03 Mayıs 2012, 11:50 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Eski hastane Müdürü Emin Koçak berat etti

Eski hastane Müdürü Emin Koçak berat etti

İlçemiz Devlet hastanesi eski Müdürlerinden Emin Koçak, "Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" iddiasıyla...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

       İlçemiz Devlet hastanesi eski Müdürlerinden Emin Koçak, "Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" iddiasıyla yargılanmakta olduğu Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat etti.

       İlçemizdeki görevi sırasında, dönemin başhekimi Bayram Aral ile değişik uygulamalar nedeniyle sık sık görüş ayrılığına düşen ve hakkında düzenlenen tutanaklarla idari soruşturmalar açılan Emin Koçak için son olarak, o dönemde hastanede yardımcı hizmetli olarak çalışan Ramazan Bulca'ya görevde bulunmadığı süre için sahte izin belgesi tanzim ettiği iddiasıyla soruşturma açılmıştı.
       Göreve gelmediği gerekçesiyle müstafi sayılan, idari mahkemesine açtığı dava sonunda Emin Koçak tarafından tanzim edilen izin belgesiyle mustafilik kararı iptal edilen, Sağlık Bakanlığı'nın Danıştay'a yaptığı itiraz da kabul edilmeyerek mustafilik kararı iptal edilen Ramazan Bulca'da, aynı suç isnadıyla ağır cezada yargılanıyordu.
       Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nin Savcılığı'n da beraat talebiyle 21.02.2012 tarihinde verdiği ve temyiz edilmediği için kesinleşen kararın hüküm bölümünde şöyle denildi: Sanıklar Emin Koçak ve Ramazan Bulca'nın evrakta sahtecilik suçundan cezalandırılmaları istemiyle haklarında açılan kamu davasında sanıkların atılı suçu işledikleri sabit olmadığından CMK 223/2-e maddesi gereğince sanıkların ayrı ayrı BERAATLERİNE, Dosyada yapılan yargılama masraflarının kamu üzerinde bırakılmasına, karar kesinleştiğinde dosya arasında bulunan çeşitli kurumlara ait belgelerin ilgili kurum ve mahkemelere iadesine, sanık Emin Koçak'ın kendisini vekaletli avukat ile temsil ettirmesi ve hakkında beraat kararı verilmesi göz önünde tutularak avukatlık asgari ücret tarifesine göre 2400 TL vekalet ücretinin hazineden alınarak sanığa verilmesine, Dair, sanıklar Ramazan Bulca ve Emin Koçak müdafi Av.Nurten Elyiğit'in yüzüne karşı, iddia makamında C.Savcısı Ahmet Diler (39571) katılım ile isteme uygun 5271 SY. CMK' nun 33. maddesine uygun olarak oy birliği ile karar verildi.
       Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat eden Hastane eski Müdürü Emin Koçak, kararın kesinleşmesinden sonra gazetemize yaptığı açıklamada: "Adalet yerini buldu. Başhekim Bayram Aral ile yönetim anlayışındaki farklılığımız, bazı usulsüz işlem ve uygulamalara karşı sergilediğim tavır yüzünden anlaşmazlık içindeydik. Ramazan Bulca, bir trafik kazası sonrasında hastaneye getirilen bir yaralının ihmal sonucu ölmesinin ardından açılan soruşturmada, başhekim aleyhine ifade vermesi üzerine kendisi hedef seçilmiş haksız yere müstafi sayılmıştı. Bunun iptali için İdari mahkemesine açılan ve müstafilik kararını iptal eden İdari Mahkemesinin kararı ve Danıştayın da onaylanması sonucuda Ramazan Bulca görevine dönmüştü. Bunun üzerine hakkımızda düzmece tutanak ve iddialarla yapılan şikayet sonucunda da Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açılmıştı. Aradan uzunca bir zaman geçse de mahkemenin beraat kararı vermesinden dolayı mutluyum."  
       3 Mayıs 2012Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3818 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Beyhan
Emin arkadaşımı kaç sene öncesinden tanıyorum.Onun bu tür şeylere adı karışması çok üzücü ki kendisi de dürüst ve bir o kadar da güvenlidir.Sonunda adaletin yerini bulması ise sevindirici.Olması gereken de buydu.Emin kardeşimize meslek hayatında bu güveni çalışkanlığı ve dürüstlüğü doğrultusunda başarılar diliyorum.
HASTANE MÜDÜRÜ EMİN KOÇA ÇOK DÜRÜST VE ÇALİŞKAN OLMASININ CEREMESİNİ ÇEKMEKTEDİR.
Eninde sonunda adalet yerini ibresini doğrunun yanında olduğunu gÖstermişdir.Koçhisar ilçemize gelmiş geçmiş en çalışkan en dürüst hastane müdürlerimizdendir.ANCAK DOĞRU OLANI DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR SÖZÜ HERHALDE BİZİM İLÇEMİZDE ZAMANLA TEYİDİ MÜDÜRÜMÜZ GİTTİKTEN SONRA ANLAŞILMIŞDIR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

SON YORUMLANANLAR

EN ÇOK TIKLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Şehirler arası nakliyat istanbul otomatik garaj kapısı evden eve nakliyat replika saat