11 Mart 2020, 13:48 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti kongresi yapıldı

İYİ Parti kongresi yapıldı

İYİ Parti kongresi yapıldı...

İYİ Parti Bölgemiz Milletvekili İbrahim Halil Oral:

Partilerimizin asıl amacı, bu büyük millete, bu vatan toprağına, emanet edilen mukaddes bu bayrağa, Kuran’a hizmet etmektir.


İYİ Parti 2.’ci Olağan Kurultayı yapıldı ve kongrede tekrar Başkanlığa seçilen Avni Yıldırım ile Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Ercan Ertük Alıcıoğlu arasında tartışma yaşandı.

Kongre sonucunda Avni Yıldırım, kullanılan 109 oy ile yeniden İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Kongrede, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle de kadınlara karanfiller dağıtarak günleri kutlandı.

Kongreye; İYİ Parti bölgemiz Milletvekili İbrahim Halil Oral, CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ticaret Odası Başkanı, Esnaf kefalet kooperatif Başkanı, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı ile Şoförler Odası Başkanı, İlçemizin eski Belediye Başkanı Sezai Şimşek ve Partililer katıldı.

Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. Divan Başkanı Figen Şahin, Katip Üyeler de; Bülent Mugan, Faruk Yıldırım, Demir Onur Göker ve Eralp Bora Çetin idi.

İdlib’deki şehitlerimiz nedeniyle Genel Merkez kararı gereği yapılan kongrelerin iptal edilmediği ancak alkışsız, Kuran tilavetleriyle şehitlerimizi hem anarak hem de programa uygun olarak kongrelerin gerçekleştiğini belirten Divan Başkanı Figen Şahin, siyasi konuşmalarda kısmen yasağın kalktığını ama süreyle ve kısa olarak konuşulacağını dile getirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden Kongre’de, hoca Ramazan Tekin tarafından Kuran Tilaveti okundu ve şehitlerimiz için dualar edildi.

İdlib şehitlerimizi hurmeten al bayrağa sarılı Kuran-ı Kerimi Divan Başkanı Figen Şahin İlçe Başkanı Avni Yıldırım’a takdim etti.

Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk’ün ve Genel Başkanı Meral Akşener’in hayırlı olsun mesajının okunmasından sonra telgraflar okundu.

Faaliyet raporunu İlçe Başkanı Avni Yıldırım tarafından okudu. Yıldırım; “İdlib Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anmak istiyorum. Ruhları şadolsun. Bugün ayrıca Dünya Kadınlar Günü. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kadınlarımıza birçok siyasi ve sosyal hakları teslim edilmiştir. Biz inanıyoruzki insanlığın ve Ülkemizin yükselmesi kadınlarımızın yüceltilmesiyle ve hayatın her alanında eşit imkanlar sunması sağlanacaktır.
Bu vesileyle kuruluşumuzdan bu yana yorulmadan faaliyetlerimize destek vermiş, çalışkan, cesur kadın arkadaşlarımızın ve tüm kadın hemşehrilerimizin gününü en samimi duygularımla kutluyorum. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde çok kısa sürede, çok yoğun bir faaliyet dönemi geçirdik. Teşkilatımızın kurulmasının hemen ardından biri yerel diğeri genel bir seçim yaşadık. Bu süreçte emeğe geçen, yorulan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Genel Başkanımızın da her fırsatta ifade ettiği gibi, önceliğimiz güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş ve Ülkemizin tekrar Atatürk’ün çizdiği muasır, medeniyetler hedefine oturtturulmasıdır. Bunu başaracağımıza hiçbir şüphem yok. Gelişmeler ve halkın teveccühü de gösteriyorki, çok yakında İYİ Parti iktidar olacak ve Ülkemizin aydınlık yarınlarına imza atacaktır. O gün siz cesur yol arkadaşlarım dünyanın en gururlu insanları olacaksınız. Yorulmadan çalışalım ve iktidar gününü hazırlanalım. Türkiye İYİ olacak” dedi. 

MİLLETVEKİLİ İBRAHİM HALİL ORAL;
Kadınlar Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Milletvekili İbrahim Halil Oral; “İdlib’te meydana gelen ve 33 yavrumuzun, kuzumuzun kara toprağa verildiği günün arifesindeyiz. Onun için biz siyasi parti konuşmalarını siyasi partilerin ve partimizin geleneğine, ruhuna, inancına, imanına uygun olarak siyasi parti cephesinden değil, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde yapmayı daha uygun buluyoruz. Bizim birlik ve beraberliğimizi mukaddes kitabımızın ilahi vahiyle taçlandırmamız gerekiyor. Çünkü, biz yüce Allah’ın buyruğuna uyduğumuz sürece birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşlik ruhumuz devam edecektir.
Partilerimizin asıl amacı, bu büyük millete, bu vatan toprağına, emanet edilen mukaddes bu bayrağa, Kuran’a hizmet etmektir. Her siyasi partinin hedefi budur. Bugün bizim birlikteliğimizi ve beraber olmamızı sağlayan yüce Allah’ın insanlara en şerefli varlık olarak gönderdiği yüce peygamberimiz bize bir hadisle buyruğa uymamızı istiyor.
Parlamentoda sizin adınıza milli iradeyi temsilen bulunan bir kardeşinizim. Kapalı oturumdan iki gün sonra yapılan oturumdaki gördüğümüz tablodan ben Şereflikoçhisarlı bacılarımın adına utanç duydum. Bizi biz yapan değerlerimiz var. Eğer biz utanmıyorsak, dilediğini yap hadisini ruhumuzda eğer nakşetmediysek bizi temsil eden siyasi partilerin üzülüyorumki, orada bize yakışmayan şeyleri yapmamamız gerekiyor.
Evet bizim de söyleyeceğimiz sözler var. Bu Milletin varlığını, bu Milletin birliğini, refahını ve huzurunu sağlamak için İYİ Parti’nin de söyleyeceği çok söz var. Ama biz bu sözleri bu acımızın, bu ızdırabımızın 33 tane vatan evladının kanının kurumasını bekliyorum.
İYİ Parti Kongresi’nin Milletimize ve Şereflikoçhisar’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
Ayrıca; Bir teşekkür de sizin adınıza kısa süre önce Şereflikoçhisar’ın aşı, ekmeği, umudu, geleceği olan kıymetli kardeşlerimizin ilçe Başkanımızı ve Sivil Toplum Örgütlerinin Şereflikoçhisar’ın tuz ile ilgili meselesini ele aldık. O arkadaşlara teşekkür etmek için söz aldım. Önemli olan Şereflikoçhisar’ı aşına, ekmeğine muhtaç olduğu o layık olduğu, demokratik hakkının olduğu ve ister istemez hepimizin umudu olan Tuz Gölü’ndeki o mücadeleye bir kardeşiniz olarak ben de sonuna kadar, gücümün yettiği kadar sizinle beraber olduğumu ve sizin yanınızda olduğumu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmadan sonra 2018-2019 kesin hesap raporu Mustafa Yavuz tarafından okundu. Rapor, oybirliğiyle kabul edildi.

SEÇİME TEK LİSTE İLE GİRİLDİ
Karşılıklı tartışmanın ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçim sonucunda 110 oy kullanıldı, 1 oy geçersiz sayılırken 109 oy ile mevcut Başkan Avni Yıldırım tekrar Başkan olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Üyelerine; Ömer Hacı Tekin, Mustafa Yavuz, Nurhan Ünal, Galip Solmaz, Süleyman Baysal, İbrahim Otyakmaz, Necdet Çetin, Eyüp Yıldız, Güray Koçak, Tamer Çetin, Tuncer Görgülü, Dilek Yüksel, Turgut Ayan, Kadir Çetinbaş, Ecevit Çetin, Aysun İpek Ayan, Sibel Candan, Sevil Ekici, Mikail Ayan, Kemal Güzel, Aytekin Demirez ve Süleyman Ekici seçilirken,
İl Delegeleri de; Avni Yıldırım, Mustafa Yavuz, Nurhan Ünal ve Galip Solmaz oldu.


  12 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1460 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri