08 Aralık 2009, 08:28 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Öğrenciler tartıştı: Medya mı toplumu yönlendirir yoksa toplum mu medyayı yönlendirir?

Öğrenciler tartıştı: Medya mı toplumu yönlendirir yoksa toplum mu medyayı yönlendirir?

İlköğretim ve lise çağındaki öğrencilerin düşüncelerini ve fikirlerini daha iyi bir şekilde aktarabilmeleri, özgüven kazanarak haklarını savunabilmeleri için...


       

 
        İlköğretim ve lise çağındaki öğrencilerin düşüncelerini ve fikirlerini daha iyi bir şekilde aktarabilmeleri, özgüven kazanarak haklarını savunabilmeleri için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen münazara yarışması, dün Endüstri Meslek Lisesinde Tuzgölü İlköğretim Okulu ve Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu'nun "toplum mu medyayı, yoksa medya mı toplumu yönlendirir" konusunu tartışmaları ile stard aldı.
 
        Yarışmanın jüri üyeliğini Şereflikoçhisar Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ebru Yüksel, Eğitim Uygulama Okul Müdürü Teyfik Güçlü, Anadolu Lisesi Müdürü Muhammed Taştan ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Deniz Kılınç'ın yaptığı münazara yarışmasında, Tuzgölü İlköğretim Okulu "toplum medyayı yönlendirir" konusunu, Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu "medya toplumu yönlendirir" konusunun savunmasını yaptılar.
 
        Öğrencilerin daha önceden hazırladıkları araştırmalar ve verdikleri örneklerle jüriyi etkilemek için savunma yaparlarken, diğer öğrenciler rakiplerinin ifadelerini olumsuz yönde etkilemek için not almayıda ihmal etmediler. Yılın ilk münazara yarışmasını "toplum medyayı yönlendirir" konusunu savunan Tuzgölü İlköğretim Okulu kazandı.
 
        Dün saat 14.00'da yine Endüstri Meslek Lisesininde yapılan yarışmada ise Toki İlköğretim Okulu öğrencileri "eğitimde aile etkilidir" düşüncesinin savunmasını yaparlarken, Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri "eğitimde okul ekilidir" fikrinin doğru olduğunun savunmasını yaptılar. Yapılan bu yarışmada ise TOKi İlköğretim Okulu öğnecileri "eğitimde aile etkilidir" tezini savunarak yarışmadan galip ayrıldılar.
 
        19 İlköğretim ve 9 lisenin katıldığı münazara yarışmasının yaklaşık bir ay süreceği Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ifade edilirken, protokol üyelerinin final yarışmasına katılacağı ve dereceye giren okul öğrencilerine ödüllerin verileceği öğrenildi.
 
        Haber - Fotoğraf:
          Yusuf Çetin
 
        8 Aralık 2009Site Editörü tarafından yazılan bu haber, 4894 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


cansel
yusuf abi süper haberr
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Tekin İnşaat

Çotanak Unlu Mamülleri

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat