19 Eylül 2018, 15:51 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Asfalt yapımı yeterli bulunmuyor

Asfalt yapımı yeterli bulunmuyor

Asfalt yapımını yeterli bulunmuyor...

Sarıkaya ve Kale Mahallesi  sakinleri, asfalt yapımını yeterli bulmuyor.

Sarıkaya Mahallesi sakinleri ile Kale Mahallesi sakinleri, mahallelerinin ara sokak yollarının asfaltlanmamasına tepki gösterdiler.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçenin genelinde başlatılan asfalt çalışmaları, Kale Mahallesine atıldıktan sonra Sarıkaya mahallesine asfalt atılırken ana caddelere asfalt atıldığı, ara sokaklara asfalt atılmadığı için her iki mahallenin sakinleri gazetemiz görevlisine, “böyle asfalt mı atılır? Ara sokaklar üvey evlat mı?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Sarıkaya Mahallesi sakinlerinden İsmail Arı da, aynı konudan dertli.

İsmail Arı, gazetemiz görevlisine; evinin önündeki yola asfalt atan Büyükşehir ekibinin yolun yarısının Kale mahallesi sınırı olması nedeniyle asfaltı yarı bıraktıklarını belirterek; “Yollarımız önceki Belediye Başkanlarından Aşır Görgülü zamanından bu tarafa asfaltlanmadı. Yeni atıldı onu da yarım bıraktılar. Mahallemizin muhtarı Abdullah Kargın’ın yarım kalan yolun tamamlamasını söylemesine rağmen yinede yolun asfaltını yarım bıraktılar. Senede, 280 lira bende vergi veriyorum.
Ayrıca, asfalt atılırken mazot dökmeden atıyorlar. Bu asfalt kaç yıl dayanacak?” diye konuştu.
İsmail Arı’nın komşusu da; “Adama küfür eder gibi yolu yarım bırakıp gittiler. Bu memlekette kalınmaz” dedi.

Asfalt atılırken hem Kale Mahallesi sakinleri hem de Sarıkaya mahallesi sakinleri, ara sokaklarını asfalt atılması için Büyükşehir ekibini ikna edemeyince muhtarlarını çağırdılar ve asfalt atılan yere giden Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu da, asfalt ekibini ikna edemedi ve mahallesinin ara sokaklarına asfalt attıramadığı öğrenildi.

Bir başka şikayet konusu da, Sarıkaya mahallesinin bazı ara sokaklarına asfalt atılıp Kale mahallesinin ara sokaklarına asfalt atılmamasıydı.

Sarıkaya mahallesinin ara sokaklarını asfalt atıldığını gören Kale Mahallesi sakinleri, “Geçtiğimiz seçimde, Sarıkaya mahallesinde iktidar partisinin oy kaybı olmuştu. O nedenle mi ara sokaklarına kadar asfalt atılıyor? şeklinde konuşarak yetkililere iletilmek üzere soru yönelttiler.

   20 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2296 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım