04 Mart 2015, 15:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Evren’e Yol Asfalt Şefliği kuruluyor

Evren’e Yol Asfalt Şefliği kuruluyor

İlçemizin Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlanmasından sonra Ankara Fen İşleri Dairesi Şereflikoçhisar Yol Asfalt Şefliği...


Evren’e Yol Asfalt Şefliği kuruluyor

İlçemizin Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlanmasından sonra Ankara Fen İşleri Dairesi Şereflikoçhisar Yol Asfalt Şefliği ilçemize E-90 karayolu üzerinde kurulmuştu. Şimdide Ankara Fen İşleri Dairesi’nin Evren ilçesine bir şantiye hizmet binası kurulması çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in talimatıyla Evren’e daha iyi hizmet için Evren Fen İşleri Dairesi Evren Yol Asfalt Şefliği kurulacak.

Evren Şefliğine de İlçemiz Fen İşleri Dairesi Şefliğine bakan Şef Ali Afşar’ın bakacağı belirtilirken Evren ilçesinin ekip başının Beratlı Önlü’nün olacağı ifade edildi.                                       

Konuyla ilgili Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci; “Ankara Fen İşleri Evren’de de dahi iyi hizmet vermek için ilçemize şantiye hizmet binası açacak.
Belediyemize ait olan arsa üzerine Belediyemiz imkanlarıyla buraya bir şantiye binası yapıyoruz.
Şantiyenin ilçemizde kurulmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

EVREN’E HELİKOPTER PİSTİ YAPILIYOR
Abdülkadir Demirci, yeni bir gelişmeden daha bilgi vererek; “İlçemize helikopter pisti yapılıyor” dedi.

Demirci, helikopter pisti ile ilgili olarak; “helikopter pistimiz yoktu. İlçemizde bir tane Sağlık Ocağı  var. Helikopter geldiği zamanda Lisenin bahçesine iniyordu.
Ben 4 ay önce ASKİ Genel Müdür İrfan Kaya ile birlikte Evren’e helikopter ile birlikte geldim. Ve o gün Helikopter’in Lise binasına indiği zaman sıkıntılı olduğunu anladım.
Ve bugünlerde Evren ilçemize Helikopter’in daha iyi bir yere inmesini sağlamak için Belediyemize ait olan 2000 m2 lik arsa üzerine ve maliyeti 70-80 bin lirayı bulacak bir pist yapıyoruz.
Evren halkımızın sağlığı bizim için çok önemli. Her şey Evrenliler için” şeklinde konuştu.

EVREN’DEKİ DİĞER GELİŞMELER
Abdülkadir Demirci ilçedeki diğer gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

İlçe merkezindeki caddelere asfalt atılacağını, Sahil yolu projesinin devam ettiğini, Kayıklar için iskele çalışmasının devam ettiğini ve bunun %60’nın tamamlandığını belirten Abdülkadir Demirci; “Sosyal ve Merkez Parkımızın önümüzdeki günlerde restore inşaatı başlayacak, yol kenarlarına, sağlı-sollu 25 m2 alana, 4 m boyunda 4700 tane ıhlamur, meşe, çınar, topak asya, dut, çoban elması, ve iğde olmak üzere ağaçlar dikilecek” dedi.

Demirci, Evren ilçesinin girişinde bulunan merkez mezarlığa 30 yıldır akan su hakkında da; “mezarların içine 30 yıldır su akıyor. Ve 30 yıldır hiç kimse ilgilenmedi. Biz şimdi bu suyu yaza kadar Belediye çalışmalarımızla kurutmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
 

               5 Mart 2015Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4345 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


sayin Evren belediye baskanim Evren kazasini sennendiriyorsun cok iyi ediyosunsenin ismin devamli aniril kochisara iyibir baskan veya iyi bir Caliskan baskan belediye gelmedi sokaklar delik desik selamlar baskanim
dilek
evren son 15 yılda altın çagını yaşayacak demiryolunun bir bölümü evren çevre yolundan geçecek ankara adana yani eski yol 10 yıl içinde zaman içinde kendi kaderine terk edilecek evren eger iyi proje ileriye dönük projeler gerçekleştirebilirse nufusta hissedilir büyüme olacak ama proje olmazsa zaman içinde kapatılacak belediyeler ilçelere evrende katılacak şimdi nüfusu 4000 altındaki belediyeler ileride kapanır
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat