05 ?ubat 2020,?15:48 -?Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Birlik Beraberlik Adına

Birlik Beraberlik Adına...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş


2016 yılında zamanın ilçe kaymakamı doğalgaz- yurt- tren yolu- hava alanı gibi yapılmak istenen projeleri, gazetemiz aracılığı ile kamuoyuna anlatmış ve konuşmasının sonunda “İlçede birlik beraberlik yok. İlçeyi? tek başıma kurtaramam ki onun için birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz lazım? cümlesini eklemişti.


Bu cümle gazetemizde manşet olunca ‘demiş mi? dememiş mi? Ne demek istemiş?’ soruları havalarda uçuşmuş, aman Allahım herkes bir alınmış bir gücenmişti!

Bu manşetin akabinde muhtarlar bir araya geldi-?? ‘Sayın kaymakamımızın projelerinin sonuna kadar arkasındayız ve de destekçisiyiz’ dediler.

Oda başkanları bir araya geldi- biriz ve beraberiz mesajı verdikleri anlaşılan fotoğraflar çektirdiler!
Ben kendimi bildim bileli “Bizde birlik beraberlik yok? muhabbeti döner durur!

Gerek sohbet ortamlarında olsun gerekse sosyal medyada olsun bu konudan dem vururuz, kahırlanırız ama bunu yabancı birisi yüzümüze vurunca tabiri caizse bozuluruz!

Bana sorulursa bu konuda ahkam kesemem fakat gözlemlediğim bazı mevzular var ki bunlar yapılmazsa birlik ve beraberliğimiz için faydalı olur kanaatindeyim!

Birlik beraberlik adına;
* İlçemizde yerlisi ve köylüsü kelimesi çok keskin, ayrıştırıcı bir konu gibi geliyor bana. Bu zamanda yerlisi mi kaldı, köylüsü mü? (Zaten bizden başka da herkes var artık buralarda)

Oranın insanı? şöyle olur, buranın ki böyle olur gibi konuşmalar çok garip! Birlik beraberlik adına, yerlisiydi- köylüsüydü ayırımı yapılmasın, hepimiz biriz hepimiz ?ereflikoçhisarlıyız!

*Partizanlık yapılmasın;
Bir yerde bir görev değişimi bir seçim mi var. ’İlle de partilim olsun, ister çamurdan olsun’
Yada ‘Aynı partiliysek destek, değilsek köstek’ Düşüncesini bitirelim, liyakate önem verelim!

*Boş eleştirmeyelim;
İlçe için bir şeyler yapmaya çabalayan insanlara denmedik laf bırakılmıyor!
‘Hıım göreceğiz bakalım’? der? gibi alaycı konuşmalar, ‘Hayır olmaz başaramazsın’ imaları, heves kıran cümleler hatta şov yapmakla suçlamalar.
Milleti yapacağı girişiminden de soğutuyorlar!
Hem ilçeye hiçbir katkı sunmayıp hem de oturduğumuz yerden kendimizi yenemeyecek illa eleştireceksek? yapıcı eleştireler olsun lütfen! Gerisi içimizde kalsın, bekleme moduna geçelim!

*Alışverişimizi yerel esnaftan yapmaya gayret edelim;
İnternetteki alışveriş siteleri ve ilçemizdeki malum yabancı marketler…
Her telden sattıkları ürünlerle özellikle küçük esnafımızın başının belası! Başta da biz hanımlar olmak üzere bunların kapısında bekliyoruz!
Alışverişimizin hiç olmazsa bir kısmını, ‘malı ilçe dışından gelen- parası ilçe dışına giden’ ilçemize ekonomik hiçbir katkısı olmayan ‘yabancı marketlerden değil- internetten değil’ yerel esnaftan yapalım!

***

Bu haberi sağır sultanda duymuştur sanırım!

Geçtiğimiz günlerde ilçemiz için güzel gelişmeler yaşandı. Yapımı hızla devam eden OSB’nin ilk tapuları verildi.

Sosyal medyadan yayınlanan tapu imza törenini tekrar tekrar izledik konuşmaları tekrar tekrar dinledik! (Sevindirik olmak diye buna diyorlar her halde)

Tapuyu alan, merkezi Eskişehir’de bulunan? ve sektörün lokomotif firmalarından olduğu söylenen? bir alçı firması!

İlçemize? 20 milyonluk yatırım yapacaklarmış. Kurulan alçı fabrikası ile yaklaşık 100-150 kişiye istihdam sağlayacaklarmış. Yalnızca alçı fabrikası ile kalmayacaklar, geliştikçe başka yatırımlarda gerçekleştireceklermiş!

Firmanın, ağızlarından bal damlayan babacan görünümlü yönetim kurulu başkanlarının müjdeleri? bizlerde büyük bir heyecan ve mutluluk yarattı!

Bu yatırım ilçemize hayırlı olsun, uğurlu gelsin,? başka yatırımcılara da örnek olsun inşallah!

Senelerce sürünceme de kalan Organize Sanayi’nin, deyim yerindeyse yoluna baş koyarak yapımını hızlandıran, başta İlçe Kaymakamımız Sedat Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkürler…? ?? 6 ?ubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 238 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİ?TİR.
?Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ?EREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

YAZARLAR

SON YORUMLANANLAR

EN ÇOK TIKLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

?.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım