25 Aralık 2019, 14:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Üyeler sıcak ortamda karşılanıyor

Üyeler sıcak ortamda karşılanıyor

Üyeler sıcak ortamda karşılanıyor...

Doğalgazı ilk kullanan resmi kurum Halk Kütüphanesi oldu.

İlçemiz Yunus Emre Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün hizmet binasının ısıtma sistemi sorunu, doğalgaza dönüşüm yapılarak çözüme kavuşturuldu ve doğalgazı ilk kullanan resmi kurum oldu.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre; Hizmet binasının, yıllardır sıvı yakıtlı ısıtma sistemi ile ısıtılmaya çalışıldığı, son iki yıldır da sistemin ekonomik ömrünü tamamlaması ve deforme olması ile birlikte sıkıntılar yaşatmaya başladığı belirtilirken mevcut sistemin önceki yıllarda kullanımı yaygın iken son yıllarda doğalgaza geçişlerden sonra kullanımının azalmasına bağlı olarak yakıtının Ankara’dan gelmesi ve zor temin edilmesi, tamircisinin ve yedek parçasının bulunmaması gibi sıkıntıların da yaşandığı belirtildi.

KÜTÜPHANE ÜYELERİMİZİ SICAK ORTAMIMIZA DAVET EDİYORUZ
Doğalgazın bağlandığı sıralarda mağduriyet yaşayan kütüphane kullanıcılarına seslenerek sıcak kütüphane ortamına davet eden Kütüphane Müdürü Ertuğrul Gündüz; “resmi birim olarak doğalgaza geçişlerinin kolay olmadığını, insan-çevre güvenliği ve emniyeti söz konusu olduğundan uzun ve ayrıntılı bir süreç olduğunu, sonuçta bütün kaide ve kurallarıyla kütüphane müdürlüğü hizmet binasını doğalgaza kavuşturdukları için memnuniyetini belirterek bizi bu sorunumuzdan kurtaran doğalgaza geçişimizi sağlayarak maddi ve manevi katkıda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüze, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, İlçe Kaymakamımıza, Başkent Doğalgaz Şereflikoçhisar Şubesi Müdürü Erhan Uzun Bey’e ve doğalgaz dönüşümümüzü yapan üstenci firma Çetin Elektromekanik San. Ve Tic.Ltd.Şti. firmasına teşekkürlerimizi sunarken bir süredir mağduriyet yaşayan tüm kütüphane kullanıcılarımızı sıcak kütüphane ortamımıza davet ediyoruz” dedi.


  26 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 779 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri