22 Ocak 2020, 15:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sulama kart kullanılarak yapılacak

Sulama kart kullanılarak yapılacak

x

Ruhi Arıduru Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi...Seğmenli Mahalle Muhtarı Ruhi Arıduru 2019 yılının mahallesi için verimli bir yıl olduğunu söyledi.

Devlet Su İşlerinin yapmış olduğu göletin tamamlandığını Mayıs ayından beridir de su tutulmaya başlandığını anlatan Muhtar Ruhi Aruduru gazetemiz görevlisini  gölet hakkında bilgilendirirken şöyle konuştu; 
“Gölet bir milyon 200 metre küp su alıyor. Şuana kadar göletin üçte biri doldu. Mahallemizde sulu tarıma geçilince yaklaşık 2 bin dekar alan sulanacak. Sulama yapılacak arazilerin belli yerlerine 74 adet sulama saati konuldu. Sulama kart kullanılarak yapılacak.” dedi.

Sulu tarıma geçilmesiyle birlikte mısır, yem bitkisi yonca, soğan, fasulye, domates bitkilerinin de sulamasının yapılacağını ifade eden Muhtar Arıduru;“Göletin sulama irsaliye hattı da döşendi Mart ayında sulama irsaliye hatlarına su verilecek. İnşallah ürünlerimiz daha verimli olacak hem mahalleye hem de ilçemize bir katma değer sunacağız.” şeklinde konuştu.

Arıduru sözlerine şöyle devam etti; “Mahallemizde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın  gelişmesine katkı sağlayacak mera ıslah çalışması da yapıyoruz. 2019 yılında 800 dekar merada yonca, ayrık, buram ve korunga ot bitkileri ekerek katkıda bulunduk. Bu yılda 400 dekara ekeceğiz. İlçede tek olan başka örneği olmayan bu çalışmalarımız umarım herkese örnek olur.”    23 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4078 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bahri şaloğlu
Çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum Sayın muhtarım ülkemizin kalkınması için üretimin bir an evvel hayata geçmesi lazım inşallah bu çalışmalar diğer köylerimize de örnek olur Tarım ve hayvancılığın gelişmesinde başarı sağlanır
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri