10 Nisan 2019, 13:33 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Memiş Çelik'e öneri

Memiş Çelik'e öneri

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1494 kez okunmuştur

Sayın Memiş Çelik,
Kimi gerçek anlamda ve iddialı, kimi şekli tamamlamak ve göstermelik yedi partinin ve adayının katıldığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden başarı ile çıktınız ve Şereflikoçhisar?ın belediye başkanı oldunuz.


Değişik görevler için seçime katılan ancak başarılı olamayan tüm adaylara geçmiş olsun derken, sizi ve bu vesile ile sizinle birlikte seçimden başarı ile çıkan tüm belediye meclis üyelerini ve köy muhtarlarını kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum.

Sayın Çelik,
Sizin de bildiğinizi sandığım görüş ayrılığımızı bir kez de kamuoyu önünde ifade ediyor ve seçimlerde size ve partinize oy vermediğimi alenen belirtmek istiyorum.

Öncelikle belirtmek istediğim bir başka husus ise; bu köşede yazdıklarım benim düşüncelerimi yansıtır ama Çengel’in yayın politikası bu köşeyle bağlı değildir.

Gazeteciliğin temel kuralı olan “haber kutsal, yorum hür” anlayışı değişmeyen ilkelerimizin omurgasını oluşturur.

Sayın Çelik,
Bir sözünüz var: “Belediye Başkanı seçildikten sonra ben AKP’nin değil Şereflikoçhisar’ın belediye başkanı olacağım” dediniz. Bu sözünüzü topluma verilen bir taahhüt olarak kabul ediyor ve ben de, sizden önce o makama oturan tüm başkanlara söylediğim bir sözü size de iletmek istiyorum:

Siz Şereflikoçhisar’ın belediye başkanı olduğunuz, toplumun tümünü kucakladığınız sürece benim de belediye başkanımsınız ve Şereflikoçhisar ve Şereflikoçhisarlılar için atacağınız her adımda, sunacağınız her hizmette, hakka ve hukuka uygun her icraatınızda Çengel’i yanınızda ve desteğinizde bulacaksınız.

Aksini düşünmek istemiyorum ama atacağınız her olumsuz adımın, toplumun ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak hizmetlerin ve yasal olmayan uygulamaların da karşısında olacağımızın bilinmesini isterim.

Sayın Çelik,
Herkes bir şeyler söyler, konuşur. Ama söz uçar, yazı kalır. Bu nedenledir ki; görüşümü, düşüncemi bugünden açık açık yazıyorum ki; fısıltı gazetesine, dedikodu üretim merkezine söyleyecek söz kalmasın.

Gelelim önerime: Sayın Çelik,
Şimdiye kadar böylesine görev ve sorumluluğu geniş bir kamu görevinde bulunmadınız, ast üst ilişkisine fazla aşina değilsiniz.. Yöneten bilgili, becerikli, donanımlı ise görevini yürütürken kolay kolay zorlanmaz. Aksi halde ise hem kurum, hem yöneten yıpranır, zarar görür.

Sık sık yönetenin ve yönetim anlayışının değiştiği belediyelerde, birileri her zaman pusudadır. Ne yapar, nasıl ederiz de başkanın bir açığını yakalar, elimize ileride kullanabileceğimiz bir koz geçiririz? Diye düşünür, çaba sarfeder.

Yapacakları da sınırlıdır; yasal olmayan bir işi yaptırmak, usulsüz bir işleme ya da boş kağıda imza attırmak, mal ve hizmet alımlarında birilerinin korunup kollanmasına çanak tutmak ve bazı ihtiyaçları dışarından birilerine karşılatıp, daha sonra makamın yetkilerini o kişilerin çıkarları doğrultusunda kullandırtmak. vb.

Elbette bunları siz de bilir, düşünürsünüz ama ben bir kez daha hatırlatıyor, en azından görevin ilk üç ayında atacağınız her adıma ve her imzaya çok dikkat etmenizi öneriyor, uyarıyorum. Önerim işinize gelirse alır cebinize kor, gelmezse omuzunuzdan atarsınız.

SayınÇelik;
Bu yazı 10 yıl önce Hakverdi Altuğ, 5 yıl önce 3-5 kelime değişikliği ile Ferda Polat’ın belediye başkanlığına seçilmesinin haftasında O’na hitaben yazılmıştı.

Yazının, Hakverdi Altuğ ve Ferda Polat üzerinde bir etkisi oldu mu? Görevlerini yüzakıyla tamamlayıp, Şereflikoçhisar’lılar nezdinde olumlu bir imaj çizdiler mi? Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında İlçeye toplum yararına kalıcı bir eser bıraktılar mı? Mal ve hizmet alımlarında kaynakları yerinde hakkaniyet ölçülerinde kullandılar mı?

Bunun değerlendirmesini kamuoyuna bırakıyor ve aynı öneriyi size de iletiyor, görevinizde başarılar diliyorum.


  11 Nisan2019


YORUM YAZ

Yunus Erdogdu
Umarım dikkate alır... hatta sadece bir kere değil görevde olduğu müddetçe dikkate alır...
Recai gökkaya
Mustafa abi aynı düşüncedeyim.sayın başkanımıza başarilar dilerim.inşallah ilçemize güzel hizmetleri olur.kazanan ilçemiz olsun.
The Citizen
Yazının altına bende imzamı atıyorum.. Kaleminize sağlık.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım