21 Ekim 2020, 16:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ak Parti 7.Olağan ilçe Kongresi Yapıldı

Ak Parti 7.Olağan ilçe Kongresi Yapıldı

x

Ak Parti 7.Olağan ilçe Kongresi Yapıldı...Ak Parti 7.Olağan ilçe Kongresi Yapıldı. Erkan Seyhan yeniden Başkan seçildi.

Şereflikoçhisar Ak Parti 7.Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Tek listeyle yapılan seçim sonucunda da Erkan Seyhan güven tazeleyerek 146 oy ile yeniden Başkan seçildi.

Güneştepe’de yapılan kongrede; maskeye, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyulurken kongreye, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın konuşmaları damga vurdu.

Özcan;“Şereflikoçhisar sadece bir Bakanlığımızdan 10 milyonun üzerinde destek aldı. Bu önemli bir rakam. CHP’lİ bir yönetim var Ankara’da. Şöyle bir bakmanızı istiyorum. Şereflikoçhisar’a CHP’li yönetim ne yapmış? Bu kadar imkanları var. Bizim Belediyemiz, milletvekillerimiz ne yapmış? Ona bir bakalım, mukayese edelim” sözleriyle  Ankara Büyükşehir Belediyesini hedef aldı.         

GÜNDEM MADDELERİ
Yeterli çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan kongrede ilk olarak Divan belirlenirken Divan Başkanı Ankara İl Başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız olurken Üyeleri de Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeleri Şevket Aksoy ve Mücahit Altınok,Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci ve Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kaçar oldu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Daha sonra Teşkilat Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ak Parti Genel Sekreteri Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Adana Milletvekili Julide Sarıeroğlu, Ak Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ve Bakanlar, milletvekilleri ile İlçe Belediye Başkanlarının göndermiş oldukları hayırlı olsun mesajları okundu.

PROTOKOL KONUŞMALARI

ERKAN SEYHAN;
Okunan mesajlardan sonra protokol konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan yaptı. Seyhan konuşmasında; “Gençliğimin en güzel yıllarını, güçlü Türkiye’nin mimarı, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kutlu yürüyüşüne, davasına, kavgasının ortasına denk getiren rabbime binlerce kez şükrediyorum. Gençlik Kolları Başkanlığı’nı yürütürken 15 Ekim 2017 tarihinde İlçe Başkanlığı görevi tarafıma layık görüldüğünde sorumluluğumuzun ne kadar büyük, yükümüzün ise ne kadar ağır olduğunun farkındaydık. Bununla birlikte gençliğimizin verdiği cesaret, enerji ve kararlılıkla sorumluluklarımızı yerine getireceğimizin bilincindeydik. Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalandığımız gün söylediğimiz bir şey vardı; Hiçbir zaman elimizi vicdanımızdan, gözümüzü adalet terazisinden eksik etmeyeceğiz. Nerede tutulmayı bekleyen bir çift el varsa o eli tutmaya, nerede gülmeye bekleyen bir çift göz varsa ona umut ışığı olmaya devam edeceğiz.
Ak Parti bir vefa partisidir. Şahsımı Recep Tayyip Erdoğan davasının hamuruyla doğuran, 15 Temmuz akşamı hakkım sana helaldir diyerek evden uğurlayan ve bugüne gelmemde en büyük emektar partimizin yıllardır yönetim kurulu üyeliği yapmış babama teşekkür etmek istiyorum. Ak Parti çatısı altında olmak çok güzel bir ayrıcalıktır. Bu çatı altında her bir kişi bir abi, bir abla ve bir kardeş olmuştur. Teşkilatımıza bugüne kadar Başkandan öte abi olmayı başaran kıymetli Belediye Başkanım Memiş Çelik abime de teşekkür etmeden geçemeyeceğim” dedi ve kongreye katılanlara da ayrıca teşekkür etti.

