28 Ekim 2020, 17:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

62 servis arabasına, 12 taksi ve dolmuşa takıldı

62 servis arabasına, 12 taksi ve dolmuşa takıldı

x

62 servis arabasına, 12 taksi ve dolmuşa takıldı...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter PaylaşBüyükşehir Belediyesi tarafından Taksi ve Dolmuşlara şeffaf panel takıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce, pandemi döneminde halkın ve taksicilerin sağlığının korunması amacıyla hem İlçemizdeki hem de Evren İlçesindeki taksilere ve dolmuşlara şeffaf panel takıldı.

Ağustos Ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında, hijyen önlemlerini artırarak, taksiler ve dolmuşçular için “Şeffaf Panel Uygulaması’nı” başlatmıştı.

“Şeffaf Panel Uygulaması’na” ilk olarak Ankara merkezdeki İlçelerde başlatılmış, taksilere ve dolmuşlara şeffaf panel takılmıştı.

Söz konusu uygulama, bugünlerde çevre ilçelerde de başlatılırken geçtiğimiz hafta sonu İlçemizde ve Evren İlçesinde faaliyette bulunan taksilere ve dolmuşlara da şeffaf panel takıldı.

Şeffaf paneller, Salı pazarının kurulduğu alanda düzenlenen bir törenle takıldı.

Törene; CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ANFA ilçe sorumlusu Mustafa Koçak, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, personelleri ile İlçemiz ve Evren ilçesinden taksiciler ve dolmuşçular katıldı.

Törende konuşma yapan Şoförler Odası İlçe Başkanı Celal Yılmaz; “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın bize sunmuş olduğu covid-19’dan korunmak amacıyla şeffaf koruyucuları için kendisine ve Zabıta ekiplerine teşekkür ederim”dedi.

ŞEFFAF PANELLER SÖKÜLÜRSE CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK
Şeffaf panellerin söküldüğü zaman cezai işlem uygulanacağını belirten Ankara Büyükşehir Zabıta personeli;”Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkanımız Mansur Yavaş’ın talimatları doğrultusunda tüm İlçelerimizde dezenfekte, maske dağıtımıyla birlikte araç koruması yapılıyor.
Burada şuanda Şereflikoçhisar’dan 62 tane servis arabası, 12 tane ticari taksi ve 12 şehiriçi dolmuş var. Evren İlçesinden de ticari taksi ve dolmuşlar da dahil burada koruma panellerini takacağız.
Şeffaf panelleri çıkaran dolmuşçu ya da taksici olduğu zaman, kendilerine 3 bin liradan başlayan cezai işlemin uygulanacağa belirtildi. Emniyet’te denetimini yaparak taksilerde ve dolmuşlarda şeffaf panelin olmadığını gördükleri zaman cezai işlem uygulayabilecekler.”
şeklinde konuştu.

Taksici ve dolmuşçularda, uygulamadan memnun olduklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ettiler.


     29 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 7410 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


gossarlı
sabah memlekette taksiye binelim dedik. şeffaf panel ne oldu dayı dedik. göstermece fotoğraf çektiler gittiler. 2 gün sonra baktık bantlar pislik yapıyı çıkartık attık dedi. anlayacağınız memlekette siyaset 2 metre naylona düşmüş onu da yine becerememişler
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri