- Reklam -
- Reklam -
Çengel
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİTE ZİYARETCİ SAYACI

Öğrenciler tartıştı: Medya mı toplumu yönlendirir yoksa toplum mu medyayı yönlendirir?

Öğrenciler tartıştı: Medya mı toplumu yönlendirir yoksa toplum mu medyayı yönlendirir?

Tarih 08 Aralık 2009, 08:28 Editör Site Editörü

İlköğretim ve lise çağındaki öğrencilerin düşüncelerini ve fikirlerini daha iyi bir şekilde aktarabilmeleri, özgüven kazanarak haklarını savunabilmeleri için...

       
 
        İlköğretim ve lise çağındaki öğrencilerin düşüncelerini ve fikirlerini daha iyi bir şekilde aktarabilmeleri, özgüven kazanarak haklarını savunabilmeleri için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen münazara yarışması, dün Endüstri Meslek Lisesinde Tuzgölü İlköğretim Okulu ve Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu'nun "toplum mu medyayı, yoksa medya mı toplumu yönlendirir" konusunu tartışmaları ile stard aldı.
 
        Yarışmanın jüri üyeliğini Şereflikoçhisar Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ebru Yüksel, Eğitim Uygulama Okul Müdürü Teyfik Güçlü, Anadolu Lisesi Müdürü Muhammed Taştan ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Deniz Kılınç'ın yaptığı münazara yarışmasında, Tuzgölü İlköğretim Okulu "toplum medyayı yönlendirir" konusunu, Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu "medya toplumu yönlendirir" konusunun savunmasını yaptılar.
 
        Öğrencilerin daha önceden hazırladıkları araştırmalar ve verdikleri örneklerle jüriyi etkilemek için savunma yaparlarken, diğer öğrenciler rakiplerinin ifadelerini olumsuz yönde etkilemek için not almayıda ihmal etmediler. Yılın ilk münazara yarışmasını "toplum medyayı yönlendirir" konusunu savunan Tuzgölü İlköğretim Okulu kazandı.
 
        Dün saat 14.00'da yine Endüstri Meslek Lisesininde yapılan yarışmada ise Toki İlköğretim Okulu öğrencileri "eğitimde aile etkilidir" düşüncesinin savunmasını yaparlarken, Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri "eğitimde okul ekilidir" fikrinin doğru olduğunun savunmasını yaptılar. Yapılan bu yarışmada ise TOKi İlköğretim Okulu öğnecileri "eğitimde aile etkilidir" tezini savunarak yarışmadan galip ayrıldılar.
 
        19 İlköğretim ve 9 lisenin katıldığı münazara yarışmasının yaklaşık bir ay süreceği Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ifade edilirken, protokol üyelerinin final yarışmasına katılacağı ve dereceye giren okul öğrencilerine ödüllerin verileceği öğrenildi.
 
        Haber - Fotoğraf:
          Yusuf Çetin
 
        8 Aralık 2009

Bu haber 2867 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sponsor Reklam    
 

ARŞİV

Okurlarımızın Dikkatine:

Okurlarımızın Dikkatine: Okurlarımızın dikkatine...

Atamıza duyulan özlem bir kez daha dile geldi

Atamıza duyulan özlem bir kez daha dile geldi Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 10 Kasım Atatürk’ün ebediyetinin intikalinin....
MUSTAFA YÜCEL MUSTAFA YÜCEL
Bunlar güzel şeyler ama yeterli mi?
KONUK YAZAR KONUK YAZAR
Yine Aynı Oyun - Muharrem Yücel (Öğretmen)

HUZUR DOLU BİR ORTAM

Bağlantılar

Su Kaçağı Tespiti Antalya rent a car olimpos


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

TASARIM Sinan KAYMAK

İDARE VE BASKI YERİ
::Çengel Gazetecilik ::
Matbacılık Ofset Tesisleri
Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel
0-312-6871544-6863038
Fax
0-312-6871544
Cep
0-532-5457357
E-mail
cengelmy@mynet.com
ÇENGEL GAZETECİLİK
SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
MUSTAFA YÜCEL
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
ZEYNEP GÖRGÜLÜ
SAYFA EDİTÖRÜ
DİLEK KARACAN