BELEDİYE BAŞKANI MEMİŞ ÇELİK;
Konuşma yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Kongreler, yenilenme için bir vesile. Bugünde yine 2023, 2053, 2071 hedeflerimize doğru teşkilatlarımız yenilenerek daha güçlü bir şekilde Allah nasip ederse hedeflerimize ulaşmak için bir vesiledir. Bugün bizim düğünümüz. İnşallah bu düğünümüzde İlçemize, Ankara’mıza ve Ülkemize hayırlı olsun. Genç bir İlçe Başkanımız var. Enerjisi çok fazla. Genç bir İlçe Başkanı olunca yanında insan biraz daha gençleşiyor. Biz de bunu hem teşkilatımıza hem İlçemize hizmet noktasında daha güzel günlere beraberlik içerisinde anlaşarak, birbirimize saygı, sevgi çerçevesinde hizmete dönüştüreceğiz.
Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşı olmak bizim için ayrı bir onur. Ve bizlere her zaman kardeş ve destek olan Ankara İl Başkanımıza teşekkür ediyorum, tüm teşkilatımıza önümüzdeki günlerde inşallah Allah nasip ederse 2023, 2071 hedefleri doğrultusunda 7., 17., 27. kongrelerde daha güçlü, bu millete hizmet eden bir teşkilat diliyorum” diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ ASUMAN ERDOĞAN;
Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan da yaptığı konuşmasında; “Partimiz, 2001 yılında kuruldu. Bir çok alanda Türkiye’de siyaseti gerçekten farklı bir boyuta taşımış bir parti. Siyaseti ve siyasetçiye itibar kazanmış bir parti. Bu kongrelerimizde de çok kolay, çok güzel bir şekilde anlaşılıyor.
Bugün Şereflikoçhisar’da yıllardan beri çok kavranan haysiyetli insanların yaşadığı topraklarındayız. Bunun devamı olarakta davamız güçlü bir şekilde ilerliyor. Partimize gönül vermiş binlerce insan, binlerce üye birçok alanda güç verdi, Cumhurbaşkanımıza güç verdi. Yürekten yüreğe bu güç, bu sevgi devam etti. Kongreler vesilesiyle, sizlerle bir araya gelip hasret gideriyoruz. Daha çok birbirimize bağlılığımız artıyor. Kardeşliğimiz artıyor. Elbette görev değişimi var. Görev değişimi olanlar var, olmayanlar var. Yönetim Kurulu Üyeleri değişimi olanlar var, olmayanlar var, sonuçta bu bayrak değişimi olup birbirimizi kardeş, hukuk içerisinde desteklemeye, birbirimizi kuvvetlendirmeye devam edeceğiz. “diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

ANKARA MİLLETVEKİLİ ARİFE POLAT DÜZGÜN;
Ankara Milletvekili Prof.Dr.Arife Polat Düzgün de; “Pandemiden dolayı ara vermiştik kongrelerimize ama tekrar başlatmanın sevincini yaşıyorum. Sizleri çok özledik. Kapılarımız sizlere her zaman açık ve Teşkilat olarak bir uyum içinde çalıştığımızı ve Cumhurbaşkanımızın arkasında tekrar bu yolda yürüyeceğimize de kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben de Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; bütün kalbimle, muhabbetle hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

ANKARA İL BAŞKANI HAKAN HAN ÖZCAN;
Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan yaptığı konuşmasında;”Azerbaycan’da kardeşlerimiz Karabağ’da kendi topraklarının işgalden  kurtuluşu için bir mücadele gösteriyor. Bu mücadele sadece Karabağ için değil. Ve şuanki bizim dediğimiz iki devlet bir millet düsturu ile hem Fransa’nın Cumhurbaşkanına hem de rahatsız olan diğer lobilere hem Cumhurbaşkanımıza hem de Azerbaycan Cumhurbaşkanına haddini aşan cümleler, beyanatlar verebiliyor. Azerbaycanlı kardeşlerimizin mücadelesi çok önemli.
Cumhurbaşkanımız dünya beşten büyüktür diyerek uyarılarda bulunduktan sonra hala gözlerini kapatanlar, dünyadaki süper güç olduklarını iddia edenler vardı. Rabbim dünyaya bir sıkıntı verdi. Ne zamanki bu salgın belası kendi saraylarına, kendi düzenlerine ve kendilerinin evlerinin içlerine girmeye başlayınca tutuşmaya başladılar.
Bizim tarihten beri geldiğimiz inancımızdan ötürü geleneğimizden de yardımlaşma ve üretme kendi Anadolu Halkı yine kurtuluş mücadelesi gibi bir seferber oldu. Kimi zaman kurtuluş savaşında, kimi zaman Sakarya cephelerinde, kimi zaman Niğbolu’da, kimi zaman Kıbrıs’ta, kimi zaman 15 Temmuz’da, kimi zamanda böyle bir dünyanın uğraşmış olduğu salgın belasında da analarımız, teyzelerimiz dahi evlerinde maske üreterek, yardıma, yoksula ihtiyaç sahibi bildiği konu komşuya da kendi ölçüsünde yardımlarda bulundu. Cumhurbaşkanımız da tüm dünyaya ay yıldızlı bayraklarla yardımlarda bulundu. Solunum cihazı yetiştiremeyenler, Türkiye’de hamdolsun solunum cihazlarıyla tüm dünyaya şifa olma gayretinde oldular.
Onun için diyorumki, Azerbaycan’la Türkiye’nin bu dayanışması orta Asya’da sıkışmış kalmış ve bazı kardeşlerimiz tedirgin olmuş ama bir şekilde kıyama kalkamamış, bu iki Ülkemizin birliği kardeşliği ve Karabağ’dan da Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan biran evvel defolup gitmesi, Allah’ın izniyle bizim Kıbrıs kardeşlerimize de, Kazak kardeşlerimize de, Uygur kardeşlerimize de yeniden bir diriliş yeniden bir kıyama kalkmış olacağız inşallah. Bizler bir ve beraber olduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle bizim bileğimizi kimse bükemez.
Büyük bir liderin arkasında sapa sağlam durmak için gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Bu zamana kadar yapmış olduğunuz çalışmalarda hep bunu gösterdiniz. Ve Şereflikoçhisar’da da 2,5 ayda yapılan üye sayısıyla da bunları görüyoruz. Vermiş olduğu üye sayısını, İlçe Başkanımız 2,5 ayda tutturdu ve inşallah üzerine de koymaya devam  edecek. Ankaralı olarak bizler de üyelik çalışmalarımız, şuanda üçüncüydük Türkiye ikinciliğine geçtik.Tüm Türkiye’de de yeni bir seferberlik başlatmış olduk. Ankara’da 55 bin üyeyle bu zorlu süreçte sadece 2,5 ayda rekor sayısına ulaşarak yeni bir rekora daha imza atmış olduk. Tüm Türkiye’de inşallah bir milyon hedefimize çok yaklaştık. İnşallah bir milyon hedefimize de tüm Türkiye’deki üyelerimizin arkasına bir milyon daha koymuş olacağız. Ve Cumhurbaşkanımızın arkasında, sayıyla da fazla olduğumuzu, taraf olarakta biz bu adamı bu liderin arkasında olduğumuzu göstermiş olacağız.
Yiğit icraatta gerek, yiğit işte gerek onun için biz de icraatlarımızla ön plana çıkacağız, kendi işimize bakacağız. Bu zamana kadar Koçhisar’a yapılanlar bundan sonrada inşallah Belediye Başkanımızla beraber, İlçe Başkanımızla beraber Şereflikoçhisar’ımızda yapılanları bakacağız. Hep beraber ne yapılabilir? İye el birliğiyle yapacağız ve Şereflikoçhisarımız’daki Tuz Gölü’nü turizme açmak için, tekrar ayağa kaldırmak içinde uğraşıyoruz.
Sadece Şereflikoçhisar bir Bakanlığımızdan 10 milyonun üzerinde destek aldı. Bu önemli bir rakam. CHP’lİ bir yönetim var Ankara’da. Şöyle bir bakmanızı istiyorum. Şereflikoçhisar’a CHP’li yönetim ne yapmış? Bu kadar imkanları var. Bizim Belediyemiz, milletvekillerimiz ne yapmış? Ona bir bakalım, mukayese edelim. Onun için biz yapılan algılardan veyahut tuzaktan (twitter’da, sosyal medyada, sponsorlu reklamlarla değil) sahada yeke yek, esnafımızla, kardeşlerimizle ne kattığımız, nereden nereye geldiğimiz ortada bir şekilde vatandaşlarımızın karşısına çıkmak için 2023 için çalışmaya devam ediyoruz. Bu kadromuzla Şereflikoçhisar’da 2023 seçimleri için can siperane çalışacaklar. Hep beraber. MHP İlçe Başkanlığı teşkilatına da ve kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hem Ankara’da hem de Koçhisar’da çok destek oldular. Ve teşkilatlarımız arasında da güçlü bir bağ var. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanımızın adaylığını şimdiden ilan etti zaten. Ve birliğimizle, kardeşliğimizle inşallah Ülkemize, İlimize, İlçemize var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın.” diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ İSMAİL KAYA;
Son olarak konuşma yapan Osmaniye Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkanlığından İl Koordinatörü İsmail Kaya da; “Kasımpaşalı kaptan Ahmet Paşa’nın oğlu, Dünyadaki bütün mazlumların oğlu, Müslümanların umudu, zalimlerin karşısında dimdik duran Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız, Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sizlere selamını getirdim.
Bugün Sinop’ta S4’lerin test atışları yapılıyor. Muhalefet alamazlar diyordu, alsalar da kuramaz diyordu, kursalar da kullanamaz diyordu. Ne oldu? Bugün denemelerini gerçekleştirdik. Bir seçimde sloganımız vardı; onlar konuşur, Ak Parti yapar diyordu. Hamdolsun bugün test atışları deneniyor.
Ak Parti iktidara geldiğinde %25 seviyelerinde olan Savunma Sanayindeki yerli ve millilik oranımız bugün %80’ler seviyelere geldi. Yapılan bütün yatırımlar; okulları, yolları, hastaneleri savunma sanayindeki yapılan hizmetlerin tamamında sizlerin emeği var. Bunlar sizlerin sayenizde yapılıyor. Bu davaya gönül veren, destek veren tüm dava arkadaşlarımızın bugüne kadar her seçimde bizi birinci parti seçtikleri için, bize bu görevi verdikleri için Cumhurbaşkanımız orada dimdik duruyor ve bütün yatırımları sizlerin sayenizde yapıyor. Bu alkışı siz hak ediyorsunuz.
İlçe Başkanımızı heyecanından dolayı tebrik ediyorum. Hakan Han Başkanımız Gençlik Kolları Başkanıyken bu kardeşinizde Osmaniye Gençlik Kolları Başkanıydı. O dönemden de Hakan Başkanımızın başarılı çalışmalarını gıptayla takip ederdik, bugün de Ankara İl Başkanı olarak gayretli çalışmalarından, üyelik çalışmalarında 3 Kasım’da Cumhurbaşkanımız Türkiye genelinde telekonferans sistemiyle bir milyon üye kampanyasını başlattı, o gün aynı zamanda 1 milyon fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Burada da başarısını bir kez daha gösterdiği için ben İl Başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum, Türkiye ikincisi var.
Bu kongre alanında çoğunlukla bayanları görüyorum. Cumhurbaşkanımızın bir ifadesi var; Bir davayı bayanlar omuzlarsa o davanın sırtı yere gelmez diyor. Onun için de Şereflikoçhisarlı ablalarımızı, teyzelerimizi özellikle teşekkür ediyorum, kongrelerimizi şereflendirmişler.”dedi ve kongrenin Şereflikoçhisar’a, Ankara’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

GÜNDEM MADDELERİNE DEVAM
Protokol konuşmalarından sonra Cumhurbaşkanı aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre mesajı dinlendi.

Faaliyet raporu Gülşah Altıncı, Gelir-Gider hesap raporunu da Aytekin Özlü tarafından okunduktan sonra raporların müzakeresine müteakip oybirliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu’nun ibrazı da kabul edildikten sonra Yönetim Kurulu okundu. Daha sonra seçime geçildi.

Seçim sonucunda, Erkan Seyhan kullanılan 150 oyun 4 geçersiz sayıldı ve geçerli olan 146 oy ile güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Yönetim Kurulu Üyeleri de; Naci Peçenek, Hikmet Demirkan, Yakup Güzel, Kemal Yiğitbaşı, Şeyma Nurbanu Görgülü, Sezai Alıcı, Alaattin Aydoğdu, Selim Keleş, Aytekin Özlü, Selçuk Çelik, Dursun Çağdaş, Dilek Aktaş, İshak Ünver ve Nebahat Sarıtaş seçildi.

Üst Kurul Üyeliğine de; Erkan Seyhan, Memiş Çelik, Sait Başaran, Ferda Polat, Aysun Pekmezci, Erdem Kaçar, Dursun Çağdaş ve İshak Ünver seçildi.    22 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 14457 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Okuyucu
Sadece ben miyim tiskinen.. :)
Hurşit Atak
Başkanımıza hayırlı olsun .Tek isteğimiz var Şereflikoçhisarımıza yatırım istiyoruz.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
vds Kiralik Projeksiyon Ankara Ostim Elektrikçi Batikent Elektrikçi