10 Ekim 2018, 14:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP’li gençlerin protestosu

CHP’li gençlerin protestosu

CHP’li gençlerin protestosu...

CHP Ankara İl Gençlik Kolları, Hürriyet gazetesinin İsmet İnönü ile ilgili manşetini gazete önünde protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Gençlik Kolları, Hürriyet Gazetesi’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü hedef alan manşetini protesto etti. Gazetenin Ankara bürosu önünde eylem yapan gençler, manşeti kınamak için gazete önüne siyah çelenk bıraktı.

“İNÖNÜ BU ÜLKENİN TEMEL TAŞIDIR”
Eylemde bir konuşma yapan CHP Gençlik Kolları Ankara İl Başkanı Deniz Bozkurt, Erdoğan’ın BOP eş başkanı olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

16 yılda sata sata bitiremedikleri fabrikaları İnönü ve arkadaşları kurmuştur. Bu ülkenin kurucu unsurlarına saldırmanın kimseye faydası yok. Bunu her defasında hatırlatıyoruz. Bu ülkenin kurucu unsurları bu ülkenin temel taşıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarına saldırmak kimseye fayda getirmez. Aksine oturduğunuz yerlerden sizi götürür. İnönü bu memleketin vicdanıdır. Lozan kahramanıdır. İsmet İnönü üzerinden saraydan gelen talimatla yapılan kara propagandaya geçit vermeyeceğiz. Mazisi Amerikancılık ile dolu olanların ömrünün büyük kısmını emperyalizme karşı mücadeleye adamış İnönü’ye söyleyecek tek bir sözleri yoktur.  Konuşmama İnönü’nün şu sözleri ile son vermek istiyorum; “Bir memlekette namuslular da namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur.”

ONLAR MI AMERİKANCI SİZ Mİ?
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz da, AKP’nin Amerikancı siyasi gelenekten geldiğini belirterek “Emperyalizme karşı kurtuluş savaşı vermiş bu ülkenin kurucu kadroları mı Amerikancı yoksa siz mi Amerikancısınız. Bize kimse anti emperyalizm dersi vermeye kalkmasın. Biz sizi 6. Filo önüne secde etmenizden tanıyoruz. 6. Filo önünde secde edenlerin siyasi geleneğinden gelenler, 6. Filoyu denize dökenlerin siyasi geleneğinden gelenlere anti emperyalizm dersi veremez.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP’li gençler gazete binası önüne siyah çelenk bıraktı.


  11 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2154 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri