13 Kasım 2019, 15:33 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Önümüzdeki yıl İlçe genelinde bitirilmesi hedefleniyor

Önümüzdeki yıl İlçe genelinde bitirilmesi hedefleniyor

Doğalgaz’da abone sayısı 5 bini geçti...İlk defa 2017 yılında Şereflikoçhisar’a gelen doğalgazın, günümüze kadar 5 binin üzerinde aboneliğin yapıldığı öğrenildi.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, Başkentgaz’ın Şereflikoçhisar Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun ile görüşerek, Şereflikoçhisar’ın doğalgaz çalışmalarının son durumu hakkında bilgi aldı.

Görüşme sonucunda da; “İlçemizde doğalgaza çok yoğun talep olduğu, son üç yılda 5 binin üzerinde doğalgaz aboneliğin yapıldığı ve önümüzdeki yıl İlçedeki doğalgaz çalışmalarının %95’nin bitirilmesinin hedeflendiği” belirtildi.

PERSONEL İKİYE YÜKSELTİLDİ
İlçe halkının sıra beklememesi için ve işlemlerin daha hızlı olması için personel sayısının ikiye yükseltildiğini belirten Başkentgaz Şereflikoçhisar Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun; “Gurbetçilerin gelmesiyle yazın ve bu aya kadar doğalgaz başvurularında uzun kuyruk oluşturulacak kadar yoğunluk vardı. Bizler de hem ilçe halkının sıra beklememesi için hem de işlemlerin daha hızlı olması için personel sayımızı geçici süreliğine ikiye yükselttik.
O nedenle doğalgaza yoğunluktan dolayı abone olmayanlar artık şubemize gelerek sıra beklemeden abonelik işlemlerini yaptırabilirler. Bunu da sizin aracılığınızla İlçe halkına duyururuz” dedi.

ABONE SAYISI 5 BİNİN ÜZERİNDE
2017 yılında Şehir merkezindeki mahalleler (Ankara Caddesi, Ekici, İstiklal ve Yeni Mahalleler, 2018 yılında Sarıkaya, Sanayi, Kale, Toki gibi mahalleler yapıldıktan sonra da 2019 yılında da Emek, Hacıembiya, Yeşilova, Tuzla ve Cumhuriyet Mahallelerinin bir kısım cadde ve sokakları yapıldı.

Son üç yılda söz konusu mahallelerde yapılan doğalgaz çalışmalarının bitiminden sonra günümüze kadar Başkentgaz’ın İlçemiz Şubesine 5 binin üzerinde abonelik için başvuru yapıldığı belirtildi.

İlçedeki doğalgaz çalışmalarının tamamının 2020 yılında bitirilmesini hedeflediklerini belirten Şef Erhan Orhan Uzun; “Bu yıl Hacıembiya, Emek, Yeşilova ve Tuzla Mahallelerinin bir kısmında ana boru hat çalışması yaptık. Bugünlerde de başkentgaza ön başvuru yapanların servis kutularını koyuyoruz.
Hedefimiz 2020 yılında İlçe genelinde doğalgaz alt yapımının bitirilmesidir. Bu yıl şimdilik ana hat çalışmaları durdu. Çalışmalarımız tekrar 2020 yılının Nisan Ayında başlayacak.”
dedi.

DOĞALGAZ BAŞVURUSU İLE İLGİLİ BİLGİLER
Bu haberin yanı sıra doğalgaz başvurusu ile ilgili bilgileri tekrar hatırlatalım.

ABONE BEDELİ 706 TL
Bu yıl doğalgaz abone bedelinin 706 TL olduğu belirtildi. Daha önce ilçeye doğalgaz gelmesi için para yatıran vatandaşlar, abone olmak için Başkentgaz’ın şubesine gittikleri zaman, yatırdıkları paralar YİKOB’tan dilekçe ile isteniliyor. YİKOB da, kendisinden talep edilen parayı,  1-2 hafta içinde iade ediyor. Vatandaş da, abone parasının tamamlaması için aradaki farkı ödüyor ve 706 TL’yi tamamlıyor. Eğer vatandaş, daha önce para yatırmamışsa o zaman 706 TL ödüyor.

BAĞLANTI BEDELİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Doğalgaz bağlantısı için gereken evraklar; Tapu Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Emlak Beyanı, Metrekare Cetveli, Yapı Ruhsatı, Bağımsız Bölüm Listesi ve Elektrik veya Su Faturası olduğu belirtildi.

ADA, PARSEL VE İMAR SIKINTISI
Geçmişten gelen ada, parsel ve imar sıkıntılarından dolayı Başkentgaz’ın çalışma yapamadığı alanlarda vatandaşların Belediye İmarı Müdürlüğü ile görüşüp, sıkıntıyı gidermesinden sonra doğalgaz çalışmalarının yapılacağı özellikle vurgulandı.


   14 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2404 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Erkan
Yapi ruhsatiyla verilebilen dogalgaz aboneliginin,kochisar da tapu fotokopisi olmadan olmamasi ilginc. Madem dogal gaz vermek istiyorlar sorun cikarmasinlarda vatandasda alsin gazını. Maksat sorun cikarmaksa zarari kndileri gorurler.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri