28 Ekim 2020, 17:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kitap'tan 2000 adet basıldı

Kitap'tan 2000 adet basıldı

x

Kitap'tan 2000 adet basıldı...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter PaylaşBelediye Başkanı Memiş Çelik’in talimatları doğrultusunda, araştırmacı yazar Abdülkerim Erdoğan tarafından 1 yıl önce  hazırlıklarına başlanan “Şereflikoçhisar tarih ve kültür atlası” isimli kitap yayımlandı.Kitabın 2000 adet basılarak dağıtırılacağı belirtildi.

İlçemiz hakkında tüm bilgilerin resmi belgelere dayandırılarak hazırlandığı kitap için Başkan Memiş Çelik, 2020 Ocak Ayında düzenlenen toplantıda Oda Başkanları ve muhtarlarında görüşlerini ve fikirlerini almıştı.

Toplantı sonrası hazırlıklarına başlanılan kitabın basım işinin tamamlanarak dağıtım aşamasına getirildiği belirtilirken, ilk etapta 2000 adet olarak basılan kitapla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Geçen yıl bir çalışma başlattık, Şereflikoçhisar’da bir ilki gerçekleştirelim dedik. Şereflikoçhisar’la ilgili herhangi bir bilgi, belge, kaynak yoktu. Biz de çalışma yaptık. Şereflikoçhisar’ın tarihi ve kültürel atlasını çıkardık. 650 sayfalık bir kitap. Osmanlı arşivleri, Türkiye Cumhuriyeti arşivlerinden alınan belgelerle yazılan bir kitap. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.


  29 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 8220 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Aydın YİĞİT
Söz konusu eserin hazırlanmasına katkı sağlayan herkesin emeğine sağlık öncelikle. Diğer taraftan söz konusu bu esere nasıl ulaşabileceğimiz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Vatandas
Candaş yazar abdul kerim erdogan efendiye ne kadar bir harcırah verilmistir? Kitap maliyeti ne kadardir? Sorularin cevabını baskan beyden bekliyoruz.
Kaan
Baskanin bir soyleminde ;Mustafa Kemal Ataturk'un kochisar'a Serefli unvani vermesine atifta bulunarakdan.Mustafa Kemal oyle birsey söylemedi o yazıyı da ordan kaldirip düzelteceğiz demisti. Baskanin boyle küçük seylerle uğraşmasıni degil büyük bir icraatini görelim. Yillardir bu ilce bos islerin yüzünden köy gibi oldu. Kimse sereflikochisar'a gelip uzun yillarini gecirmek istemiyor. Burda gecen zamanini ziyan olarak görüyor. Nasil yasiyorsunuz burada? Denmesi bizleri ne kadar cok üzüyor.
vatandaş
kurşunlu cami ilçenin en önemli tarihi eseri, önüne koca binanın dikilmesine izin verip arasan bulamayacak hale getiren belediye , kitabın kapagına kurşunlu cami resmini koymuş agam bizimle eyleniy galiba ; belediyenin caminin önü açık kalması için 500 metre arsayı istimlak edip otopark yapmaya parası yokdu herhalde ,bizi kimler yönetiyor allahım ne günlere kaldık
Murat YAMAN
Şereflikoçhisar'la hiç bir ilişkisi olamayan birine Şereflikoçhisar ile ilgili kitap yazdırmak!!!!!
İlçenin bir çok tarihçisi dururken sırf ideolojik sebeplerle kitap yazdırmak tek kelime ile Rezalattir.
Bu tür belediye başkanları ile köy olmaya hızla devam....
V.GÜNDÜZ
Sırf sayfa hacmi artsın diye Milli Mücadele sırasında yapılan savaşları ya da Ankara'nın Başkent olması gibi ilkokul tarih kitaplarında bile olan bilgileri Şereflikoçhisar'la bağlantı kurmadan kitaba koymak doğru mu?
V.GÜNDÜZ
Sayın Başkan ''Geçen yıl bir çalışma başlattık, Şereflikoçhisar’da bir ilki gerçekleştirelim dedik. Şereflikoçhisar’la ilgili herhangi bir bilgi, belge, kaynak yoktu. Biz de çalışma yaptık.'' gerçekten çok iddialı bir açıklama olmuş. Sizin çıkmasına vesile olduğunuz kitaptan önceki tüm çalışmaları bir kalemde silmiş, gömmüşsünüz! Belediyenin bir kültür bölümü yok ama bir çok gazeteci kökenli arkadaşı işe aldınız onlara sorun bakalım Şereflikoçhisar'la ilgili çalışmaları. Bugüne kadar Şereflikoçhisar'la ilgili çıkarılan kitap ve bilimsel araştırmalar Yok saymak yakışmamış. Şereflikoçhisar sadece belgelerden değil birde halk kültürü zengin bir ilçe. Bundan çok değil on yıl, otuz yıl, altmış yıl önce söylene masalları, türküleri, manileri, söylenceleri de resmi belgelerde bula bildiniz mi? Sayfa sayısı ya da belgelerde Şereflikoçhisar'ın isminin geçmesi önemli değil. Bu belgelerde Şereflikoçhisar'la bağlantısını da iyi yapmak gerek.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri