORUM YAZ

ANKARA LI KEMAL
Bizdeki yareler türlü türlüdür,1950 li yillarin sonlariydi her türlü okkabazliklar sergileniyordu pilli bataryali radyomuz varidi babam Demokrat partiye calisan biriydi,sabahlari radyoyu actigimda vatan cephesine kayt olanlari babamla birlikte dinlerdik,sehirlerde herkesin gittigi kahve haneler belliydi,1970 li yillarda ünüverisitede genclik olaylari,olmiyan bir sol yarattilar,bu gelismelerin yakinindaydim,sabahlari radyoda vur emri verilenlerin isimlerini anons ediliyordu.70 li yillain sonlarinda milliyetci cepheyle karsilastik Ecevite hertürlü etiket yapistiriliyordu tercuman gazetesi ve Nazli ilicak Rauf Tamer bunun öncüleriydi.gelinen noktada ise bir rejim sorunuyla karsi karsiyayiz.tüm mukaddes degerler ala bildigine kullaniliyo dolu dizgin bilinmiyen adreslere gidiliyor.Kemalistler mücadeleyi kayb etmis gibi,korku karabasan gibi halkin üzerine cullanmis.o devamli kendini yeniliyor ve gücleniyor.ilim irfan sahibi kisiler sus pus olmuslar.
dedikya bizdeki yareler türlü türlüdür.
Yunus Erdoğdu
Ortada bir seçim yok ki coşkusu olsun… Kazananı baştan belli bir tiyatro… Öbür taraftan "Altuğ'un gazetecilik dersi verdiğini" iddia edenlerin aldığı "ders" ben de merak ediyorum…
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]